Wraz z nadejściem cieplejszej pogody wiele rodzin gromadzi się w publicznych basenach (lub basenie na ich podwórku), aby pokonać upał.

Chociaż pływanie może być zabawną i zdrową aktywnością na lato, przedstawia również kilka potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które rodzice powinni wziąć pod uwagę. Oto pięć sposobów na upewnienie się, że czas spędzony na basenie jest bezpieczny:

  1. Ogrodzić go. „Jeśli masz własny basen, upewnij się, że jest on odpowiednio ogrodzony ogrodzeniem o wysokości co najmniej czterech stóp z bramą samozatrzaskową i bez łatwo dostępnych uchwytów dla stóp lub rąk”,Należy również upewnić się, że żadne meble basenowe nie są trzymane wzdłuż ogrodzenia, po którym można się po nim wspiąć.
  2. Daj swoim dzieciom lekcje pływania. Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca lekcje dla dzieci w wieku 4 lat i starszych. Zacznij jeszcze młodo, jeśli masz własny basen lub często odwiedzasz krewnego lub przyjaciela, który ma basen.
  3. Naucz się resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na każdą sesję pływania upewnij się, że jest obecny dorosły, który zna RKO. „Jest to szczególnie ważne, jeśli wybierasz się do czyjegoś domu lub podrzucasz swoje dzieci na imprezę pływacką”,  „To także świetny pomysł, aby nauczyć się tego samemu. ”
  4. Użyj pokryw odpływowych. Każdego roku pojawia się wiele doniesień o tym, że dzieci dostały włosy lub workowate kąpielówki do odpływów basenowych. Upewnij się, że odpływy są odpowiednio zakryte, aby uniknąć obrażeń.
  5. Użyj ochrony przeciwsłonecznej . Dotyczy to oczywiście każdej letniej aktywności, ale przede wszystkim pływania. „Najważniejszą rzeczą jest ponowne nałożenie kremu przeciwsłonecznego po pływaniu lub zgodnie z zaleceniami na butelce, ponieważ tak naprawdę nie ma czegoś takiego jak naprawdę wodoodporny lub wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny”, zauważa dr So. „Upewnij się, że używasz co najmniej SPF 15, ale prawdopodobnie nie ma potrzeby przekraczania SPF 35”.
Kategorie: Blog