Arkonka zwana potocznie Szczecińską Majorką to jeden z najciekawszych obiektów wodnych w mieście położony w samym sercu Lasu Arkońskiego. Została otwarta w 2015 roku, oferując miejsce dla 5000 osób w jednym momencie. W sezonie letnim cieszy się ogromną popularnością, która, niestety, przekłada się także na długi czas oczekiwania na wejście.

Kąpielisko Arkonka to największy tego typu obiekt w Polsce i jeden największych w Europie. Już niedługo, razem z Aquapark Szczecin, stanowić będą dwa kluczowe, nowoczesne obiekty, najlepsze atrakcje wodne w Szczecinie. 

Arkonka – informacje podstawowe

Arkonka mieszcząca się na powierzchni 7 hektarów oferuje dostęp do czterech niecek basenowych o zróżnicowanej głębokości – od 40 do 180 cm. Ponadto punkty masażu, gejzery, zabawki strzelające wodą, fontanna oraz największa atrakcja, czyli zjeżdżalnie wodne i rwąca rzeka.

Ponadto na terenie obiektu znajdują się korty do tenisa i badmintona, sztuczna plaża, skatepark, boisko do siatkówki. Zimą na terenie skateparku (po wcześniejszym demontażu przeszkód) działa lodowisko.

Arkonka nie tylko jest ogromnym obiektem rekreacyjnym, działającym (można tak napisać) cały rok, ale także bardzo przystępnym cenowo. Bilety wstępu to wydatek od 1 do 10 zł (dorośli, dzieci, emeryci, osoby niepełnosprawne).

Na terenie obiektu znajdują się toalety i prysznice, wyznaczone miejsca na grilla, paleniska, lokale usługowe oraz gastronomia, w tym ciesząca się ogromną popularnością Szyszka Restaurant & Cafe, która jest otwarta przez cały rok. W sezonie letnim oferuje obsługę gastronomiczną zarówno dla gości Arkonki, jak i osób nieprzebywających na jej terenie, dlatego możemy się wybrać na kawę, drinka, obiad lub kolację o dowolnej porze dnia i roku. Tu także bez problemu zorganizujemy urodziny, przyjęcie, a nawet pobawimy się w Nowy Rok.


1 komentarz

Jak dojechać na Arkonkę w Szczecinie? – AQUApark Szczecin · 5 lipca 2018 o 11:56

[…] wystartowała przebudowa ul. Arkońskiej, która bezpośrednio przylega do kompleksu basenowego Arkonka. Chociaż dojść do obiektu jak i dojazd rowerem są nadal możliwe, kierowcy samochodów są […]

Możliwość komentowania została wyłączona.