Mapy Google udostępniają kilka sposobów określania lokalizacji. Obejmuje to współrzędne: pokażemy Ci, jak znaleźć i wprowadzić współrzędne określonych miejsc.

Wprowadź współrzędne w dowolny sposób w Mapach Google

Zasadniczo istnieją dwa sposoby zapisywania współrzędnych: radiany i system dziesiętny. Możesz skorzystać z obu wariantów w Google Maps: wystarczy wpisać współrzędne w polu wyszukiwania, a kilka sekund później usługa mapowa pokaże Ci dokładną lokalizację na mapie 48°12’59.4″N 11°37’33.48″E w radianach i 48.2164993286133, 11.625967257569 w zapisie dziesiętnym. 

Jak uzyskać współrzędne GPS konkretnych lokalizacji?

I odwrotnie, bardzo łatwo jest uzyskać współrzędne lokalizacji w Mapach Google, na przykład na komputerze w widoku przeglądarki:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy odpowiednią lokalizację na mapie.
  2. Współrzędne są wyświetlane w górnej części okna dialogowego, które się pojawi.
  3. Jeśli klikniesz na współrzędne, zostaną one zapisane w schowku. Jest to przydatne, jeśli chcesz użyć współrzędnych gdzie indziej.

Z „Co tu jest?” otrzymasz dodatkowe informacje o stanowisku, jeśli będą dostępne. Dotyczy to nie tylko miejsc do zwiedzania, ale także wielu innych miejsc, takich jak restauracje, sklepy i nie tylko. 

Jak uzyskać współrzędne GPS w Mapach Google na iPhone?

Większość użytkowników korzysta z Map Google w podróży. Ponieważ telefony użytkowników są często połączone z Internetem, łatwo jest skonfigurować GPS z urządzenia. Aby uzyskać współrzędne GPS lokalizacji na mapie, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Mapy Google.
  2. Dotknij i przytrzymaj nieoznaczone miejsce na mapie. Możesz użyć palca, aby powiększyć mapę i uniknąć innych pinezek.
  3. Czerwona pinezka pojawi się na stukniętym miejscu dotknij czerwonej pinezki.
  1. Przesuń palcem w górę od dołu Map Google, aby wyświetlić długość i szerokość geograficzną wybranej lokalizacji.
  1. Możesz zapisać te współrzędne w schowku, dotykając ich. Następnie możesz wysłać je do dowolnej osoby, wklejając je do aplikacji do obsługi wiadomości.
  2. Możesz też szybko udostępnić lokalizację, przesuwając palcem w prawo w menu u góry. Stuknij w Udostępnij .

Jak widać, bardzo łatwo jest uzyskać współrzędne GPS z losowej lokalizacji w Mapach Google. Będa one widoczne w polu wyszukiwania oraz po rozwinięciu szczegółów lokalizacji.

Jak uzyskać współrzędne GPS w Mapach Google na urządzeniu z Androidem?

Urządzenia z Androidem słyną z łatwości obsługi, a Mapy Google nie różnią się od nich. Jeśli używasz Androida, wykonaj dokładnie te same czynności co w przypadku urządzeń iPhone.

Czy mogę również pobrać szerokość i długość geograficzną z Map Google?

Piny reprezentują wszystkie lokalizacje w Mapach Google. Te pinezki mogą być tymi, które utworzyłeś, naciskając na mapę lub szukając miejsca. Istnieją również wcześniej istniejące pinezki, takie jak punkty orientacyjne, polecane restauracje lub pobliskie hotele. Gdy wybierzesz pinezkę na mapie, informacje o szerokości i długości geograficznej zostaną wyświetlone w menu.

Dane są wyświetlane w postaci pełnych stopni, minut i sekund (DMS), ze skróconym stopniem dziesiętnym poniżej. Następnie możesz przesłać te informacje komuś innemu, aby udzielił mu właściwych wskazówek.

Jak dokładne są współrzędne GPS otrzymane z Map Google?

Google otrzymuje obrazy z kilku źródeł i łączy je w Mapy Google. Według samego Google twierdzą, że mają dokładność co najmniej 15 metrów. Biorąc pod uwagę, że 15 metrów może być dużo, przeprowadzono badania naukowe, aby zweryfikować i skorygować te twierdzenia. Doszli do wniosku, że przesunięcie może wynosić od 1,5 metra do dziewięciu metrów, w zależności od badanego obszaru.

Ogólnie rzecz biorąc, można liczyć, że dowolny punkt może być oddalony o kilka metrów. Miasta będą miały więcej dostępnych zdjęć, a Google będzie częściej aktualizować swoje mapy ośrodków miejskich niż terenów wiejskich. Jednak wysokie budynki i zakłócenia sygnału mogą powodować większe kołysanie lokalizacji GPS w gęstszych obszarach. Mapy Google będą wystarczająco dokładne, aby umożliwić ludziom spotykanie się lub wskazywanie wskazówek dotyczących codziennego użytku. Jeśli potrzebujesz dokładnej lokalizacji swojego domu, na przykład, aby rozstrzygnąć spór graniczny z sąsiadem, zamiast tego musisz skontaktować się z lokalnym geodetą.

Co to jest kod plus w Mapach Google?

Kod plus służy do tego samego celu co szerokość i długość geograficzna. Może pomóc innym określić dokładną lokalizację (np. wejście do budynku). Możesz zauważyć, że niektóre lokalizacje w Mapach Google pokazują tylko kod plus, a nie współrzędne GPS.

Ten kod można udostępnić innej osobie, aby pomóc jej znaleźć dokładną lokalizację.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Z Map Google możesz korzystać w wielu sytuacjach, na przykład na czas na kolację. Współrzędne GPS sprawią, że się nie zgubisz. Jednak Google nie oferuje 100% dokładności, ponieważ jest to niemożliwe. Ale do codziennego użytku Mapy Google to niezwykle przydatne narzędzie.