Zabawa ma niewiarygodne korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego naszych dzieci, niezależnie od tego, czy jest to miejsce na świeżym powietrzu, czy w parkach wodnych, które zawsze mamy czas, aby zachęcić dzieci do zabawy.

Park wodny może stymulować komunikację, kreatywność i wyobraźnię

park wodny może być fantastycznym źródłem nauki nowego słownictwa, dzieci mogą ćwiczyć komunikację i umiejętności językowe, będą próbować wspólnie wymawiać słowa i budować strukturę zdań.

Również podczas zabawy z innymi dziećmi dziecko może ćwiczyć skręcanie i podsłuchiwanie rozmów.

Park wodny promuje rozwój poznawczy

Park wodny daje dzieciom wiele możliwości odkrywania nowych rzeczy, zadawania pytań, a same spróbują na nie odpowiedzieć .

Mogą budować swoje zrozumienie właściwości wody lub mogą badać pomiary z boku dzbanka i uczyć się pojęć matematycznych, takich jak „więcej niż” lub „mniej niż”.

Park wodny może rozwijać umiejętności motoryczne i społeczne

Parki wodne dają dzieciom możliwość rozwijania kluczowych umiejętności społecznych i motorycznych, gdy pracują z jeszcze jednym dzieckiem lub całą grupą

Jest to świetny sposób, aby dzieci nauczyły się dzielić i na zmianę, jak dzielenie się przestrzenią fizyczną i przedmiotami do zabawy w wodzie.

Park wodny może być terapeutą emocjonalnym

Ta korzyść ma wpływ nie tylko na dzieci, ale także na wszystkich ludzi

jednak dzieci mogą zatracić się w fizycznym powtarzaniu delikatnej wodnej zabawy, pozwalając im na uporządkowanie myśli i odprężenie.

Zabawa w wodę uwalnia energię

Dzieci mogą znaleźć zabawę w wodzie zarówno uspokajającą, jak i orzeźwiającą, w zależności od prezentowanej aktywności. Energiczne pluskanie, kopanie i bieganie w wodzie może być doskonałym ujściem stłumionej energii. To świetny sposób dla dzieci na dobrą zabawę i radość z dzieciństwa

Kategorie: Blog