Floating Arena to 50-metrowy basen sportowy, zwany basenem olimpijskim w Szczecinie. Ponadto w ramach tego samego obiektu, SDS, znajduje się basen SDS mierzący 25 metrów. Jednak ten basen, jak zapowiedział prezydent miasta, zostanie wyburzony. Znajduje się on obok Floating Arena. W jego miejscu powstanie nowy basen, co oznacza, że Szczeciński Dom Sportu będzie posiadał nowoczesne baseny w jednym miejscu.

Źródło: http://mosrir.szczecin.pl/obiekty/floating-arena-50m/

Floating Arena – informacje podstawowe

FLOATING ARENA – basen 50 m przygotowany jest do zajęć rekreacyjnych, treningów piłki wodnej, zajęć szkoleniowych sekcji pływackiej. Basen spełnia wymogi do przeprowadzania zawodów pływackich i meczy piłki wodnej. Basen o długości 50 m, głębokości 2,24 m, szerokość 10 torów po 2,5 m każdy, temperatura wody 27 C, posiada trybuny na 1760 miejsc. Pływalnia spełnia wymogi FINA, LEN i PZP do przeprowadzania zawodów pływackich i meczy piłki wodnej o randze międzynarodowej.

Na stronie mosrir Szczecin znajdziesz szczegółowy grafik dostępności basenu:

  • http://mosrir.szczecin.pl/obiekty/floating-arena-50m/

Cennik Floating Arena

CENNIK NA BASEN 50m 
bilet normalny16 zł / 60 min
bilet ulgowy*10 zł / 60 min
osoby które ukończyły 65 lat10 zł / 60 min
osoby niepełnosprawne**10 zł / 60 min
w dni powszednie dla każdego w godz. 10:00 – 16:0010 zł / 60 min
w soboty, niedziele i dni świąteczne
w godz. 06:00 – 09:00
10 zł / 60 min
Cennik Floating Arena: http://mosrir.szczecin.pl/obiekty/floating-arena-50m/

Jak dojechać do Floating Arena?

Pod sam basen Floating Arena dojedziesz liniami autobusowymi 87, ale możesz też wybrać się w okolice Urzędu Miasta (spacer z przystanku 5 minut), gdzie zatrzymuje się autobus 70 i 90 lub dojechać od strony ul. Wyzwolenia 87, 812 i linia pośpieszna B.

Czy na Floating Arena trzeba używać czepka?

Czepek jest zalecany dla każdego, a zgodnie z regulaminem obowiązkowy dla osób z długimi włosami. Pamiętajmy, że czepek pełni lekką funkcję ochronną dla włosów, ale ułatwia pływanie szczególnie z długimi włosami oraz stanowi pomoc, w otrzymaniu sprzętu basenowego, ograniczając dostęp włosów do urządzeń filtrujących wodę.

Możesz wejść bez czepka, ale jeśli masz „długie włosy”, regulamin nakazuje Ci używanie czepka.