Therme Erding – największe termy na świecie?!

Najlepszy Aquapark jest bezsprzecznie Therme Erding w Bawarii . Czeka tu na Ciebie wszystko w superlatywach: zabawa w kąpieli, zabawa na zjeżdżalniach i relaksacja wellness.

Strefa kąpielowa i wellness Therme Erding zajmuje łącznie 180 000 metrów kwadratowych.

Nie da się tu pływać, ślizgać się i pocić wszystkiego w jeden dzień . Wiem o czym mówię, bo byłem tam 2,5 dnia i nie zdążyłem.

Nawiasem mówiąc, w dni szczytu przejeżdża tędy do 11 000 odwiedzających . Dlatego w Therme Erding często jest bardzo tłoczno Ale w strefie wellness można znaleźć odprężające zakątki i często przebywasz sam w saunie.

Tropical Islands – kryty las deszczowy, loty balonem i gniazda piratów

Tropcial Islands w Brandenburgii – tuż pod Berlinem

W jakiś sposób wewnątrz kopuły , pod którą znajduje się Tropical Island , wyłonił się osobny świat . Na 66 000 metrów kwadratowych odwiedzający znajdą różne baseny, zjeżdżalnie, dużą strefę saun, różne restauracje, hotele, teatr, największy kryty las deszczowy na świecie , a nawet kemping..

W Tropical Islands można nie tylko popływać, ale także przespacerować się po lesie deszczowym, pocić się w świecie saun, a nawet przelecieć balonem przez hol.

Jakiś czas temu Tropical Islands został poszerzony o teren zewnętrzny z kąpieliskami i zjeżdżalniami. „Amazonia” zajmuje powierzchnię około 35 000 metrów kwadratowych. Ponadto na terenie zewnętrznym zostaną utworzone dodatkowe miejsca noclegowe. 

Aqualand Cologne – basen rekreacyjny na północy Kolonii

Jeden z największych basenów rozrywkowych i przygodowych w Niemczech znajduje się również w Kolonii – Aqualand Kolonia .

Oprócz dużego basenu znajduje się tu również duża strefa saun. I oczywiście jest to również raj dla zjeżdżalni (z tak świetnymi nazwami zjeżdżalni jak Aquaconda, Looping i Boomerang ), jak przystało na tego typu basen. Tutaj możesz łatwo nurkować i zrelaksować się przez cały dzień.

Fildorado Filderstadt – Największy basen w Badenii-Wirtembergii

Fildorado w Badenii-Wirtembergii znajduje się w Filderstadt. Sama rozbudowana strefa wellness i saun zajmuje około 6000 metrów kwadratowych .

Fildorado obejmuje kąpielisko , centrum odnowy biologicznej i klub fitness. Lodowe kolumny na środku łazienki są fajne w dosłownym tego słowa znaczeniu. W temperaturze pokojowej około 30°C zapewniają chłodzenie w razie potrzeby – co jest unikalne w Niemczech.

Jeśli chcesz tylko udać się do strefy wellness, znajdziesz własne wejście w Fildorado – i nie musisz nawet przechodzić bezpośrednio przez basen.

Badeparadies Titisee – Pod palmami w Schwarzwaldzie

Podobno Badenia Wirtembergia ma do zaoferowania jeszcze kilka świątyń do kąpieli. W Titisee znajduje się również prawdziwy raj kąpielowy – raj kąpielowy Titisee w Schwarzwaldzie. Nawiasem mówiąc, należy do sieci z Therme Erding . Nic więc dziwnego, że podobne obiekty kąpielowe i wellness można znaleźć tutaj.

Na przykład zjeżdżalnie nad jeziorem Titisee nazywane są również Galaxy, a szklana konstrukcja jest bardzo podobna do swojego starszego brata w Erding . Motto Więcej.Wakacje.Doświadczenie. pasuje tu całkiem dobrze.

Około 200 palm, świat zjeżdżalni z ponad 25 atrakcjami, wakacyjny nastrój, krajobraz saun i oaza wellness czekają na gości w raju kąpielowym w Schwarzwaldzie.

Do tej pory w raju kąpielowym Titisee udostępniono 15 000 metrów kwadratowych dla kąpiących się, ale trwają prace nad rozbudową. Wkrótce będzie to około 20 000 metrów kwadratowych wodnej zabawy. pluśnięcie…

Aquapark Oberhausen – górniczy basen przygód

Aquapark Oberhausen znajduje się również bezpośrednio przy Centro w Oberhausen . Ogólnie rzecz biorąc, obszar ten jest już jedną milę zabawy od początku.

 Aquaparku Oberhausen, na około 22.000 metrów kwadratowych czeka na Ciebie kilka atrakcji wodnych . Wysoka na 18 metrów trampolina zaprojektowana na wzór wieży wiatrowej lub 120-metrowej zjeżdżalni wodnej.

Szatnie wzorowane były na szatniach górników , a na teren zewnętrzny basenu wchodzi się repliką tunelu kopalni.

Hansedom Stralsund – Morska zabawa w kąpieliskach nad Bałtykiem

Kolejna najwyższej klasy świątynia kąpielowa znajduje się w Stralsundzie w Meklemburgii, nad Morzem Bałtyckim, przy przejściu na wyspę Rugię – Hanzedom.

Na około 120 000 metrów kwadratowych w Hanzedom powstał raj kąpielowy .

W Hansedom można przeżyć podróż przez subtropikalne krajobrazy kąpielowe , orientalne światy saun , aż do plaży nad Morzem Bałtyckim.