Aquaparki nad morzem w Polsce to znakomita atrakcja dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Szczególnie biorąc pod uwagę niepewną pogodę i zimną wodę w morzu. Na szczęście, jeśli spędzasz wakacje nad morzem, możesz odwiedzić jeden z wielu aquaparków, parków wodnych i basenów.

W tym artykule znajdziesz informacje o aquaparkach zlokalizowanych w pasie nadmorskim w Polsce, w tym aquaparki zachodniopomorskie i aquaparki pomorskie. Pamiętaj także, że jednym z nowszych parków wodnych, jaki w 2022 roku został (zostanie) oddany do użytku, jest park wodny Fabryka Wody – Aquapark Szczecin. Razem z kąpieliskiem Arkonka, jednym z największych w Europie, stanowią dwie kluczowe atrakcje wodne Szczecina i województwa zachodniopomorskiego.

W tym artykule zebraliśmy wszystkie obiekty z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, jednak w samym pasie nadmorskim ich liczba jest nieco ograniczona.

Aquapark zachodniopomorskie

Mieszkańcy Szczecina od dawna oczekiwali otwarcia aquaparku, ale w samym województwie zachodniopomorskim jest ich jeszcze kilkanaście, nie licząc wszelkiego rodzaju krytych i otwartych pływalni, jak popularna Arkonka w Szczecinie czy licznych kąpielisk nad jeziorami, które również są wyposażone we wszelkiego rodzaju zjeżdżalnie i inne sprzęty do zabawy, rekreacji czy uprawiania sportów wodnych.

Aquapark Szczecin jest bez wątpienia jednym z kluczowych obiektów, jeśli chodzi o parki wodne zachodniopomorskie, szczególnie, że powstał jako obiekt rekreacyjno edukacyjny. Razem z kąpieliskiem Arkonka, stanowią najlepsze atrakcje wodne w Szczecinie.

Szczegółowy opis parków wodnych i aquaparków woj. zachodniopomorskiego znajdziesz na dedykowanej stronie serwisu:

Poniżej znajdziesz listę aquaparków w zachodniopomorskim:.

Aquapark Szczecin – Fabryka Wody w Szczecinie: oddany do użytku pod koniec 2022 roku Aquapark w Szczecinie, to jedna z najciekawszych atrakcji rozrywkowych i edukacyjnych w mieście i regionie. Obiekt, wraz z Suntago, mają stanowić obecnie najnowocześniejsze auaparki w Polsce, konkurujące z podobnymi onbiektami w całej Europie. W Fabryce Wody przygotowano 21 niecek basenowych o łącznej powierzchni lustra wody ponad 2400m2, ale również baseny rekreacyjne, sportowe, strefy wypoczynkowe, basen solankowy i ogromne saunarium. Obiekt znajduje się praktycznie w centrum Szczecina.

Baltic Park Molo Aquapark w Świnoujściu: aquapark Świnoujście to świetna lokalizacja na wakacje, biorąc pod uwagę wspaniałe plaże województwa zachodniopomorskiego, świetny camping zachodniopopomorskie oraz inne atrakcje. Basen sportowy, basen rekreacyjny, fala do surfingu, wave ball, park wodny na dzieki, jacuzzi, rzeka oraz 4 ogromne zjeżdzalenie, strefa saun. Aquapark Świnoujście stanoi część kompelsku hotelowego Raddison Blu Resort.

Kompleks Basenowo-Rekreacyjny w Białogardzie: aquapark Białogard to baseny sportowe, baseny rekreacyjne z gejzerami i masażerami, zjeżdżalnie dla dzieci i jacuzzi, a także rzeka ze sztuczną falą. Ponadto dwie duże zjeżdżalnie, Anakonda i Szeroka, dwutorowa.

Pływalnia Wodny Raj w Choszcznie: aquapark Choszczno oferuje basen sportowy, basen rekreacyjny oraz wewnętrzną zjeżdżalnię o długości 52 metrów. Ponadto na obiekcie znajduje się sauna i siłownia.

