W Szczecinie jest Aquapark, który zostanie otwarty pod koniec 2022 roku. Aquapark Szczecin Fabryka Wody to jeden z największych i najnowocześniejszy aquapark w Polsce, a dzięki swojej funkcjonalności, także jedna z najciekawszych atrakcji w Europie. Aquapark Szczecin to obiekt, który powstaje na terenie dawnego kąpieliska Gontynka – miejsca spotkań i rekreacji mieszkańców Szczecina. Nie bez powodu wiele osób kojarzy Aquapark Szczecin z Aquapark Gontynka. Ta druga nazwa nie jest jednak poprawna.

Aquapark Szczecin

Park wodny Fabryka Wody łączy w sobie edukację z rekreacją. To najnowocześniejszy obiekt w Polsce, biorąc pod uwagę, także fakt, że po prostu jest to najnowszy aquapark, jaki powstaje, nie oznacza to, jednak że jedyny.

Odpowiadając więc na tytułowe pytanie, czy w Szczecinie jest Aquapark? Tak, to Fabryka Wody.

Kąpielisko Arkonka

Jednak powinieneś wiedzieć, że to nie jedyna atrakcja godna uwagi, jaką polecamy w Szczecinie. Oczywiście, trzymając się atrakcji wodnych. Na terenie Lasu Arkońskiego, obok restauracji Szyszka, znajduje się kąpielisko Arkonka. Otwarty kompleks basenowy, który jest… największym takim obiektem w Polsce i jednym, z czołówki, największych takich obiektów w Europie.

Inne atrakcje wodne

Szczecin to woda, Odra i morze… no dobra, do morza jest 100 km, ale jak każdy wie, Szczecin od zawsze leżał nad morzem. Poza Arkonką i Fabryką Wody, w Szczecinie znajdziesz także kąpielisko Głębokie, kąpielisko Dziewoklicz, kąpielisko Dąbie. To kluczowe atrakcje wodne Szczecina, pomijając oczywiście samą marinę przy Łasztowni i marinę w Dąbiu. Marina przy Łasztowni sama w sobie nie jest atrakcją, ale sama Łasztownia i Bulwary w Szczecinie już tak.

Kąpielisko Miedwie znajduje się nad jeziorem Miedwie, pomiędzy Szczecinem i Stargardem. To ważna miejscówka na mapie województwa, ze względu na fantastyczne jezioro z łagodnym, ciągnącym się kilkadziesiąt metrów, zejściem na głębszą wodę.

Warto również pamiętać o wakeparku na jeziorze Głębokim. Wakepark Szczecin czyli Floating Park to miejsce idealne dla łowców przygód.

Czy w Szczecinie jest Aquapark?

Czy w Szczecinie jest Park Wodny? Czy Aquapark Szczecin istnieje? Tak. Wraz z końcem 2022 roku w Szczecinie jest Aquapark. Pamiętaj także, że inny, najbliższy Aquapark znajduje się w Gryfinie, około 20 km od Szczecina. To nieco starszy obiekt, posiadający dwie zjeżdżalnie wodne, rzekę z prądem, fantastyczną saunę oraz basen sportowy i kręgielnię.