Jezioro Głębokie położone jest w północnej części osiedla Zachód przy Wzgórzach Warszewskich. To obszar Parku Leśnego Głębokie gdzie na południowym brzegu znajduje się cieszące ogromnym zainteresowaniem kąpielisko miejskie. Jedno z wielu kąpielisk i obiektów rekreacji wodnej znajdujące się na terenie Szczecina. Wokół jeziora znajduje się bardzo popularny, oznaczony kolorem czerwonym, szlak spacerowo-rowerowy liczący 6 kilometrów. Po drodze m.in. można zobaczyć pięć pomnikowych dębów szypułkowych oraz buk o nazwie Upiór.

Jezioro Głębokie a co za tym idzie kąpielisko Głębokie charakteryzuje średnia głębokość na poziomie 2,4 metra a w najgłębszym miejscu, wbrew nazwie, jezioro osiąga 6 metrów głębokości.

Kąpielisko Głębokie jest dobrze skomunikowane z miastem. Przemieszczając się tramwajem można m.in. kilka przystanków wcześniej zatrzymać się na ul. Wojska Polskiego i podejść na inne popularne kąpielisko tj. Arkonka Szczecin.

Do dyspozycji plażowiczów chętnych spędzić czas nad jeziorem Głębokie, na kąpielisku Głębokie, miasto oddało ponad 200 metrów strzeżonej plaży. Znajduje się tutaj restauracja, park linowy, szkółka żeglarska i Floating Park. Kąpielisko Głębokie jest kąpieliskiem strzeżonym a więc na terenie obiektu znajdziemy wykwalifikowanych ratowników. Ponadto dmuchany zamek, statek, wypożyczalnia kajaków i łódek.

W 2021 roku na kąpielisku Głębokie bezpieczeństwa będzie pilnowało aż 6 ratowników, a sezon zakończyć ma się 5 września.

Cennik kąpielisko Głębokie:

  • wejście na teren kąpieliska kosztuje 3 złote (bilet ulgowy), 7 złotych za bilet normalny.
  • możliwy jest zakup biletów przez aplikację Mobilna Karta Miejska Szczecin.

Godziny otwarcia kąpielisko Głębokie:

  • Kąpielisko Głębokie czynne jest w godzinach 10-20 przez 7 dni w tygodniu.