Basen to miejsce, w którym Twoje rodziny i bliscy cieszą się i odpoczywają. Dzieci uwielbiają bawić się i pływać w basenie i dobrze się bawić. Jednak baseny mogą być również niebezpieczne. Ważne jest, aby zrozumieć, że wypadki mogą się zdarzyć, gdy są w basenie.

Jako rodzice i właściciele basenów, Twoim priorytetem musi być zapewnienie bezpieczeństwa swoim dzieciom. Istnieją pewne wytyczne, o których musisz wiedzieć, aby upewnić się, że Twoje dzieci są bezpieczne, gdy basen jest dla nich dostępny.

1.    Cały czas nadzoruj swoje dzieci

Rodzice lub opiekunowie muszą zwracać szczególną uwagę na swoje dzieci, zwłaszcza te poniżej 4 roku życia. Wypadki w basenie, takie jak utonięcie, mogą mieć miejsce w ciągu kilku sekund, więc dorośli powinni zawsze być czujni i czujni.

Ponadto nigdy nie pozwól swoim dzieciom pływać same, nawet jeśli są dobrymi pływakami. Nawet dziecko, które umie pływać, może być zagrożone. Niech mają towarzysza cały czas.

2.    Nigdy nie pozwalaj dzieciom bawić się nadmiernie w basenie

Dzieci zawsze chcą się bawić i biegać po basenie. Chociaż basen jest miejscem zabawnych zajęć integracyjnych, nadal niebezpieczne jest pozwalanie dzieciom na nadmierną zabawę w basenie.

Nadmierna ekscytacja w basenie może zwiększyć ryzyko nieoczekiwanych wypadków, takich jak poślizgnięcie się i upadek w basenie, uwięzienie odpływu wody w basenie i utonięcie. Zbyt dużo skakania i pchania może przypadkowo zranić ich lub kogoś w basenie. Dzieci mogą bawić się i bawić w basenie, ale należy nauczyć je poznawania swoich ograniczeń .

3.    Naucz dzieci pływać

Pływanie to dobra umiejętność dla dzieci. Nauczenie swoich dzieci umiejętności pływania w młodym wieku (poniżej 4 roku życia) sprawi, że przezwyciężą strach przed wodą i poczują się komfortowo w basenie. Musisz być delikatny i ostrożny, aby uniknąć wypadków.

Możesz uczyć swoje starsze dzieci (w wieku 6-12 lat) podstawowych uderzeń, takich jak styl grzbietowy, klasyczny i motylkowy. Dzieci w tej grupie wiekowej są bardziej responsywne i skoordynowane niż młodsze. Może nie zostaną zawodowymi pływakami, uczenie ich pływania może jednak pomóc im rozwinąć samodyscyplinę, pewność siebie i samoświadomość.  

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy o tym, jak uczyć swoje dzieci pływania, możesz zapisać je na formalne lekcje pływania.

4.    Naucz się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, aby móc to robić prawidłowo

RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) to niezbędna procedura, o której powinieneś wiedzieć. Resuscytację krążeniowo-oddechową można wykonać, gdy oddech dziecka lub bicie serca ustały, co może mieć miejsce po uduszeniu się, utonięciu lub jakimkolwiek urazie związanym z basenem.

Kiedy ustaje krążenie krwi Twojego dziecka, w ciągu kilku minut może dojść do uszkodzenia mózgu, a nawet śmierci. Musisz kontynuować procedurę, aż do powrotu bicia serca i oddychania lub przybycia pomocy medycznej. Resuscytacja krążeniowo-oddechowa obejmuje oddychanie ratunkowe i kompresję klatki piersiowej, które mogą uratować życie Twojego dziecka.

Aby nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, możesz zapisać się na dowolne kursy szkoleniowe w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pierwszej pomocy w pobliżu Twojego miejsca.

5.    Urządzenia zabezpieczające basen powinny być dostępne

Chociaż niektóre urządzenia zabezpieczające basen mogą być kosztowne i trudne w utrzymaniu, mogą zapewnić dodatkową ochronę dla Twoich dzieci. Urządzenia zabezpieczające basen, takie jak alarmy basenowe, alarmy bramek, przykrycie basenu i detektory, mogą zapobiec utonięciu dzieci.

Te urządzenia zabezpieczające mogą być używane do ograniczania dostępu dziecka do basenu i ostrzegania rodziców, gdy brama basenowa jest otwarta, lub aby dzieci mogły unosić się na wodzie, jeśli wpadną do basenu.  

6.    Zainstaluj bezpieczne ogrodzenie basenu

Wiele dzieci, które utonęły w basenie, pozostawało poza zasięgiem wzroku na mniej niż 5 minut. Ogrodzenie basenu to pomocny sposób na ograniczenie dostępu dziecka do basenu. Twoim obowiązkiem jest zainstalowanie barierki ochronnej wokół basenu.

Zainstalowanie barierki basenowej jest niezbędne nie tylko do zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa, ale także do uniknięcia kar. Istnieją ważne wytyczne dotyczące ogrodzenia basenu , których należy przestrzegać, aby upewnić się, że Twoje dzieci są bezpieczne (np. Wymagana minimalna wysokość ogrodzenia basenu).

Wniosek

Wypadki są mniej prawdopodobne, gdy będziesz uważnie przestrzegać tych wytycznych dotyczących basenu. Możesz nie tylko mieć bezpieczny basen, ale także cieszyć się wspólnymi zajęciami z rodziną.

Innym sposobem na zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa jest kontrolowanie basenów. Możesz skontaktować się z prywatnym podmiotem certyfikującym , aby przeprowadzić inspekcję bezpieczeństwa Twojego basenu. Prywatne podmioty certyfikujące mogą zapewnić kompleksowe usługi kontroli i naprawy basenu, aby upewnić się, że Twój basen jest całkowicie bezpieczny.

Kategorie: Blog