Możesz być naprawdę zaskoczony, ale kąpielisko Arkonka to nie byle baseny z wodą i kawałek trawnika. Kąpielisko zewnętrzne, otwarte, czynne w sezonie letnim, zimą częściowo oferujące atrakcje typowo zimowe, jak lodogryf, to… największy tego typu kompleks basenowy w Polsce i jeden z największych w Europie. Kąpielisko Arkonka w 2022 roku będzie otwarte od 1 czerwca.

Arkonka – informacje podstawowe

Kąpielisko Arkonka powstało w miejscu dawnego jeziora Świtezianka, które od początku XX wieku, pełniło funkcję miejskiego kąpieliska. W 2014 roku przeszło modernizację, w wyniku czego, powstał jeden z największych w europie parków wodnych na świeżym powietrzu. Arkonka wciąż utrzymuje status kąpieliska, ale teraz to kompleks kilku basenów. 87 metrów zjeżdżalni, ponad 8000 metrów powierzchni basenowej, skatepark, korty tenisowe, boiska, restauracja i kawiarnia Szyszka z biostro i wiele innych.

Arkonka to obecnie największy tego typu obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie. Czynna jest w lipcu i sierpniu, ale z niektórych obiektów można korzystać cały rok.

Kąpielisko Arkonka – najważniejsze atrkacje

Kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka mieści się pośrodku Lasu Arkońskiego. Na terenie obiektu znajdują się cztery niecki basenowe: o głębokości do 40 cm oraz głębsze dochodzące do głębokości 180 cm. W basenach znajdują się punkty masażu stóp, gejzery, zabawki strzelające wodą. Tutaj również znajduje się fontanna o wysokości wyrzutu wody do 15 metrów.

Na terenie basenów dostępne są 3 zjeżdżalnie: rodzinna, falowana i kamikadze. Dostępne są także korty do tenisa, badmintona, boiska do siatkówki, sztuczna plaża, skatepark. Jeden basen połączony jest ze sztuczną rzeką o długości 59 metrów. Na obiekcie znajdują się 4 baseny o zróżnicowanej głębokości i różnych atrakcjach.
Cafe & Restaurant Szyszka

Restauracja Szyszka od początku działa równolegle obsługując klientów kąpieliska Arkonka, jak również gości odwiedzających Las Arkoński lub zwyczajnie przybywających tutaj na kawę i czy obiad. Ten lokal gastronomiczny obsługuje jednocześnie gości kąpieliska oraz gości z zewnątrz, oferując im bogate menu.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że goście mogą korzystać z całej karty menu, ale od strony kąpieliska Arkonka, Szyszka pełni funkcję bistro, a od strony Lasu Arkońskiego, dla gości z zewnątrz, to klasyczna restauracja.

Dzięki swojej lokalizacji Szyszka to znakomite miejsce na odpoczynek po spacerze lub wyprawie rowerowej, idealne miejsce na zorganizowanie komunii, spotkania biznesowego, małego wesela, sylwestra czy obiadu rodzinnego.

Arkonka Cennik 2024

Cennik Arkonka prezentuje się następująco:

Dla kogo bilet?Cena biletu Arkonka
dzieci do 6 latwstęp bezpłatnie
bilet ulgowy *12,00 zł
bilet normalny24,00 zł
karnet (10 wejść) ulgowy 108,00 zł
karnet (10 wejść) normalny 216,00 zł
osoby niepełnosprawne w stopniu znacznym  wstęp bezpłatnie
Cennik Arkonka 2024

Cennik nie ulega zmianom w porównaniu do 2023 roku, ale w 2022 roku ceny biletów były o połowę niższe. Ceny biletów na Arkonkę możesz sprawdzić na oficjalnej stronie, ale dokładamy starań, aby publikowane przez nas informacje w serwisie Aquapark Szczecin, były zawsze aktualne.

Porównaj ceny korzystania z kąpieliska Arkonka, np. z cenami biletów na Aquapark – Fabryka Wody:

Zwróć uwagę, że powyższy cennik obejmuje wstęp na teren basenów. Ponadto możesz skorzystać z innych usług i obiektów:

Typ usługi: Cena:
wynajęcie kortu tenisowego (1h)20,00 zł
wynajęcie kortu do badmintona (1h)7,00 zł
wynajęcie basenu 25m poza sezonem (1h)300,00 zł
wynajęcie szafki (dzień)5,00 zł
kaucja za wydanie klucza do szafki20,00 zł
opłata za parking 1h (każda rozpoczęta godzina)2,00 zł
wynajęcie obiektu na eventy, zloty, zawody (poza sezonem)3 000,00 zł
wynajęcie skateparku na eventy, zloty, zawody1 000,00 zł
Cennik Arkonka, stan z początku 2022 roku

W okresie zimowym na terenie obiektu działa również lodowisko. Cennik korzystania z lodowiska:

Rodzaj biletu:Cena:
bilet ulgowy *8,00 zł
bilet normalny12,00 zł

Bilety online Arkonka

Bilety na Arkonkę online możesz zakupić za pomocą mobilnej aplikacji – Mobilna Karta Miejska Szczecin. MKMS to aplikacja stworzona dla mieszkańców a także turystów.

