Zgodnie z ustaleniami dot. przeprowadzanego remontu ul. Arkońskiej w Szczecinie w roku 2018, parkowanie na potrzeby odwiedzenia parku wodnego Arkonka zostało wyznaczone przy Netto Arena (na parkingu hali sportowej). Stąd też można dostać się na Arkonkę (o ile ktoś nie może przejść pieszo kilkuset metrów) bezpłatnym busem, który dowozi gości basenu.

 

Mapę dojazdu umieściła na swojej stronie WWW, m.in. restauracja Szyszka, która znajduje się na terenie Kąpieliska Arkonka.

Niestety, remont oraz duże zainteresowanie obiektem sprawiają, że nie brakuje kierowców, którzy parkują na ul. Wojska Polskiego, która na ten moment stanowi jedyną, najszybszą trasę dojazdową do kąpieliska. Parkowanie w tym miejscu jest jednak zabronione, raz ze względu na chodnik, dwa, torowisko. Reszta wynika z oznakowania pionowego.

SM i Policja informują, że nie będą tolerancyjni wobec kierowców łamiących przepisy, blokujących chodniki, parkujących w lesie czy blisko torowiska.

  • Na czas remontu oraz na potrzeby kąpieliska został przygotowany parking przy Netto Arena.
  • Na kąpielisko można dostać się tramwajami linii numer 1 i 9
  • Na terenie kompleksu Arkonka dostępnych jest ponad 100 stojaków na rowery.
  • Z parkingu Netto Arena odjeżdża bezpłatny bus, który dowozi chętnych pod samo kąpielisko.

Warto także pamiętać o pieszych. Przejście ul. Arkońską jest zabronione i wyłączone z ruchu pieszych jak i pojazdów. Jednak wzdłuż głównego szlaku komunikacyjnego biegną drogi przygotowane dla pieszych, po których Ci mogą się bez problemu poruszać. Należy pamiętać, że przebywanie na terenie budowy może grozić niebezpieczeństwem.

Zastanawiające w tym wszystkim jest to, że pomimo przygotowanego na Netto Arena parkingu, świetnej komunikacji miejskiej, która dowozi wszystkich praktycznie pod samą bramę (200 metrów do przejścia lasem), spragnieni zabawy w wodzie mieszkańcy Szczecina wolą ryzykować otrzymanie mandatu, a także narażają się na uszkodzenie samochodu.