Szczecin to wspaniałe miasto zlokalizowane nad rzeką Odrą w odległości 100 km od morza, tuż przy Zalewie Szczecińskim. Jak bardzo daleko byłoby ze Szczecina do morza, to Szczecin żyje wodą i nie brakuje tu wspaniałych atrakcji wodnych. Gdzie i w co warto pobawić się w Szczecinie, jeśli oczekujemy rozrywki powiązanej z wodą? Sprawdź!

Aquapark Szczecin

Bez wątpienia kluczową atrakcją wodną jest oddany pod koniec 2022 roku aquapark Fabryka Wody. Ten mierzący ponad 17 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej Aquapark to jeden z największych i najnowocześniejszy obiekt w Polsce, gotowy konkurować z najlepszymi aquaparkami w Europie.

Na trzech kondygnacjach powstanie aż 17 wewnętrznych basenów o łącznej powierzchni lustra wody przekraczającej 2000 m2. Na obiekcie będzie 11 zjeżdżalni wodnych. Cena biletów Fabryka Wody, dojazd, godziny otwarcia sprawdzisz w dedykowanej sekcji: kliknij, aby przejść do Fabryki Wody.

  • Jak dojechać do Fabryki Wody?
  • Cennik biletów Fabryka Wody

Kąpielisko Arkonka

Arkonka to ogromny kompleks basenowy, zewnętrzny, czynny w sezonie letnim. Ponad 8000 metrów powierzchni basenowej czyni ten obiekt największym takim kąpieliskiem w Polsce oraz jednym z największych w Europie.

Poza basenami znajdziemy tu zjeżdżalnie, brodziki, skatepark korty i boiska. Tuż obok znajduje się jedna z ciekawszych restauracji w Szczecinie – restauracja Szyszka. Możecie tu także urządzić sylwester Szczecin, komunika Szczecin, chrzciny Szczecin.

  • Arkonka – informacje podstawowe

Kąpielisko Dziewoklicz

Kąpielisko Dąbie

Kąpielisko Głębokie

Baseny sportowe

CW Laguna

Jezioro Szmaragdowe

Jeleni Staw

Kategorie: Blog