Kąpielisko Dziewoklicz zlokalizowane przy ul. Floriana Krygiera na prawym brzegu Szczecina, to jedno z najpopularniejszych miejsc spędzania wolnego czasu. M.in ze względu na swoją lokalizację nie ma tu tłumów ludzi jak w przypadku Jeziora Głębokiego czy Arkonki, ale mimo to nie odstaje ilością atrakcji a a nawet oferuje ich więcej niż w pozostałych lokalizacjach. Zobacz, ile kosztują bilety wstępu na Dziewoklicz oraz jak dojechać do tego wspaniałego miejsca wypoczynku.

Gdzie jest Dziewoklicz?

Kąpielisko Dziewoklicz położone jest w zasadzie na prawobrzeżu Szczecina, nad Kanałem Leśnym przy ulicy Floriana Krygiera, która to łączy lewy brzeg z prawym i stanowi alternatywną trasę dojazdu do i z miasta.

Dziewoklicz, podobnie jak jezioro Głębokie, to jedno z najstarszych kąpielisk w Szczecinie. Zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem, chociażby ze względu na łagodne zejście do wody i otoczenie lasu, rzucającego sporo cienia. Dziś stanowi jedno z 4 kluczowych kąpielisk w mieście, po Głębokim, Dąbiu oraz Arkonce (przy czym Arkonka jest kąpieliskiem na zasadzie kompleksu basenowego).

Jak dojechać na Dziewoklicz?

Na Dziwoklicz dojechać można autobusem linii 61, a w nocy nie kursuje tu żaden autobus.

Na Dziewokliczu jest dostępny darmowy parking, dlatego najlepszą opcją może okazać się przyjazd samochodem. Możesz skorzystać także z usług innych przewoźników, sprawdź:

Cennik biletów kąpielisko Dziewoklicz?

Ceny biletów na kąpielisko Dziewoklicz oraz kąpielisko Głębokie są zwykle takie same. Cennik Dziewoklicz obejmuje: 3 złote (bilet ulgowy), 7 złotych za bilet normalny. Możliwy jest także zakup biletów przez aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin.

Czy kąpielisko Dziewoklicz jest czynne?

Sezon na kąpieliskach w Polsce trwa zwykle od 1 czerwca do 30 września. Temperatura powietrz i wody pozwala w tym czasie na bezpieczne kąpiele, a przynajmniej spędzanie czasu w wodzie. Sezon kąpielowy na Dziewokliczy zaczyna się zwykle w połowie czerwca, a samo kąpielisko czynne jest do września, zwykle około 9 września kończy się sezon.

Otwarcie kąpieliska Dziewoklicz w sezonie 2022 jeszcze nie zostało zaplanowane, ale możemy spodziewać się, że nastąpi to do 12 czerwca. Po ogłoszeniu terminu wpis zostanie zaktualizowany.

Atrakcje kąpielisko Dziewoklicz

Do dyspozycji odwiedzających jest 100 m strzeżonej plaży. Na kąpielisku jest punkt sanitarny, natryski, toalety oraz przebieralnie. Wyznaczone jest duże boisko do siatkówki i miejsca na ogniska oraz miejsce do grillowania. Znajduje się tu również kilka punktów gastronomicznych. Poza tym możesz skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, np. kajaków.

W okolicy znajduje się także miejsce do wodowania łodzi oraz paintball – Szczecin Toys Garden Dziewoklicz Paintball. Samo Szczecin Toys Garden to kilka stref rekreacyjnych: strefa dla najmłodszych dzieci, z huśtawkami, piaskownicami i zabawkami. Strefa z dmuchanymi zamkami i zjeżdżalniami, minigolf. W końcu możliwość wynajęcia kajaków, łódek i rowerów wodnych.

Jak z Dziewoklicza dojechać do Aquapark Szczecin?

Dojazd z Dziewoklicza do miasta nie jest najłatwiejszy, gdyż kursuje do tej lokalizacji tylko jeden autobus linii 61. Jeśli chcesz szybko przedostać się z kąpieliska Dziewoklicz do miasta, a dokładnie do Aquapark Szczecin, możesz wybrać przejazd linią 60 na ul. Cukrową przy Rondzie Uniwersyteckim, a następnie przesiąść się w linię 60. Przejazd będzie trwał około 50 minut.

Do planowania trasy dojazdu polecamy korzystać z serwisu jakdojade.pl – kliknij tutaj, aby przejść do planu trasy, jako punkt docelowy wprowadź przystanek Dziewoklicz.