Kołobrzeg to popularna miejscowość nadmorska w województwie zachodniopomorskim. W sezonie letnim cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na plażę, ale także molo i falochron, który jest miejscem częstych spacerów. Jednak czy w Kołobrzegu jest Aquapark?

Kołobrzeg posiada kilka obiektów klasyfikowanych jako baseny, to m.in. Basen Hotelu Aquarius SPA, Doris SPA, Milenium SPA, Ikar Plaza, i Aquapark Odyseja Wodna i inne. Trudno jest wprost powiedzieć, aby w Kołobrzegu był Aquapark, który być może wielu osobom kojarzy się z dużym parkiem wodnym, wieloma basenami i zjeżdżalniami, takim parkiem, jakim jest, chociaż by Aquapark Laguna, Aquapark Szczecin, Aquapark Koszalin czy Aquapark Jarosławiec.

W Kołobrzegu naszą uwagę powinny zwrócić przede wszystkim dwa obiekty:

Szczegółowe informacje o obu obiektach znajdziesz na naszej stronie:

Aquapark Morska Odyseja

Obiekty te, chociaż uznawane za Aquaparki, faktycznie oferują sporo ciekawej rozrywki w wodzie, np. Morska Odyseja posiada basen sportowy, basen solankowy, jacuzzi z widokiem na morze oraz jedną zjeżdżalnię wodną o długości 60 metrów.

Ceny biletów zaczynają od 8 zł (dzieci) i 12 zł (dorośli).

Aquapark Milenium SPA

Z kolei na obiekcie Milenium SPA, znajdziemy również basen sportowy i rekreacyjny i 2 zjeżdżalnie o długości 63 i 34 metrów (zjeżdżalnia turbo). Obiekt jest bardziej zbliżony do Aquaparku i oferuje więcej atrakcji, ale należy brać pod uwagę, że wciąż jest to mały park wodny w porównaniu z innymi obiektami województwa.

Ceny biletów zaczynają się od 11 zł (ulgowy) i 16 zł (normalny).

Czy w Kołobrzegu jest Aquapark?

Jeśli wystarczą Ci takie atrakcje, jakie oferują oba parki wodne, to możemy śmiało powiedzieć, że w Kołobrzegu znajdują się nawet nie jeden a dwa aquaparki.

30 minut od Kołobrzegu znajduje się również Park Wodny Koszalin. Jeśli szukasz naprawdę potężnej dawki rozrywki, warto przejechać się te 20 kilometrów do Koszalina.

Aquapark Koszalin to 6 basenów, w tym dwa zewnętrzne oraz 6 zjeżdżalni, w tym najdłuższa ma 176 metrów długości.

Cennik biletów Aquapark Koszalin zaczyna się od 23 zł (ulgowy) i 32 zł (normalny).