Park Wodny Jan w Darłowie: aquapark Darłowo to jeden z większych obiektów tego typu w zachodniopomorskim, oferuje basen sportowy, rekreacyjny, osobny basen dla dzieci, a także jacuzzi i rzekę z prądem wodnym. Na obiekcie znajdują się 2 duże zjeżdżalnie (104 i 70 metrów), a także inne, mniejsze. Ponadto sauny, a w hotelu Jan dodatkowo gabinet odnowy biologicznej, kręgielnia i strzelnica sportowa.

Centrum Zdrowia i Rekreacji GEOVITA Dąbki: aquapark Dąbki to niewielki obiekt składający się z basenu rekreacyjnego i basenu dla dzieci, z małą zjeżdżalnią i parasolem wodnym. Ponadto na obiekcie jest Jacuzzi i jedna duża zjeżdżalnia zewnętrzna. Centrum zdrowia znajduje się przy hoteli SPA & Wellness. Na obiekcie znajduje się również siłownia, sala gimnastyczna i kort tenisowy.
Dowiedz się więcej – park wodny Dąbki

Centrum Wodne Laguna w Gryfinie: aquapark Gryfino, niedaleko aquapark Szczecin, to jeden z większych obiektów tego typu w województwie. Na obiekcie znajduje się basen sportowy, basen rekreacyjny, baseny dla dzieci, fala, jacuzzi oraz rzeka z prądem wodnym. Dodatkowo 2 duże zjeżdżalnie, 72 i 50 metrów i sauna. Aquapark Gryfino to także sklep pływacki, restauracja i kręgielnia.

AQUAPARK Panorama Morska w Jarosławcu: aquapark Jarosławiec naprawdę robi wrażenie, poza klasycznymi basenami sportowym i rekreacyjnym, basenem dla dzieci, znajduje się też ogromny basen z falą, ponadto dwie duże zjeżdżalnie i groty z wodospadami. Rozbudowana strefa SPA & Wellness zaprasza do saun, sanarium, świata jacuzzi i na zabiegi SPA. Health Resort & Medical SPA Panorama Morska oferuje 400 pokoi, sale konferencyjne i szkoleniowe, restauracje.

AQUA PARK Milenium SPA w Kołobrzegu: aquapark Kołobrzeg to basen sportowy, basen rekreacyjny, w tym wyposażony w bicze, leżanki, gejzery, prysznice do masażu. Ponadto Jacuzzi, rzeka z prądem wodnym oraz 3 rozbudowane zjeżdżalnie. Ponadto w obrębie obiektu dostępne są: Hotel, siłownia, sala zapaśnicza, hala, lodowisko, hala łucznicza, stadion, wewnętrzne boisko do mini piłki nożnej.

Park wodny KOSZALIN w Koszalinie: aquapark Koszalin to jeden z większych obiektów w Polsce oferujący ogromny basen sportowy z widownią, basen rekreacyjny z leżankami, wodospadami, itp. Ponadto płytki basen do nauki pływania, basen dla dzieci, faka, jacuzzi i dzika rzeka. Aquapark Koszalin to również baseny zewnętrzne o łącznej powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych. Na terenie parku wodnego Koszalin znajduje się 6 zjeżdżalni, z czego najdłuższa posiada aż 176 metrów długości.

Kompleks Wczasowo Sanatoryjny SANDRA w Pogorzelicy: aquapark Sandra to obiekt należący do ośrodka Sandra SPA. Znajduje się tu m.in. zjeżdżalnia 130 metrów i druga o długości 60. Na obiekcie dostępny jest kompleks 5 różnych basenów, salonakowego, pływackiego, basen z wodospadem, do pływania i ćwiczenia, a także osobny basen dla dzieci, Wodna Dżungla.

