Jezioro w granicach Szczecina w północnej części dzielnicy Zachód (osiedle Głębokie), w dolinie u podnóża Wzgórz Warszewskich na terenie Puszczy Wkrzańskiej (Park Leśny Głębokie). Pomimo swojej nazwy średnia głębokość wynosi 2,4 metra, a w najgłębszym miejscu jest 6 metrów. Jezioro zasilane jest wodami Osówki i Gunicy. To popularne miejsce spędzania czasu nad wodą przez mieszkańców Szczecina oraz Polic.

Kąpielisko Głębokie – informacje podstawowe

Kąpielisko Głębokie to jedna z najstarszych atrakcji wodnych Szczecina. Zlokalizowane w północno zachodniej części miasta, cieszy się dużym zainteresowaniem przez cały rok. Wiosną, zimą i jesienią to idealnie miejsce na spacery, szczególnie że jezioro otoczone jest lasami. Stąd można wybrać się w kierunku Parku Leśnego Głębokie czy Doliny Siedmiu Młynów, gdzie m.in. znajduje się Polana Sportowa i Polana Harcerska.

Gdzie jest kąpielisko Głębokie?

Kąpielisko Głębokie znajduje się w północno zachodniej części Szczecina, na wyjeździe w kierunku Polic. To bardzo dobrze skomunikowane miejsce, do którego możesz dojechać tramwajem i autobusem, a także samochodem. Więcej przeczytasz w dalszej części artykułu.

Jakie atrakcje na Głębokim?

Na kąpielisku Głębokie znajdują się trzy kluczowe atrakcje dodatkowe, to:

Park linowy Tarzania nad jeziorem Głębokim to jedyny park linowy w Szczecinie, gdzie możesz wdrapać się na wysokość nawet kilkunastu metrów i pokonać tor przeszkód.

Floating Park Szczecin to atrakcja dla fanów sportów wodnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił lub regularnie trenują, pływanie na desce.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego Głębokie oferuje wypożyczenie kajaków i rowerów wodnych. Koszt zaczyna się od 15 zł za godzinę (kajaki) i 15 zł za 30 minut (rower wodny). Szczecińska Karta Turystyczna upoważnia do rabatu.

Poza tym jezioro Głębokie to piaszczysta plaża, place zabaw, pomosty. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników (w sezonie). Znajdują się tutaj przebieralnie, prysznice, sanitariaty oraz mała gastronomia.

Warto również wspomnieć, że w okolicach jeziora głębokiego znajdują się polany, na których można zrobić grilla i rozpalić ognisko, m.in. Polana Miodowa, Polana Biała, Polana Sportowa oraz Polana Kupczyka i Polana Wołczkowska.

Przy polanie Wołczkowskiej, Miodowej i Białej można pozostawić samochód praktycznie bezpośrednio przy placu z paleniskiem, nie inaczej w przypadku Polany Sportowej gdzie dostępny jest parking.

Cennik kąpielisko Glębokie

Cennik wejścia nad Jezioro Głębokie:

Ceny biletów: dzieci do lat 6 – bezpłatnie, ulgowe – 3 zł, normalne – 7 zł.

  • Dzieci do 6 roku życia – bezpłatnie
  • Ulgowy – bilet jednodniowy – 3 PLN
  • Ulgowy – karnet (10 wejść) – (brak ceny)
  • Normalny – bilet jednodniowy – 7 PLN
  • Normalny – karnet (10 wejść) – (brak ceny)
  • Osoby niepełnosprawne – bezpłatnie (za okazaniem stosownych dokumentów)

Jak dojechać na kąpielisko Głębokie?

W kierunku kąpieliska Głębokie dojechać możesz liniami tramwajowymi 12 oraz 9. Przystanek tramwajowy znajduje się tuż przy bramie wejścia na jezioro Głębokie.

Sporty wodne - porównaj na Ceneo.pl

Jak dodaję Szczecin Głębokie: do planowania trasy dojazdu polecamy korzystać z serwisu jakdojade.pl – kliknij tutaj, aby przejść do planu trasy, jako punkt docelowy wprowadź przystanek Głębokie.

Poza tramwajem w kierunku kąpieliska Głębokie jeździ także autobus. Na szczególną uwagę zasługują linie autobusowe 103, 106, 121 oraz nocna 529, a także autobus 51 jadący przez ul. Miodową

Do planowania trasy dojazdu polecamy korzystać z serwisu jakdojade.pl – kliknij tutaj, aby przejść do planu trasy, jako punkt docelowy wprowadź przystanek Głębokie.

Alternatywy: kąpielisko Dziewoklicz i kąpielisko Dąbie

Jezioro Głębokie położone jest w zachodnio północnej części miasta. Możesz też wybrać inne kąpieliska jak popularną Arkonkę, ale także kąpielisko Dziewoklicz przy ul. Floriana Krygiera (linia autobusowa 61, możliwy dojazd samochodem i pozostawienie go na parkingu) oraz kąpielisko Dąbie, które w 2021 roku przeszło kapitalny remont i obecnie jest jednym najnowocześniejszych i najciekawszych kąpielisk w Szczecinie (10 minut z przystanku autobusowego, dojazd autobusami C oraz 56, 72, 73, 93, 96, opcjonalnie 64, 77, 97 do placu Słowiańskiego).

Jak dojechać z Głębokiego do Aquapark Szczecin?

Nie ma bezpośredniego transportu z jeziora Głębokiego do Aquapark Szczecin. Możesz wsiąść w tramwaj numer 9, przesiąść się na skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Zaleskiego w autobus 53 lub 60 i 67. Dojedziesz w ten sposób do skrzyżowania Szczanieckiej/Emilii Plater skąd spacerkiem przejdziesz na ul. 1 maja.