GoKarty w Szczecinie cieszą się niesłabnącą popularnością, na co miał wpływ również sam Robert Kubica, który właśnie od GoKartów zaczynał swoją przygodę z wyścigami, a także w wieku 13 lat startował na torze w Szczecinie.

W Szczecinie znajdują się dwa tory gokartowe, jeden zadaszony i drugi na otwartym powietrzu. To nowoczesne obiekty, przystosowane do organizowania zawodów, które pozwalają naprawdę wyszaleć się za kierownicą. Dowiedz się więcej, gdzie znajdują się gokarty w Szczecinie i jakie są ceny przejazdu.

W Polsce dostępnych jest ponad 60 torów gokartowych, z których można korzystać praktycznie przez cały rok. Dwa z nich znajdują się w Szczecinie.

GoKarty Wojska Polskiego

To najstarszy tor Gokartowy w Szczecinie, zlokalizowany przy ul. Wojska Polskiego, niedaleko kąpieliska Arkonka. Ten tor powstał ponad 40 lat temu, a w 2016 roku przeszedł modernizację i został powiększony.

Długość toru zależy od konfiguracji trasy i może liczyć od kilkuset metrów do nawet kilometra.

Dla odwiedzających tor kartingowy czeka kilka rodzajów gokartów o zróżnicowanej mocy silnika, a także specjalne gokarty do jazdy w tandemie i gokarty dla dzieci. Tor jest czynny cały rok.

Wybór toru gokartowego na Wojska Polskiego to znakomity sposób na zaplanowanie sobie całego dnia, szczególnie latem. Obok toru znajduje się popularne kąpielisko Arkonka, a także jedna z lepszych restauracji – Szyszka, gdzie poza obiadem i kolacją, znajdziecie także szeroki wybór deserów. Tuż obok znajduje się także polana czerwona, gdzie można urządzić grilla czy ognisko.

GoKarty Silver Hotel

Silver Hotel poza miejscem do spania posiada tor kartingowy kryty. Mieści się on w zamkniętej hali, jest czynny cały rok i jest to jeden z najlepszych i najnowocześniejszych torów halowych w Europie i jedyny takiej klasy tor w Polsce.

Do dyspozycji gości jest 26 gokartów dla dorosłych, ale dostępne są także gokarty dla dzieci. Tor mierzy około pół kilometra długości.

Tor zlokalizowany jest przy rondzie Hakena.

GoKarty Szczecin Cennik

GoKarty Wojska Polskiego Cennik

Ceny przejazdu zaczynają się od 50 zł za 8 minut jazdy. To przejazd gokartem o mocy 9KM.

  • jazda 8 min.50 zł
  • jazda 16 min.90 zł
  • jazda 24 min.125 zł
  • jazda 30 min.150 zł
  • jazda 60 min. 300 zł

Jeśli zdecydujemy się na mocniejszy silnik, cena wzrasta. Szczegółowy i aktualny cennik gokarty Wojska Polskiego można sprawdzić na stronie: https://www.gokart.pl/cennik.html

W ofercie dostępne są także karnety na 11 jazd, np. 8 minutowych, 16 czy godzinnych. Cena karnetów przeliczana jest w taki sposób, że jedna jazda jest darmowa.

Należy pamiętać, że obowiązkowo trzeba posiadać lub kupić kominiarkę: 15 zł. Na miejscu można wypożyczyć rękawice czy kupić kartę kierowcy. Dla grup zorganizowanych przewidziane są rabaty.

GoKarty Silver Hotel Cennik

Tor kartingowy w hotelu Silver jest odrobinę tańszy, ale należy pamiętać, że sam tor jest krótszy. Podstawowy cennik przewiduje:

TANDEM
(dorosły + dziecko)
52 PLN 8 minut
DZIECI
(do 16 roku życia)
35 PLN 8 minut
DZIECI I DOROŚLI
(powyżej 16 roku życia)
45 PLN10 minut
GOŚĆ HOTELOWY
 
35 PLN*10 minut
KOMINIARKA
 
  9 PLN
KARTA KLIENTA
 
  1 PLN
Cennik ze strony https://silverhotel.pl/gokart-center/cennik-gokart-center/

Bardzo korzystnie wypada zakup karnetu, np. 10 przejazdów 8-minutowych kosztuje 320 zł.

Jak dojechać na gokarty Szczecin?

Tor gokartowy na Wojska Polskiego jest znakomicie skomunikowany z miastem. Dojedziesz tutaj tramwajami 1, 9, 12 oraz 3, a także autobusami 80 i 53. Podobnie dojedziesz na Arkonkę.

Na tor kartingowy Hotel Silver najłatwiej wybrać się samochodem. Jeśli nie jest to możliwe, dojedziesz tutaj autobusami 61 i 62 (bezpośrednio pod Hotel) lub 241 i 243 (kursuje z/do Warzymic, przystanek znajduje się na ul. Cukrowej/Kwiatkowskiego).

Najszybciej trasę dojazdu autobusami i tramwajami wyznaczysz za pomocą aplikacji jakdojadę.pl. Zobacz, jakie to proste sprawdzić trasę i czas odjazdu komunikacji miejskiej, jeśli jedziesz do GoKarty Szczecin.

Opcjonalnie skorzystaj z TAXI Szczecin – sprawdź numery telefonów korporacji taxi w Szczecinie.