Mobilna Karta Miejska Szczecin – sprawdź w Google Play Store i pobierz na urządzenie mobilne. Dostępna jest także wersja na urządzenia z iOS.

Mobilna Karta Miejska Szczecin umożliwia zakup m.in. biletów komunikacji miejskiej, biletów wjazdu na Cmentarz Centralny, na Arkonkę. Możesz także wnosić opłaty parkingowe, a nawet płacić za bilety kolei regionalnej.

Jak dojechać Arkonka Szczecin?

Do kąpieliska Arkonka można dojechać z każdej strony Szczecina, także od strony Polic. Chociaż obiekt jest zlokalizowany na uboczu miasta, w północno zachodniej części, to jest bardzo dobrze skomunikowany z miastem.

Oczywiście dojazd do Arkonki jest możliwy za pomocą samochodu. Znajduje się tutaj parking na 200 samochodów, kawałek dalej dostępny jest też parking niedaleko stadionu Arkonii, a kolejny parking w okolicy Netto Areny i centrum przesiadkowego. Oczywiście oznacza to, że będzie trzeba kawałek podejść, dlatego warto rozważyć inne środki komunikacji.

Na kąpielisko Arkonka warto wybrać się komunikacją miejską, w pobliże dojeżdżają odpowiednio:

 • tramwaje: 3, 1, 9, 12
 • autobusy dzienne: 53, 80
 • autobusy nocne: 525, 531 oraz 529
Kiedy otwarta Arkonka Szczecin?

Kąpielisko Arkonka czynne jest w czerwcu, lipcu i sierpniu. Dokładna data rozpoczęcia i zakończenia funkcjonowania obiektu podawana jest przed rozpoczęciem sezonu.

W 2020 sezon na Arkonce rozpoczął się 1 czerwca, a w 2021 roku 4 czerwca.

Kąpielisko Arkonka. Godziny otwarcia:

Czerwiec:

 • poniedziałek – czwartek od 10 do 20
 • piątek – niedziela od 10 do 21

Lipiec:

 • poniedziałek – czwartek od 10 do 20
 • piątek – niedziela od 10 do 21

Sierpień:

 • od poniedziałku do niedzieli od 10 do 20

Kontakt Arkonka

 • Ul. Arkońska 30A
  71-470 Szczecin
 • Tel. 91-433-60-67, Biuro wew. 20
 • Tel. 91-433-60-67, Biuro wew. 22

Opinie na temat obiektu możesz przekazać m.in. w opiniach Google. Jednak jeśli masz uwagi dot. funkcjonowania kąpieliska lub wydarzyło się coś podczas Twojego pobytu, przekaż informacje obsłudze podczas wizyty lub j/w, skontaktuj się telefonicznie.

Parking Arkonka

Na terenie kąpieliska Arkonka dostępny jest parking na 200 samochodów. Warto jednak pamiętać, że w sezonie na terenie obiektu znajduje się kiilka tysięcy ludzi, dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybrać się tramwajem lub autobusem, a nawet rowerem.

 • Parking Arkonka kosztuje 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju,
 • 10 zł zapłacimy za zgubienie karty parkingowej.

Parking Arkonka znajduje się bezpośrednio przy obiekcie, ale opcji pozostawienia samochodu w bezpiecznym miejscu jest znaczenie więcej. Przede wszystkim pamiętaj, aby nie pozostawiać samochodu w miejscach do tego nie przeznaczonych, nawet jeśli inni kierowcy tak postępują. W okresie otwarcia kąpieliska Arkonka aktywność Straży miejskiej jest wysoka, a opłaty za odholowanie samochodu mogą zepsuć całe wakacje.

Niedaleko stadionu, kilkaset metrów od kąpieliska Arkonka, znajduje się bezpłatny parking. Kolejny, nieco dalej, znajdziesz przy Netto Arena na ul. Szafera, gdzie również znajduje się parking centrum przesiadkowego. Od strony ul. Arkońskiej możesz również wjechać na parking leśny, stary parking, bezpłatny, na którym często zatrzymują się również goście restauracji Szyszka.