Czy uważasz, że Twoje oczy stają się czerwone po kąpieli z powodu drażniącego chloru? Zło. Eksperci twierdzą, że to mocz i pot są winowajcami. Wiążą się z chlorem i tworzą chemiczne podrażnienia.

Ta mikstura chemiczna może poparzyć oczy lub na basenie krytym, podrażnić płuca i wywołać kaszel. Chociaż jest to nieprzyjemne, faktem jest, że chlor wykonuje swoją pracę, zwalczając rozwój bakterii.

Kiedy bakterie pozostają niekontrolowane, czy to w basenach, parkach wodnych czy jeziorach, mogą powodować rekreacyjne choroby wodne, takie jak biegunka i infekcje skóry.

Pomimo tych zagrożeń, korzyści płynące z pływania przeważają. Pływanie to niezwykle dobra forma ćwiczeń i zabawy. Oferuje trening sercowo-naczyniowy bez obciążania stawów i oferuje sposób na relaks w cieplejsze dni. Sprawia również, że dzieci są dobre i zmęczone pod koniec dnia.

Podejmując kilka prostych środków ostrożności, możesz nadal czerpać korzyści z basenów, parków wodnych i jezior. Oto trzy sposoby na zmniejszenie szans na zachorowanie.

Porada 1: Nie połykaj wody

„Najważniejszą rzeczą jest unikanie połykania wody”.

Należy pamiętać, że chlor nie zabija natychmiast wszystkich zarazków. Zawsze istnieje szansa, że ​​pływasz w zanieczyszczonej wodzie. Baseny, parki wodne i wanny z hydromasażem stanowią zagrożenie. Połknięcie odrobiny skażonej wody może wywołać chorobę.

Porada 2: Prysznic przed i po kąpieli

Słyszałeś to wcześniej. Ale czy wielu z nas naprawdę spłukuje się pod prysznicem przed (i po) wejściu do publicznego basenu?

Naukowcy z  Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC)  twierdzą, że biegunka jest najczęstszą rekreacyjną chorobą związaną z wodą, ale lista obejmuje infekcje skóry, uszu i ran. Według raportu z 2013 r. każdy z nas przenosi do basenu 0,14 grama kału.

Dlatego tak ważny jest prysznic przed i po kąpieli.

„Potem należy wziąć prysznic i posprzątać” — mówi dr Rehm. „Zwróć szczególną uwagę na mycie rąk, ponieważ wszelkie bakterie na twoich rękach mogą zostać połknięte, jeśli dotkniesz ust lub jedzenia”.

Sugeruje również robienie przerw na toaletę co 60 minut i zabieranie dzieci na przerwy w łazience co pół godziny, aby sprawdzić ich spodnie lub pieluchy.

Porada 3: Sprawdź pogodę

Wiele osób nie zwraca uwagi na pogodę i jej wpływ na poziom bakterii w jeziorach, rzekach i strumieniach. Zachowaj ostrożność w naprawdę upalne dni i po obfitych opadach deszczu, które powodują wzrost liczby bakterii.

Pamiętaj, że mając wiedzę i stosując kilka prostych środków ostrożności, możesz bezpiecznie korzystać ze wszystkich korzyści płynących z pływania.

Kategorie: Blog