Na początku 2021 roku wiele wskazywało na to, że otwarcie aquapark Szczecin – Fabryka wody, może wypaść na początku lub w pierwszej połowie 2022 roku. Dziś, wiele wskazuje na to, że otwarcie parku wodnego przypadnie na jesień 2022 roku, a nawet jego koniec. Z czego wynika taki termin?

Na oficjalnej stronie Fabryka Wody Szczecin, możemy m.in. znaleźć dziennik budowy, a lokalnej prasie regularnie wykonawcy przekazują informacje o postępie prac. Pomimo, że praca idzie do przodu, pomimo pandemii koronawirusa oraz innych wydarzeń, to wykonawca wskazuje, że zakończenie prac może nastąpić w 3 kwartale 2022 roku. W teorii może to być nawet lipiec, ale tak samo wrzesień.

Kiedy koniec budowy aquapark Szczecin?

Należy przy tym pamiętać, że zakończenie prac nad budową aquapark Szczecin to dopiero jeden z kroków do jego otwarcia, bowiem cały obiekt musi jeszcze zostać odebrany i oficjalnie otrzymać status gotowego do użytku, a więc i wejścia klientów na obiekt.

Jednak media nie tracą nadziei, ponieważ jeden z serwisów informacyjnych, jeszcze pod koniec 2021 roku, wskazywał, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że zewnętrzna część aquaparku, zostanie oddana do użytku znacznie wcześniej, a więc już w wakacje. Możliwe, że to właśnie ona zostanie w pierwszej kolejności poddana kontroli, jednak nikt oficjalnie tego nie potwierdził.

Budowa aquaparku to nie tylko postawienie ścian, montaż dachu i wyposażenia, jakie znamy z innych obiektów. Ponieważ aquapark Szczecin ma być najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce, konkurującym z obiektami europejskimi, a jednocześnie oferować wiele mechanizmów, które będą go wyróżniały na tle konkurencji, stajemy przed ogromem prac, ale również i systemów, jakie muszą zostać sprawdzone przed ich oddaniem do użytku.

Wyczekujemy nowoczesnego aquaparku od lat, który będzie służył długie lata, a jeśli ma pozostać atrakcyjny, konkurencyjny i zaskakiwać, musi zostać dobrze zaplanowany i wyposażony. Może więc nie śpieszmy się z otwarciem aquaparku, jeśli ma się on okazać problemem już od pierwszych dni jego działania.

Kiedy otwarcie aquapark Szczecin?

Obecnie, luty 2022 roku, wykonawca podtrzymuje, że terminem zakończenia prac budowlanych będzie 3 kwartał 2022 roku. Od tego czasu należy liczyć nawet pół roku, zanim zostanie on odebrany, a drzwi aquaparku zostaną otwarte dla pierwszych gości.

Szczegółowe informacje o aquaparku Fabryka Wody znajdziesz na oficjalnej stronie, ale również w naszym serwisie będziemy na bieżąco wskazywali najważniejsze informacje, np.;

Sprawdź również informacje o innych ważnych atrakcjach wodnych: