Jeśli szukasz zabawy dla całej rodziny, Niemcy są idealnym miejscem na przygodę w jednym z wielu parków wodnych. Zjeżdżaj krętymi zjeżdżalniami i doświadczaj fal w ogromnych lagunach – znaleźliśmy jedne z najlepszych parków wodnych wewnątrz i na zewnątrz. Zapakuj stroje kąpielowe i odkryj najbardziej ekscytujące parki wodne w Niemczech.

Basen rekreacyjny AQUALAND, Kolonia

Zjeżdżalnia AQUAconda w basenie rekreacyjnym AQUALAND

AQUALAND obiecuje cały dzień dobrej zabawy dla młodszych i starszych. Przypływ adrenaliny zapewnia mnóstwo zjeżdżalni. Odważ się spróbować zapętlenia, pierwszego tego typu zjeżdżalni w Niemczech. Tutaj przechodzisz przez klapę w dół dziesięć metrów w swobodnym spadku. Dzięki temu uzyskasz prędkość wystarczającą na punkt kulminacyjny poślizgu: obrót o 360°, przy którym osiągnięta zostanie prędkość 50 km/h.

Nieco więcej relaksu można znaleźć w górnej części budynku AQUALAND, w eleganckiej strefie spa i wellness z dwunastoma różnymi saunami. Wykąp się w pomarańczowo-różowym morzu świateł w grocie solnej lub zafunduj sobie łaźnię turecką. Pod koniec tego dnia możesz odpocząć w mieszkaniu wakacyjnym Übernachten na północy Kolonii . Twoja podróż zakończy się następnego dnia wizytą w zoo w Kolonii. To jest tylko 10 km od nieruchomości.

Galaktyka Erding, Erding

Doświadcz zjeżdżalni wodnych w zupełnie nowy sposób dzięki okularom VR

Galaxy Erding to największy park wodny w Europie. Znany jest z łączenia zabawy i zaawansowanej technologii. Należą do nich slajdy, które stają się niesamowitym doświadczeniem dzięki efektom VR (Virtual Reality). Załóż gogle VR i poruszaj się po 160-metrowej zjeżdżalni przez wirtualną drogę wodną w kosmosie.

Obszar termalny parku wodnego z trzema relaksującymi strefami kąpieli termalnych był wielokrotnie nagradzany. Kąpiele czerpią wodę z podziemnego źródła siarkowego odkrytego w latach 80. XX wieku. 

Wyspy Tropikalne, Krausnick

W Krausnick czujesz się jak na tropikalnej wyspie. Zdjęcie: Tropical Islands

Tropical Islands to raj pod dachem dla rodzin, które potrzebują odpocząć od mroźnej europejskiej zimy. Nie możemy obiecać opalenizny, ale możemy obiecać beztroski dzień w tym byłym hangarze sterowców – największym samonośnym hangarze na świecie.

Na wpół tropikalna wyspa, na wpół park wodny, oto piaszczyste plaże, palmy i zjeżdżalnia dla wszystkich pod jednym dachem. Wypróbuj przyjazną rodzinom ślizg opon lub odważ się na ślizg turbo z prędkością do 70 km/h. Istnieje również wiele turkusowych lagun, w których można zanurzyć się, wyobrażając sobie, że jesteś na tropikalnej wyspie. I tylko godzinę drogi od Berlina.

Europabad Karlsruhe, Karlsruhe

Wpadnij do głębin w Aquarocket w Europabad Karlsruhe

Europabad jest domem dla jednej z najdłuższych zjeżdżalni wodnych w Niemczech i oszałamiającego AQUAROCKET, który obiecuje 14 metrów swobodnego spadania. Chociaż jest coś dla każdej grupy wiekowej, zjeżdżalnie są najlepsze dla starszych dzieci i dorosłych. Przemierzaj jaskinię pająków w upiornej tarantuli lub walcz z wężami wodnymi, opadając na Zieloną Żmiję. Oba oferują oświetlenie LED i upiorne efekty dźwiękowe, dzięki którym wrażenia są jeszcze bardziej ekscytujące.

W górnej części znajdują się liczne sauny, orzeźwiające baseny z zimną wodą, tropikalny ogród i jacuzzi. Dorośli uwielbiają tradycyjną fińską saunę, która obiecuje relaks pod koniec dnia pełnego adrenaliny. 

Bayern Park, Reisbach

Najdłuższy dziki ciek wodny w Niemczech znajduje się w Bayern Park. Zdjęcia: Bayern Park, Reisbach

Bayern Park uszczęśliwia jednocześnie odważnych i miłośników wody. Z kolejkami górskimi, które zapierają dech w piersiach, do najdłuższej dzikiej przejażdżki wodnej w Niemczech, która biegnie ponad 600 metrów przez park. Dla tych, którzy chcą odpocząć na wodzie, wejdź na pokład parowca, aby podziwiać widoki ogromnego sztucznego jeziora w parku.

Wysusz się ponownie, szybując w powietrzu w Duel der Adler, przewrotnej przejażdżce, która pozwala szybować nad Bayern Park. Prawdziwa kraina piratów czeka na maluchy na pirackiej wyspie. Obszar ten jest specjalnie zaprojektowany dla młodszych gości. Po dniu pełnym wrażeń można zafundować sobie orzeźwienie w wewnętrznym browarze w Schlossparkhotel Mariakirchen , a następnie zasłużyć na zasłużony sen w zamku.

Kategorie: Blog