Oto lista najlepszych parków wodnych na, w tym informacje o każdym parku wodnym.

Chociaż na Cyprze jest wiele pięknych plaż , wielu turystów, zwłaszcza rodzin, chce bawić się z dziećmi również w parku wodnym. 

Bez względu na to, gdzie przebywasz na wyspie, nie będziesz daleko od jednego z tych parków wodnych na Cyprze!

Fassouri Watermania

Jest to jeden z największych parków wodnych na Cyprze i znajduje się około 10 minut od Limassol. Ma szeroką gamę motywów i slajdów dla wszystkich grup wiekowych. Jest też duży wybór restauracji i innych udogodnień, co oznacza, że ​​bez problemu można tu spędzić cały dzień.  

Fassouri Watermania ma również specjalny pakiet rodzinny za 99 euro, który obejmuje wejście dla 2 osób dorosłych i 3 dzieci (3-11 lat).

Do Fassouri Watermania z Limassol kursuje specjalny autobus, który odjeżdża rano o 09:30 i 10:45. Ma kilka punktów odbioru w obszarze turystycznym Limassol z wyznaczonymi przystankami przed każdym hotelem przy nadmorskiej alei.

Pierwszy przystanek znajduje się w hotelu Parklane, a ostatni punkt odbioru znajduje się obok hotelu Pier’s Beach w okolicy Molos.

Autobus wahadłowy wraca z parku wodnego do Limassol o godzinie 16:00 i 17:00. W każdy wtorek, piątek i niedzielę kursuje również autobus wahadłowy do iz Pafos o 8:30 rano z punktem odbioru w obszarze turystycznym Pafos i na wzgórzach Afrodyty. 

Park wodny w Pafos

Jeśli zatrzymujesz się w Pafos, możesz wybrać między tym a Aqua Splash w hotelu King Evelthon. Park wodny Paphos jest większy i odwiedza go ponad 100 000 osób rocznie. Istnieje szeroka gama zjeżdżalni i atrakcji dla wszystkich grup wiekowych, a także inne udogodnienia, takie jak jedzenie i napoje. 

Znany jest również jako Aphrodite Waterpark i znajduje się w Yeroskipou. Możesz wsiąść do autobusu 611 ze stacji portowej. Jeśli zatrzymujesz się w Coral Bay lub w pobliżu Grobowców Królewskich , możesz wsiąść do autobusu 615 i przesiąść się na stację portową.

Park wodny z motywem Waterworld (Ajia Napa)

Jest to największy park wodny na Cyprze, a także jeden z największych tematycznych parków wodnych w Europie.

Tematyczny park wodny Waterworld ma 18 różnych przejażdżek i atrakcji dla całej rodziny, a możesz cieszyć się przejażdżkami, takimi jak Aeolos Whirlpool, Apollos Plunge, Chariot Chase, basen Poseidon’s Wave, Odyssey River i upadek Ikara, żeby wymienić tylko kilka.

Na poniższym zdjęciu możesz zobaczyć słynną atrakcję zwaną zjeżdżalniami Serpentine!

Tematyczny park wodny Waterworld w Ayia Napa znajduje się przy Agia Thekla Road 18, w pobliżu plaży Makronissos .

Park wodny Anastasia Aquamania

Anastasia Aquamania znajduje się w Protaras w hotelu Anasthasia. To dość mały park wodny, ale wciąż ma 7 zjeżdżalni, baseny i leniwą rzekę.

Jeśli zatrzymujesz się w hotelu, masz bezpłatny wstęp, ale jest on również otwarty dla gości publicznych, którzy płacą za wstęp.

Park wodny Aqua Splash

Jest to jeden z mniejszych parków wodnych na Cyprze i znajduje się w hotelu King Evelthon w Pafos. Nie jest ograniczony tylko do gości hotelowych, a goście publiczni mogą uiścić opłatę za wstęp, aby cieszyć się przejażdżkami i atrakcjami parku wodnego Aqua Splash. 

Podzielony jest na dwie sekcje, jedną dla dzieci i jedną dla dorosłych. Łącznie jest tu 7 zjeżdżalni wodnych oraz leniwa rzeka i jacuzzi, w którym można odpocząć.

Istnieją również mniejsze zjeżdżalnie wodne dla małych dzieci oraz dwa kluby dla dzieci, w których dzieci mogą bawić się z innymi w tym samym wieku.

Kategorie: Blog