Jak dojechać na basen Arkonka w Szczecinie?

Na kompleks basenowo-rekreacyjny Arkonka możesz dojechać na wiele sposobów:

  • tramwajem,
  • autobusem,
  • samochodem,
  • rowerem,
  • hulajnogą/skuterem/rowerem miejskim (pamiętaj o sprawdzeniu strefy zwrotu pojazdu).

Sporty wodne - porównaj na Ceneo.pl

Jak dojechać samochodem na kąpielisko Arkonka?

Kieruj się w stronę ulic Arkońskiej  i Międzyparkowej lub skrzyżowania ulic Wojska Polskego z Arkońską. Kąpielisko Arkonka umiejscowione jest bowiem na terenie lasu Arkońskiego. Możesz dojechać tutaj poruszając się ulicą Wojska Polskiego, Arkońską, Szafera w zależności z której strony nadjeżdżasz.

W okolicy kompleksu basenowego znajdziesz kilka bezpłatnych parkingów, tzw. leśnych. Sugerujemy dokładnie sprawdzać znaki oraz nie parkować w miejscach do tego nie wyznaczonych. W ramach działającego obiektu kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka funkcjonuje także płatny parking:

1.opłata za parking 1h (każda rozpoczęta godzina)1,00 zł
2.oplata za zagubiony lub zniszczony bilet parkingowy (dzień)10,00 zł

Dojazd samochodem jest więc ułatwiony, a zarządca obiektu udostępnia miejsca parkingowe. Należy jednak pamiętać, że ilość pojazdów tam parkujących może być ograniczona. Ze względu na limit ilości osób na obiekcie 2500 zamiast 5000 osób, zaparkowanie pojazdu w 2020 roku nie powinno stanowić dużego problemu. Dlatego warto mimo wszystko rozważyć dojazd tramwajem lub autobusem.

Parking Arkonka Szczecin
Jak dojechać na Arkonkę w Szczecinie?

Jakim tramwajem dojechać na kąpielisko Arkonka?

Jak dojechać na Arkonkę tramwajem?
Jak dojechać na Arkonkę w Szczecinie?

W kierunku kompleksu basenowo-rekreacyjnego Arkonka dojechać możesz liniami tramwajowymi 1 oraz 9. Przystanej tramwajowy znajduje się tuż przy skrzyżowaniu ulicy Arkońskiej z Aleją Wojska Polskiego, skąd należy podejść pod wejście na obiekt basenu oraz do Restauracji Szyszka (czas około 6 minut / 600 metrów)

Możesz także dojechać linią tramwajową 3 i 10, które kończą bieg w Lesie Arkońskim (przystanek, pętla). Stąd spacerem dojdziesz do kąpieliska Arkonka w około 10 minut (1km)

Sporty wodne - porównaj na Ceneo.pl

Do planowania trasy dojazdu polecamy korzystać z serwisu jakdojade.plkliknij tutaj, aby przejść do planu trasy, jako punkt docelowy wprowadź Arkonka Basen.

Jakim autobusem dojechać na Arkonkę?

Poza tramwajem w kierunku basenu Arkonka jeździ także autobus. Na szczególną uwagę zasługuje linia 80, która zatrzymuje się praktycznie pod samym wejściem na basen na ul. Arkońskiej. Sprawdź także połączenie liniami: 53 oraz 60, które podobnie jak linia tramwajowa 1 i 9 zatrzymują się przy Alei Wojska Polskiego.

Do planowania trasy dojazdu polecamy korzystać z serwisu jakdojade.plkliknij tutaj, aby przejść do planu trasy, jako punkt docelowy wprowadź Arkonka Basen.