Najpopularniejsze kąpielisko w Szczecinie w 2021 roku przeszło całkowitą zmianę. Ponad 9 mln zł pozwoliło praktycznie zbudować od nowa kąpielisko i dostosować je do potrzeb mieszkańców, a jednocześnie sprawić, że jest to w tym sezonie jedna z najciekawszych miejscówek na mapie Szczecina. Kąpielisko znajduje się nad Jeziorem Małe Dąbie.

Kąpielisko Dąbie – informacje podstawowe

Kąpielisko w Dąbiu, nad jeziorem Dąbie, to również jedno z najstarszych kąpielisk w Szczecinie. Położone jest nad jeziorem, które jest 4 co do wielkości w Polsce i największe w województwie zachodniopomorskim.

Znajduje się tutaj około 150 metrów linii brzegowej, z czego 100 przeznaczone jest na plażę strzeżoną z 20 metrowym pomostem.

Źródło: Szczecin.naszemiasto.pl / S.Wołosz

Kąpielisko Dąbie zasłynęło przez ostatnich kilka lat, m.in. dzięki organizacji  imprez sportowych i kulturalnych takich jak: Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Piłce Ręcznej Plażowej, festyny organizowane przez Radę Osiedla, spotkania integracyjne i Dąbskie Wieczory Filmowe. 

Do dyspozycji wypoczywających są sanitariaty, 6 przebieralni, 4 prysznice, punkt sanitarny a także boisko do gry w piłkę siatkową, plac zabaw dla dzieci, wyznaczone miejsce do grillowania, mała gastronomia Bar Dąbski

Zaletą jest obecność drzew i krzewów. Wśród atrakcji dla najmłodszych znajdziemy: zabawkowy statek, plac zabaw dla mniejszych dzieci oraz piramida linowa.

Dla aktywnych fizycznie także siłownia pod chmurką.

Obiekt jest oświetlony, ochraniany i monitorowany całodobowo. Są także obecny ratownicy WOPR. Czy w dzień czy w nocy, kąpielisko naprawdę cieszy oczy, ale też zapewnia sporo frajdy każdemu, kto zdecyduje się wypoczywać nad wodą.

Jednak nie brakuje też Wad. Po pierwsze kąpielisko jest zamknięte po godzinie 18, a dokładnie 20, gdyż czas otwarcia został jeszcze w zeszłym roku przedłużony. A szkoda, bo z plaży są naprawdę piękne zachody słońca.

Jak dojechać na kąpielisko Dąbie?

Na kąpielisko Dąbie można przyjechać samochodem i zostawić go na parkingu. Podczas modernizacji w 2021 roku zadbano także o specjalny parking dla jednośladów.

Pod samo kąpielisko nie dojedziemy komunikacją miejską, tak jak ma to miejsce przy jeziorze Głębokim, ale z przystanku spacer nie zajmie nam dłużej jak 5 minut. Jadąc od strony centrum Szczecina wysiądziemy w okoliocach ul. Przybrzeżnej, a dojedziemy tutaj autobusami 56, 72, 73, 93, 96 oraz pośpieszym C. Tylko C jedzie z centrum z Placu Rodła., pozostałe linie kursują m.in. z basnu Górniczego.

Od strony prawobrzeża dojedziemy 64, 77, 97 w okolice skrzyżowania Gieraczk/ Mianowskiego/Krzywoń czyli z pod popularnego centrum handlowego Domus.

Jadąc od strony Kijewa dojedziemy na Dąbie linią 72, a od strony Osiedla Kasztanowego 77, 96 i C.

Pamiętajmy że na kąpielisko Dąbie dojedziemy także Uber Szczecin, Bolt Szczecin i Taxi Szczecin.

Parking Kąpielisko Dąbie

Tak, przy kąpielisku Dąbie znajduje się parking dla samochodów oraz parking dla rowerów. Z uwagi na przeprowadzoną modernizacją, a przez to i większe zainteresowanie obiektem w 2022 i kolejnych latach, warto wybrać się spacerkiem lub jednośladem.

Kąpielisko Dąbie cennik biletów

Zastanawiasz się ile kosztuje bilet na kąpielisko Dąbie? Sprawdź cennik kąpielisko Dąbie.

W roku 2021, po otwarciu kąpieliska Dąbie, już po remoncie, należało zapłacić 6 zł za bilet ulgowy i 12 zł za bilet normalny. To najdroższe bilety w Szczecinie, ale wiele osób nie wystraszyło się, gdyż cały obiekt naprawdę wygląda świetnie. Od 2022 roku miasto zapowiedziało także podwyżki cen na innych kąpieliskach z 3 do 5 zł za bilet ulgowy i z 7 do 10 zł za bilet normlany.

Ceny nie zaskakują, ale dla wieloosobowej rodziny mogą być barierą, szczególnie, że woda przy plaży miewa swoje kaprysy. Jezioro jest o wysokiej zawartości wapnia, dużym wypływie zlewni, w tym jej jakość w związku z obecnością zakładów Drobimex, myjni samochowej czy oszczalni ścieków Zdroje.

Kontakt Kąpielisko Dąbie

Kąpielisko Dąbie ul. Żaglowa 1, 70-832 Szczecin
tel.: 91 46 00 656
tel. do ochrony 510-706-299

Kierownik kąpieliska: Jarosław Kaniasty