Prawdopodobnie wszyscy pamiętamy czasy, kiedy byliśmy zmuszeni wejść na basen w czepku kąpielowym, kiedy nie chcieliśmy. Jako dzieci często nie chcieliśmy wyglądać jak kosmici, żeby nasza mama lub tata z grubsza nakładali czapkę, a potem nie mieliśmy na czole zmarszczki. Oczywiście, jako dorośli, rozumiemy, dlaczego ważne jest, aby nosić czepek pływacki na basenie i być o wiele bardziej delikatnym w stosunku do naszych dzieci, kiedy przychodzi czas na ich założenie.

Sporty wodne - sprawdź na Ceneo.pl

Czy potrzebuję czepka do pływania?

Oto 5 powodów, dla których noszenie czepka jest tak ważne na basenie:

1: Utrzymuje włosy z dala od twarzy

Jeśli kiedykolwiek miałeś długie włosy i próbowałeś pływać w fitness, a nie tylko dla zabawy, doświadczysz, jak to jest nagle odwrócić głowę i całkowicie zasłonić widzenie przez włosy. Niezależnie od tego, czy pływasz w basenie, czy wychodzisz z wody, włosy na twarzy utrudniają widzenie, skuteczne pływanie i bezpieczeństwo. Do basenu najlepiej wejść w czepku.

2: Zapobiegaj plątaniu się włosów za pomocą gogli

Cokolwiek zaplątało się we włosy, jest dość złym doświadczeniem – ciągnięcie i łamanie włosów, ponieważ zaplątały się w gumkę do włosów lub gogle, może być denerwującym doświadczeniem, ale wyobraź sobie, że masz włosy w czyichś goglach. Jeśli ktoś z bardzo długimi włosami pójdzie popływać bez czepka w ruchliwym basenie lub na zajęcia, może skończyć z bolesnymi i zawstydzającymi doświadczeniami. Zamiast tego bądź rozsądny i upewnij się, że Twoje dziecko nosi czepek pływacki.

3: Włosy są szkodliwe dla zdrowia basenu

Wiesz, jak po rodzinnym prysznicu musisz wyciągnąć garść włosów z wtyczki? To samo dzieje się w naszym basenie. Kiedy pływasz bez czepka, Twoje włosy są ciągle ciągnięte przez ciąg wody, a wszelkie luźne włosy mogą się poluzować i trafić do naszych odpływów, które mogą się zatkać.

4: Lepsza wydajność pływania

Oglądałeś pływanie na igrzyskach olimpijskich? Pływacy często wychodzą w pełnym rynsztunku, a po wyjściu z basenu przestają nosić czepki i gogle. Jeśli nie chcieli tego, dlaczego się tym przejmują? Aby zmniejszyć opór. Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, chcecie zostać najlepszym pływakiem, jakim jesteście lub możecie, muszą przyzwyczaić się do noszenia czapki, aby zoptymalizować swoje wyniki.

5: Łatwo rozpoznaj swoje dziecko

Niezależnie od tego, czy Ty i Twoje dziecko będziecie pływać razem, czy też bierzecie udział w zajęciach, gdy patrzycie z boku, czepek pływacki w jasnych kolorach lub w żywy wzór pomoże Ci przez cały czas wiedzieć, gdzie się znajduje. Upewnij się, że Twoje dziecko nosi czepek pływacki, nawet jeśli nie jest to obowiązkowe. Czepek na basenie spełnia wiele przydatnych funkcji.

Sklep pływacki Aquapark Szczecin - poznaj ofertę sklepu, zamów akcesoria i stroje do pływania

Czepki do pływania Szczecin

Sprawdź ofertę czepków pływackich w sklepie aquapark.szczecin.pl lub w serwisie CENEO:

  • Czepki do pływania AQUAPARK Szczecin: czepki nie uchronią Twoich włosów przed zmoczeniem, ale pomogą utrzymać je z dala od nadmiaru chloru oraz mogą być wymagane na niektórych obiektach wodnych.
Kategorie: Blog