Osoby, które mają dostęp do wody i łódki, rozumieją radość z wychodzenia na jezioro w letnie weekendy, ale nie każdy ma pieniądze lub środki na posiadanie łodzi. Jedną z korzyści, jakie wakeparki przynoszą branży, jest to, że są obiektami oferującymi dostęp do sportów wodnych tym, którzy nie mają dostępu do łodzi lub akwenu. Sporty wodne nie są już ograniczone do tych, którzy posiadają lub znają kogoś, kto jest właścicielem łodzi.

Nie tylko to, ale parki linowe sprawiają, że proces nauki sportów wodnych jest nieco łatwiejszy, ponieważ odbywa się w znacznie bardziej kontrolowanym środowisku. Takim właśnie miejscem jest Floating Park Szczecin.

Gdzie jest Wakepark Szczecin?

Floating Park Szczecin czyli Wakepark Szczecin znajduje się na jeziorze Głębokie, gdzie także znajduje się kąpielisko miejskie Głębokie. Obecny Wakepark Szczecin, wcześniej Floating Park Głębokie, działa od 2012 roku.

Jak dojechać na wakepark Szczecin?

Na kompleks rekreacyjny Głębokie możesz dojechać na wiele sposobów:

  • tramwajem,
  • autobusem,
  • samochodem,
  • rowerem,
  • hulajnogą/skuterem/rowerem miejskim (pamiętaj o sprawdzeniu strefy zwrotu pojazdu).
  • linie autobusowe 103106121 oraz nocna 529
  • linie tramwajowe 1 i 9

O co chodzi z wakeparkiem?

Podczas gdy, gdy jesteś za łodzią, często znajdujesz się ponad 60 stóp za łodzią i musisz krzyczeć do jeźdźca w wodzie, co nieco utrudnia przekazanie potrzebnych instrukcji. W Wake Parku nie musisz także walczyć z falami przelatujących łodzi, które często frustrują początkujących jeźdźców, którzy starają się utrzymać prawidłową formę, gdy fale popychają ich wokół. Parki linowe to świetne miejsce do nauki przed wyruszeniem na jezioro nową łodzią!

Oprócz tych powodów ludzie często po prostu lubią różne style jazdy. Wiele osób chce po prostu swobodnie jeździć na desce, a niektórzy chcą uderzać w raile i skakać. Floating Park to jedyne miejsce, w którym masz możliwość uprawiania obu tych form jazdy w tym samym miejscu. Parki linowe oferują nieograniczony postęp od nauki do nauki niesamowicie technicznych sztuczek. 

Możemy mieć początkujących i profesjonalistów stojących obok siebie w kolejce, ciesząc się wspólną zabawą i sportami wodnymi, a wszystko to bez ograniczania profesjonalisty lub utrudniania początkującym. 

Co oferuje wakepark Szczecin?

Wakepark Szczecin oferuje:

  • Łączna długość dwóch wyciągów to 444 m. Do tego 3 kickery, rooftop 20 m, slider 20 m i rura średnicy 90 cm, dlugość 16 m,
  • Wake Bar
  • Strefa Chill z muzyką na żywo.

Cennik Wakepark Szczecin / Cennik Floating Park Szczecin

Cennik korzystania z wakepark Szczecin zaczyna się od 40 zł za osobę, do tego możemy doliczyć wyposażenie deski wakeboardowej za 20 zł i kompletu pianki, kask, kamizelka za kolejne 10 zł. Sesja trwa do 1 h i należy uwzględnić w tym, że w tym czasie mogą pływać nawet 4 osoby, więc dużo zależy od obłożenia.

Możecie też wynająć wyciąg na wyłączność, 1h to cena od 140 zł.

Szczegółowy cennik wakepark Szczecin znajdziecie na stronie: http://wakeparkszczecin.pl/cennik/