Kryta Pływalnia AQUA-TUR w Szczecinku: aquapark Szczecinek oferuje tradycyjny basen sportowy i rekreacyjny z różnymi dodatkowymi atrakcjami, osobny basen dla dzieci, jacuzzi oraz wewnętrzną zjeżdżalnię o długości 65 metrów. Na terenie obiektu i w pobliżu znajdują się m.in. stadion miejski, korty tenisowe i boiska do piłki plażowej i siatkówki, a także strzelnica sportowa.

Park Wodny RELAX w Świdwinie: basen sportowy, sztuczna rzeka, basen rekreacyjna, wanny z hydromasażem, wodospady wodne oraz zjeżdzalnia o długości 105 metrów. Ponasdto na terenie obiektu znajduje się siłownia, kręgielnia, basen z kulkami dla dzieci, gabinety rehabilitacyjne i sala konferencyjna oraz noclegi.

Aquapark HELIOS w Ustroniu Morskim: aquapark Ustronie Morskie oferuje basen sportowy z widownią, basen rekreacyjny z gejzerami, kaskadami wodnymi, stacjami masażu oraz osobno 3 wanny jacuzzi. Na zewnątrz dostępny jest również sezonowy basen rekreacyjny. Na obiekcie znajdziesz 3 zjeżdżalnie o zróżnicowanej długości od 15 do 45 metrów. Na terenie aquapark Ustronie Morskie dodatkowo sauna, korty tenisowe, plaża, plac zabaw, i boiska.

Pływalnia DELFIN w Wałczu: aquapark Wałcz to basen sportowy, basen rekreacyjny oraz 55 metrowa zjeżdżalnia. Na terenie i w pobliżu ponadto: Pełnowymiarowe boisko piłkarskie, dwie hale sportowe, korty tenisowe, boiska do piłki siatkowej, sala bokserska, siłownie, komora do krioterapii, ośrodek odnowy biologicznej i rehabilitacji, sale konferencyjne, możliwość wynajęcia pokoi i domków. Niedaleko znajduje się jezioro Rudoń.

Aquapark pomorskie

Aquaparki bezpośrednio położone nad morzem

Bezpośrednio nad morzem Bałtyckim w Polsce zlokalizowane są następujące aquaparki:

 • Baltic Park Molo Świnoujście
 • Auapark Zalewski
 • Basen Milenium Kołobrzeg
 • Helios Ustronie Morskie
 • Park Wodny Koszalin
 • Park Wodny Jan Darłowo
 • Aquapark Jarosławiec – Panorama morska
 • Aquapark Sopot
 • Aquapark Reda (aquapark Reda jak dojechać / aquapark Reda cennik)
 • Park Wodny Trzy Fale Słupsk
 • Park Wodny Redzikowo

oraz kąpielisko:

 • Holiday Golden Resort Łazy (kompleks wypoczynkowy z noclegiem)
 • Letnie Baseny Miejskie Starogard Gdański

W Szczecinie:

Warto wiedzieć, że ze Szczecina nad morze dojedziemy drogą S3 (samochodem), a także pociągiem, np. do Świnoujścia lub Międzyzdrojów. Dojazd zajmuje około 40 minut do 1h samochodem i 1-1,5h pociągiem. Szczecin ponadto oferuje wiele atrakcji w sezonie letnim, m.in. na bulwarach. To ciekawe miejsce na wakacyjny wyjazd nad morze, jeśli komuś nie przeszkadza brak morza w mieście i jest gotowy dojechać, np. w weekend.

Aquapark Szczecin – Fabryka Wody

Aquapark w Szczecinie to jeden z najciekawszych obiektów rekreacyjnych województwa oraz największa tego typu atrakcja w Szczecinie i okolicach. Nowoczesny aquapark Szczecin łączy w sobie walory rekreacyjne, sportowe oraz edukacyjne. Poznaj nowy aquapark Szczecin, dowiedz się kiedy jest jego otwarcie, ile kosztują bilety do Fabryki Wody oraz jakie atrakcje czekają na gości.

Kategorie: Blog