Planowanie trasy dojazdu z Google Maps jest naprawdę proste. Zwykle wystarczy dodać jedynie punkt początkowy i końcowy, aby Google zaproponowało kilka wariantów przejazdu. Możesz dodawać także punkty pośrednie, które pozwolą Ci dokładnie zaplanować trasę dojazdu z uwzględnieniem ważnych miejsc lub konkretnych tras.

Trasa z punktami pośrednimi w Google Maps

Wyznaczanie trasy z punktami pośrednimi lub inaczej wyznaczanie trasy z przystankami, pozwoli Ci stworzyć  złożoną trasę przejazdu z punktu A do punktu B. Uwzględniając przy tym dodatkowe lokalizacje, jak stacje benzynowe, restauracje, miasta i punkty warte zwiedzenia.

Trasa z przystankami ma swoje dodatkowe opcje, dot. np. pomiaru czasu przejazdu i dni, w które będziesz się poruszał. Możesz w dowolnej chwili zmieniać kolejność punktów pośrednich, a Google Maps przeliczy trasę, wskazując dystans do pokonania oraz czas przejazdu.

Jak wyznaczyć trasę z przystankami w Google Maps?

Wyznaczanie trasy przejazdu z punktami pośrednimi rozpocznij jak zwykłe wyznaczanie drogi do celu. Przejdź do Map Google:

 1. Po lewej stronie ekranu skorzystaj z wyszukiwarki, aby wprowadzić punkt docelowy podróży lub jeden z punktów pośrednich,
 2. Kliknij przycisk Wyznacz trasę,
 3. Wprowadź punkt początkowy, jeśli nie zostanie dodany automatycznie
 4. Dodaj nowe miejsce docelowe.
 5. Możesz zmieniać kolejność miejsc docelowych i włączyć dodatkowe opcje trasy.
 6. Możesz kliknąć mapę prawym przyciskiem myszki, aby dodać nowy cel podróży, a następnie zmienić kolejność.

Bardzo przydatną opcją jest wyszukiwanie miejsc na trasie przejazdu. Po lewej stronie ekranu możesz skorzystać z dodatkowych opcji wyszukiwania miejsc w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Możesz je też uwzględnić w trasie przejazdu.

Po prawej stronie na górze możesz skorzystać z przycisków wyszukiwania na trasie, np. stacje benzynowe, restauracje i hotele lub inne obiekty.

Dzięki temu możesz szybko znaleźć, np. gdzie jest McDonalds na S3, McDonalds na A4, itp..

Punkty pośrednie na urządzeniu Android/iOS w Google Maps

Jeśli korzystasz z Map Google na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym, możesz skorzystać z tych samych opcji wyznaczania trasy z punktami pośrednimi.

 1. Uruchom Mapy Google na telefonie,
 2. Wprowadź miejsce docelowe podróży.
 3. Kliknij Trasa.
 4. Wybierz wariant trasy lub skorzystaj z dodatkowych opcji, aby unikać płatnych autostrad czy promów.
 5. Możesz na tym etapie (lub później) rozwinąć dodatkowe menu (3 kropki) aby wybrać punkty pośrednie (dodaj przystanek).
 6. Wskaż dodatkowe przystanki. Możesz zmienić ich kolejność.
 7. Kliknij Rozpocznij, aby zacząć nawigację.

Skorzystaj z opcji Szukaj na trasie, aby znaleźć np. restauracje czy stacje benzynowe w okolicy trasy przejazdu.

Kategorie: Blog