Majówka, czyli długi weekend majowy, to świetna okazja, aby rozpocząć sezon wyjazdów nad morze i jezioro. Słoneczna pogoda, wysokie temperatury, sprzyjają spacerom i odpoczynkowi. To dobra okazja, aby naprawdę pomyśleć o relaksie. W tym artykule przedstawiamy dwie, polecane przez nas lokalizacje, gdzie możecie wybrać się na odpoczynek w długi weekend majowy, nad morzem i nad jeziorem.

Z osobnego artykułu dowiesz się, gdzie w Szczecinie możesz legalnie rozpalić ognisko lub zrobić grilla. Dla przypomnienia, w Szczecinie jest 15 polan, którymi zarządza Zakład Usług Komunalnych, dbając o ich stan.

Partnerami naszego serwisu są dwa ośrodki wypoczynkowe, to Camping Tramp nad morzem oraz Camping Ekodar nad jeziorem. Dowiedz się więcej, dlaczego warto wybrać się na kemping nad morzem, zaplanować majówkę w dzieckiem, odpocząć.

Długi weekend majowy nad morzem

Camping Tramp to małe miasteczko kempingowe zlokalizowane nad Morzem Bałtyckim w miejscowości Świętouść, zaraz obok Międzywodzia i Wisełki. Dojedziesz tam drogą S3, na Wolinie skręcając w stronę Międzywodzia.

Pole namiotowe, pole kempingowe, bar, restauracja, sklep, kiosk, bistro z obiadami, rozbudowane sanitariaty i znakomita lokalizacja. Z ośrodka na plażę jest około 80 metrów, a na samej plaży, należącej częściowo do Wolińskiego Parku Narodowego, spotkasz tylko gości ośrodka.

Ośrodek przyjmuje w jednym momencie kilkaset gości z całej Polski i zagranicy. To duży ośrodek, który poza sezonem letnim, zapewnia sporo ciszy i spokoju, a goście cenią go za lokalizację, zaplecze sanitarne i inne atrakcje. W sezonie letnim dodatkowo organizowane są animacje, zabawy, pokazy, występy, koncerty dla dzieci i młodzieży. Otoczony lasami Wolińskiego Parku Narodowego, zapewnia kompletny spokój i ciszę i nawet gdy na plaży wieje, na ośrodku można spokojnie poruszać się w krótkim rękawku, nawet na początku maja.

To znakomite pole namiotowe i kemping blisko Szczecina, pole namiotowe zachodniopomorskie. Na ośrodku znajdują się domki jednorodzinne typu Mazowsze, domki Brda, domki wielordzinne i pokoje.

Długi weekend majowy nad jeziorem

Jeśli nie lubicie morza lub obawiacie się silnego wiatru, możecie zmienić kierunek i pojechać za Stargard w stronę Ińskiego Parku Krajobrazowego. Tu nad jeziorem Krzemień położony jest ośrodek Camping Ekodar, na którego terenie znajduje się pole namiotowe, pole kempingowe oraz ponad 20 wyremontowanych domków, wyposażonych w łazienki oraz sprzęt RTV i AGD. Na ośrodku jest także restauracja, a kawałek dalej sklep spożywyczy.

Plaża jest piaszczysta, znajduje się tutaj pomost, siłownia pod chmurką, plac zabaw, miejsce na ognisko nad jeziorem. To urokliwe miejsce, w którym można odpocząć, popływać, wypożyczyć sprzęt wodny, a nawet zorganizować przyjęcie czy pograć w bilard.

Domki nad jeziorem leżą dosłownie przy jeziorze, a więc budząc się rano, można od razu iść popływać, a wieczorem siedząc na werandzie popatrzyć na zachód słońca odbijający się w tafli wody.

Sprawdź domki nad jeziorem zachodniopomorskie. Odwiedź Camping Ekodar w Krzemieniu.

Co robić w długi weekend majowy?

Warto pamiętać, że w długi weekend majowy wiele osób wyjeżdża za miasto. Na szczęście droga S3 w kierunku morza jest już wyremontowana, dlatego dojazd do Wolina nie zajmie nam dłużej jak 40-50 minut i w zasadzie nie ma korków. Warto też rozważyć kierunek Kołobrzeg, jeśli za Goleniowem odbijemy na nową, dwupasmową drogę S6, którą w godzinę, dojedziemy ze Szczecina do Kołobrzegu.

Jeśli chcecie zostać w mieście, warto pomyśleć o kąpieliskach, jak np. Jezioro Głębokie czy kąpielisko Dziewoklicz, jezioro Miedwie, Jeleni Staw, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli znajdą sporo atrakcji dla siebie. Ponadto do dyspozycji mieszkańców Szczecina jest 15 polan.

Jaka pogoda na majówkę?

Długi weekend majowy potrwa od piątku 29.04 do 3.05, do wtorku. Do pracy wrócimy w środę 4 maja. W tym czasie zapowiada się naprawdę ciepła majówka, a temperatura ma utrzymywać się na poziomie 15 stopni. Jeśli dodać do tego słoneczną pogodę, będzie naprawdę ciepło. W poniedziałek 2 maja jest szansa na deszcz, ale wiele wskazuje na to, że będą to przelotne opady. Pogoda na długi weekend majowy nie zaskoczy nikogo i możemy śmiało planować wyjazd lub spotkanie ze znajomymi.