Fabryka Wody Szczecin – Nowa Gontynka, to kompleks basenowo-rekreacyjny, który na ten moment pozostaje w fazie projektu, którego ukończenie przewidywane jest na 2020 rok. Sam Aquapark Szczecin zostanie otwarty najprawdopodobniej z końcem 2022 roku. 

Gdzie powstanie nowy Aquapark Szczecin?

Obiekt ma powstać w okolicy ul. Szczanieckiej na terenie dawnego kompleksu basenowego Gontynka, który od kilkunastu lat straszył popadając w ruine, a w 2017 roku został zasypany ze względu na niebezpieczeństwo, jakie stanowiła stojąca w obiekcie woda. 

Po 20 latach starań miasto zaakceptowało pomysł zbudowania krytego parku wodnego, którego realizacja będzie kosztowała około 150 mln złotych. Aby jednak wyjść poza ogólnoprzyjęte schematy budowy i koncepcji takiego obiektu, miasto planuje nie tylko udostępnić aquapark, ale także tworzyć w nim strefę usługową i przede wszystkim edukacyjną.

Latem 2018 roku ma zostać wyłoniony wykonawca, który jeszcze w tym samym roku powinien rozpocząć budowę, która do końca 2020 roku ma zamienić się w prężnie działający kompleks basenowy. Jeśli nie nie stanie na przeszkodzie, latem 2021 roku będzie można skorzystać już z odkrytej części basenowej (zewnętrznej).

Aquapark blisko Szczecina

Warto wspomnieć, że mieszkańcy Szczecina nie mogą jednak narzekać na brak dostępu do atrakcji wodnych w regionie. Od 1998 roku w Gryfinie (15 km od Szczecina) działa Centrum Wodne Laguna, w skład którego wchodzi kompleks rekreacyjny i wypoczynkowy.

Nieprzerwanie działa także kąpielisko na Dziewokliczu oraz nad jeziorem Głębokim. Największym sukcesem ostatnich lat okazało się oddanie do użytku Arkonki – kompleksu basenowo-rekreacyjnego, który w sezonie (lipiec-sierpień) cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się także kąpielisko nad jeziorem Dąbie oraz popularne kąpielisko nad jeziorem Miedwie (w stronę Stargardu), które charakteryzuje bardzo łagodne zejście do wody ciągnące się kilkadziesiąt metrów w głąb jeziora.

W mieście została oddana do użytku także plaża miejska mająca wejście od strony Łasztowni. Chociaż nie można się kąpać, to od kilku sezonów plaża cieszy się nieprzerwanie dużym zainteresowaniem mieszkańców, głównie ze względu na odbywające się tam wydarzenia rozrywkowe oraz niesamowite widoki na Szczecin.