Baseny publiczne wydają się tak czyste i odświeżające, jak mogłoby się wydawać. Jednak badania pokazują, że baseny publiczne są obrzydliwe, niż kiedykolwiek myślisz.

Poniżej znajduje się lista okropnych rzeczy, których możesz nie wiedzieć o publicznych basenach.

1.   Nie branie prysznica przed pływaniem

Badania wykazały, że 70% osób pływających w basenie nie bierze wcześniej prysznica. Może wydawać się to niepotrzebne, ale spłukanie przed wskoczeniem do basenu jest niezbędne.

Substancje takie jak dezodorant, perfumy, kosmetyki do makijażu, filtry przeciwsłoneczne, a nawet pot i brud z ciała mogą być mieszane z chlorem i innymi chemikaliami basenowymi. W takim przypadku może powodować znaczne podrażnienie skóry.

  • Za dużo zapachu chloru

Możesz zauważyć silny zapach chloru i innych chemikaliów w basenie. Dzieje się tak nie tylko z powodu dodatkowych chemikaliów, ale także z zanieczyszczeń innych pływaków, którzy nie brali prysznica przed wejściem do basenu.

Płyny z twojego ciała reagują również z substancjami w basenie. Oznacza to, że im silniejszy zapach w basenie, tym bardziej jest zanieczyszczony.

2.   Sika w basenie

Według ankiety 1 na 5 dorosłych przyznaje, że sika w basenie. Średniej wielkości basen zawiera do 75 litrów moczu . Zbyt dużo moczu może zmniejszyć stężenie chloru w basenie. Oznacza to, że chlor jest teraz mniej skuteczny w zabijaniu zarazków.

3.   Kupa w basenie

Możesz nie zdawać sobie sprawy, że podczas kąpieli w basenie niektórzy z was mogą mieć resztki kału na swoich ciałach. Dlatego w basenie znajduje się kilka odchodów.

Na podstawie badań dorośli przynoszą około 0,14 grama kału, podczas gdy dzieci mogą nosić nawet 100 razy więcej. Kupy w basenie mogą przenosić bakterie takie jak E . coli, Campylobacter (zatrucie pokarmowe), Shigella , Vibrio i wirusy, takie jak zapalenie wątroby typu A i dur brzuszny .

4.   Chlor nie zabija wszystkich bakterii w basenie

Istnieją mikroorganizmy znane jako bakterie odporne na chlor, takie jak Cryptosporidium i Giardia . Są to bakterie wywołujące dolegliwości biegunkowe i infekcje przewodu pokarmowego.

Jeśli spożyłeś wodę w basenie, która jest skażona substancjami kałowymi, prawdopodobnie zostaniesz zarażony chorobą „ Crypto ”. Z drugiej strony Giardia może również powodować przewlekłą biegunkę i przenosić pasożyty, które wytwarzają cysty.

5.   Zwierzęta w basenie

Niektórzy z was mogą zabrać ze sobą zwierzęta w publicznym basenie. Zwierzęta takie jak psy mogą wprowadzać do basenu odchody. Pies normalnej wielkości jest odpowiednikiem 3 ludzi pod względem substancji, które wnoszą do basenu.

Istnieją również przypadki, w których martwe szczury, ptaki, jaszczurki i inne owady zostały wessane do próżni w basenie, co prawdopodobnie może spowodować zanieczyszczenie wody.

6.   Ryzyko innych poważnych chorób i urazów

Nie jesteś zwolniony z chorób i urazów, które możesz nabawić się podczas pływania w basenie. Poniżej kilka z nich:

  • Infekcje skóry

Jeśli przebywałeś na basenie przez dłuższy czas, możesz zauważyć czerwone plamy i swędzenie na skórze. Mogą to być objawy powszechnej infekcji znanej jako „ wysypka w gorącej kąpieli ” lub zapalenie skóry lub zapalenie mieszków włosowych wywołane przez Pseudomonas .

Wokół basenu czają się bakterie, wirusy lub pasożyty. Odsłonięcie otwartej rany może spowodować poważną infekcję.   

  • Utonięcie

Dzieci są podatne na niespodziewane urazy, takie jak utonięcie w publicznych basenach. Nie można łatwo zauważyć utonięcia, zwłaszcza w basenie, w którym pływa wiele osób.

Oto niektóre z okropnych rzeczy, które mogą Cię zaskoczyć, gdy będziesz na publicznych basenach. Istnieje jednak praktyczne rozwiązanie, aby cieszyć się pływaniem w basenach bez doświadczania tych okropnych rzeczy.

Rozwiązanie pozwalające uniknąć okropnych rzeczy w publicznych basenach:

W rzeczywistości powyższe sprawy nie są bardzo poważne. Istnieją pewne zasady w NSW, które są już egzekwowane, aby zapobiec napotkaniu tych problemów. Na przykład zwierzęta domowe są zwykle zakazane na publicznym basenie w Australii. Ponadto wszystkie baseny publiczne muszą spełniać normy sanitarne basenów .

Ale jeśli chcesz całkowicie uniknąć wszystkich tych okropnych rzeczy, zdecydowanie możesz popływać w swoim prywatnym basenie na swoim podwórku po zakupie lub wynajęciu domu z basenem .

Wniosek

Z informacji podanych powyżej jesteś teraz świadomy okropnych rzeczy, które możesz napotkać w publicznym basenie. Ponadto, aby zminimalizować ryzyko infekcji i urazów, których możesz doświadczyć w basenie publicznym, pływanie w basenie prywatnym może być lepszą opcją. Musisz tylko sprawdzić swoje baseny, aby upewnić się, że Ty i Twoje dzieci jesteście bezpieczni.

Jeśli jesteś właścicielem prywatnego basenu i chcesz, aby Twój basen został poddany inspekcji, możesz skontaktować się z lokalnym certyfikowanym inspektorem bezpieczeństwa basenu, aby przeprowadzić pełną kontrolę zgodności Twojego basenu .

Kategorie: Blog