Coraz więcej ciekawych informacji napływa z placu budowy Aquapark Szczecin Fabryka Wody. Jak podaje serwis szczecin.se.pl, trwa etap wykończeniowy robót budowlanych, co oznacza, m.in, instalacje ogrzewania podłogowego, wykończenie jastrychy, czyli wylewek podłogowych i instalacja płytek gresowych, itp.. W Edukatorium, części edukacyjnej Aquapark Szczecin, prowadzone są prace malarskie i instalowane są podwieszane sufity. Jak widzicie, to dopiero początek prac, które nadadzą ostatecznego kształtu i wyglądu pomieszczeniom. Małymi krokami pojawia się także instalacja sanitarna, elektryczna i teletechniczna. Montowane są także zewnętrzne niecki basenowe.

Aquapark już dziś robi ogromne wrażenie, ale w chwili publikowania tego wpisu, nie posiadamy jeszcze żadnych informacji o tym, czy Aquapark zostanie, nawet częściowo, np. baseny zewnętrzne, uruchomiony w sezonie letnim 2022. Wstępna data otwarcia Aquapark Szczecin pozostaje niezmiennie ustalona na koniec 2022 roku. Jak podaje wykonawca, prace idą zgodnie z planem.

Zdjęcie ze strony: https://www.alstal.eu/

W Aquapark Szczecin ma znaleźć się aż 11 zjeżdżalni. Fabryka woda poza basenami ma zostać także wyposażona w kręgielnię, bilard, ściankę wspinaczkową, siłownię i korty. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17 tys. metrów kwadratowych. W Fabryce Wody ma być dostępnych 21 niecek basenowych o łącznej powierzchni lustra wody ponad 2400m2, co będzie czyniło Aquapark Szczecin jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. Warto dodać, że Suntago, posiada aż 18 różnych basenów o łącznej powierzchni 3500 m2, a z kolei Łączna powierzchnia lustra wody w Aquaparku Reda to aż 2200 m2, a Aquapark Kraków to 3 baseny o łącznej powierzchni ponad 2000 m².