Arkonka Szczecin to kompleks basenowo-rekreacyjny usytuowany w północno-zachodniej części Szczecina. Powstał w miejscu dawnego wysychającego jeziora Arkonka. To największy taki obiekt w Polsce i jeden z największych w Europie.

Kąpielisko Arkonka to kompleks rekreacyjny i basenowy o powierzchni 7 hektarów. Znajdują się na nim aż 4 baseny o różnej głębokości i powierzchni, a łączna powierzchnia basenów to aż 8 tysięcy metrów kwadratowych.

Powierzchnia oraz ilość atrakcji jakie znajdują się na terenie kąpieliska Arkonka powoduje, że jest to największy taki obiekt w Polsce. Może pomieścić jednocześnie nawet 5000 osób na obiekcie. Na jego terenie znajduje się także parking oraz stojaki rowerowe, ale przede wszystkim inne atrakcje jak korty do tenisa, siłownia, boiska do siatkówki, sztuczna plaża i skatepark, który zimą zamienia się w lodowisko.

Restauracja Szyszka i inne atrakcje

Przy Arkonce działa także popularna w mieście restauracja i kawiarnia Szyszka, która obsługuje zarówno klientów kompleksu basenowego jak również odwiedzających las spacerowiczów. W tym miejscu możesz zorganizować przyjęcie, komunię, wesele, a w noc sylwestrową pobawić się przy szalonej muzyce.

To co wyróżnia dodatkowo kompleks rekreacyjno Basenowy Arkonka Szczecin to poza 4 nieckami basenowymi także fakt, że dostępny jest tutaj basen sportowy o długości 25 metrów, a w basenach rekreacyjnych znajdziemy gejzery, masażey, jeże wodne, parasole wodne, plac zabaw wodny, fontanny. Największa z nich wyrzuca wodę na wysokość 15 metrów a 3 zjeżdżalnie oferują możliwość zabawy na torach o łącznej długości 87 metrów.

Arkonka Szczecin to bez wątpienia jedna z największych i najciekawszych atrakcji Szczecina, jeden z najlepszych parków wodnych w Polsce i Europie. Parków otwartych.

Aquapark Szczecin – Fabryka wody

Pamiętać należy, że już w 2022 roku do użytku zostanie oddany Aqupark Szczecin czyli długo wyczekiwana Fabryka Wody. Uruchomienie tego obiektu, wraz ze wszystkimi innymi atrakcjami regionu sprawi, że Szczecin oraz województwo zachodniopomorskie będą należały do jednych z najciekawszych regionów dla turystów z zagranicy oraz rodzin, poszukujących możliwości spędzenia wypoczynku.