Przygotuj się na przygodę na świeżym powietrzu na jednym z torów z przeszkodami w koronach drzew w Szczecinie lub zapnij pasy na podniebną przejażdżkę na tyrolce. Kołyszące się mosty, chwiejne kłody balansujące, siatki ładunkowe, wysokie druty i drabiny linowe są jednymi z elementów tych podniebnych tras linowych, wraz ze wspinaczami na drzewa i platformami wbudowanymi w pnie drzew. Wiele tras w koronach drzew jest najlepszych dla starszych dzieci i nastolatków, ale niektóre oferują również trasy dla dzieci bliżej ziemi. Park linowy Tarzania to niezapomniane wrażenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Gdzie jest park linowy Tarzania?

Park linowy Tarzania w Szczecinie położony jest nad jeziorem Głębokim, gdzie znajduje się kąpielisko „Głębokie”. To jedyny park linowy, jaki znajduje się w Szczecinie oraz w jego okolicach. Najbliższe podobne obiekty znajdziesz nad morzem lub w Miśliborzu, patrz park linowy Myślibórz.

Jezioro Głębokie oraz znajdujący się tutaj park linowy położone są w północno zachodniej części Szczecina.

Warto wspomnieć, że na terenie kąpieliska Głębokie, znajduje się również park Floting Park – Wakepark Szczecin.

Jakie atrakcje w parku linowym Szczecin?

W parku linowym w Szczecinie – park linowy Tarzania – wg. ostanich informacji ze strony właścicieli obiektu, na stronie internetowej, znajduje się m.in. 6 tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Trasa żółta, zielona, pomarańczowa, niebieska, czerwona i czarna.

Jednak należy brać pod uwagę, że poza samymi trasami, na uczestników zabawy w parku linowym Tarzania, czekają także różnego rodzaju przeszkody, jak Bal Buszmena, kłody, bale wiszące, rozciągnięte liny czy skok Tarzana na linie, skok na siatkę, tunele oraz różnego rodzaju drabinki, trapezy i platformy.

Park linowy Tarzania to jeden z większych tego typu obiektów w Polsce.

W parku linowym można również organizować imprezy integracyjne oraz urodziny. W tym również znajduje się ognisko.

Jak dojechać park linowy Tarzania Szczecin?

Dojazd do parku linowego Tarzania odbywa się identycznie jak dojazd do jeziora Głębokiego.

W dzień do parku linowego dojedziemy:

  • autobusy: 51, 103, 106, 121
  • tramwaje: tramwaj 9, 12
  • nocne: 529

Teraz już wiesz jak dojechać do park linowy Tarzania. Pamiętaj, że możesz również skorzystać z TAXI Szczecin, Bolt Szczecin i Uber Szczecin.

W okolicy parku znajduje się parking, dlatego niezależnie od tego, czy jedziesz na kąpielisko Głębokie czy do parku linowego, możesz wybrać się tutaj samochodem. Na parkingu przy kąpielisku Głębokie dostępnych jest 150 miejsc parkingowych.

Cennik Tarzania park linowy

Cennik parku linowego zaczyna się od 20 zł za przejście trasy żółtej. Trasa zielona i pomarańczowa kosztują 25 zł, a niebieska, czerwona i czarna 30 zł. Każde kolejne przejście na trasie żółtej kosztuje 10 zł, zielonej i pomarańczowej 15, niebieskiej, czerwonej i czarnej 20 zł.

Kategorie: Blog