W 2017 roku dwuletni maluch był w stanie wspiąć się na ogrodzenie basenu w zaledwie 21 sekund. Tyle czasu zajęło dziecku wspinanie się po płocie basenu na ich podwórku. Kiedy maluch dotarł na szczyt barierki, z łatwością poluzował zatrzask i wskoczył na basen przy otwartej bramie.

Liczba tonących dzieci poniżej piątego roku życia w NSW wzrosła . Tragicznie, 29 dzieci w wieku 0-4 lat utonęło w 2017 roku, co stanowi wzrost o 32% w stosunku do roku poprzedniego. Na szczęście tym tragicznym wydarzeniom można zapobiec. Właściciele basenów muszą brać pod uwagę bezpieczeństwo WSZYSTKICH użytkowników basenu.

Bezpieczeństwo dzieci ma kluczowe znaczenie, a posiadanie zgodnego ogrodzenia może zapobiec tragedii, zwłaszcza gdy w grę wchodzą małe dzieci. Dlatego wybór odpowiedniego ogrodzenia w celu zminimalizowania takich incydentów stał się nie tylko ważny, ale także pilny dla niektórych rodzin.

Aby osiągnąć ten cel, oto pomocna lista wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, aby zminimalizować wypadki na basenie.

1. Zainstaluj ogrodzenie

Najlepszym sposobem na utrzymanie małych dzieci i zwierząt z dala od basenu jest zainstalowanie barierek wokół basenu. Brama powinna mieć zamek, aby uniemożliwić dzieciom dostęp do basenu, gdy nie ma nadzoru osoby dorosłej. Założenie zamków może uniemożliwić dzieciom dostęp do basenu.

Ogrodzenie z ogniwa łańcucha nie jest najlepszym wyborem do trzymania dzieci z dala od basenu, ponieważ są bardzo łatwe do wspinania się. Oto podstawowe wytyczne dotyczące bezpiecznego i zgodnego ogrodzenia basenu.

 • Bariera basenowa powinna mieć co najmniej 1200 mm wysokości i być odporna na wspinanie się. Nie powinno być żadnych stóp ani uchwytów, które pomogą dziecku wspinać się.
 • Jeśli w ogrodzeniu występują szczeliny, nie powinny one być szersze niż 100 mm.
 • Brama prowadząca do basenu powinna być utrzymana w dobrym stanie. Musi mieć wysokość 1500 mm, mierząc od dołu bramy.
 • Jeśli basen znajduje się nad ziemią, ogranicz dostęp do wody, instalując bramkę, która zamyka się przed schodami.

Wstrząsy i porażenia prądem to również problem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na basenie. Istnieją pewne zdarzenia, w których urządzenie wpadnie do basenu. Dlatego potrzebne są środki bezpieczeństwa elektrycznego.

2. Zapobiegaj porażeniom i porażeniom prądem w basenie!

Urządzenia elektryczne , w tym sprzęt rozrywkowy na zewnątrz, należy trzymać z dala od mokrych powierzchni.

Używając urządzeń elektrycznych na zewnątrz, podłącz je do GFCI (przerywacz obwodu ziemnozwarciowego), aby zapewnić, że jeśli coś się stanie, są chronione przed porażeniem prądem. Poniżej znajduje się więcej wskazówek, jak zapobiec porażeniu prądem i porażeniu prądem:

 • Nie pływaj podczas burzy ani po niej.
 • Bezpieczne jest używanie urządzeń zasilanych bateryjnie na terenie basenu.
 • Upewnij się, że wszystkie przewody elektryczne i skrzynki połączeniowe znajdują się z dala od wody.
 • Określ, gdzie znajdują się wszystkie przełączniki elektryczne i wyłączniki. Ważne jest również, aby wiedzieć, jak je wyłączyć w nagłych wypadkach.

3. Nadzór dorosłych jest koniecznością

Gdy w basenie są niemowlęta i małe dzieci, osoba dorosła powinna przebywać w wodzie, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Jeśli w basenie są starsze dzieci, powinien być również opiekun, który będzie je nadzorował.

Dzieci nigdy nie powinny pływać same, niezależnie od ich umiejętności pływania.

Dla osoby dorosłej i opiekuna ważne jest, aby nie rozpraszać się rozmowami przez telefon lub piciem podczas pilnowania dziecka w basenie.

4. Zainstaluj alarm basenowy

Powinien być alarm na wszystkich bramkach basenu i alarm na wszystkich drzwiach prowadzących do basenu. W ten sposób właściciele basenu zostaną ostrzeżeni, jeśli dziecko wejdzie na teren basenu. Poinformuje również właścicieli domów, jeśli intruz próbuje uzyskać dostęp do basenu lub do domu przez basen.

Istnieją różne rodzaje alarmów bezpieczeństwa basenu. Tutaj są niektóre z nich:

 • Czujniki podczerwieni montowane na basenie
 • Alarmy basenowe na ogrodzeniu/ścianie
 • Podwodne alarmy ruchu
 • Osobisty detektor zanurzeniowy
 • Pływające czujniki ruchu

5. Egzekwuj zasady puli

Jednym ze sposobów na zminimalizowanie wypadków na basenie jest egzekwowanie zasad basenowych. Zasady te powinny obejmować zakaz nurkowania na płytkim końcu, trzymanie się z dala od kanalizacji i zakaz biegania po pokładzie basenu. Oto więcej zasad zmniejszających ryzyko w puli.

 • Należy unikać pływania bez nadzoru.
 • Zakaz biegania po basenie
 • Wokół basenu nie powinno być żadnych zabawek .
 • Zakaz nurkowania, chyba że basen jest wystarczająco głęboki?
 • Wymagane lekcje pływania

6. Sprawy konserwacyjne

Ponieważ baseny są używane przez większość ludzi, mogą one być gorącym miejscem dla zarazków. Brudna woda w basenie może powodować choroby i infekcje. Co więcej, wadliwe ogrodzenie basenu może spowodować wypadki i obrażenia.

SPOSOBY UTRZYMANIA BASENU

 • Zawsze sprawdzaj poziom pH wody, aby upewnić się, że basen pozostaje zdezynfekowany. Sprawdzanie i testowanie chemii basenowej powinno odbywać się co tydzień. SPASA wyznacza standardy właściwej jakości wody.
 • Niezbędna jest również dezynfekcja wody w basenie. Większość właścicieli basenów używa chloru do czyszczenia wody. Dostępne są również inne opcje, takie jak terapia ozonem i lampy UV.
 • Regularnie czyść kosz skimmera, aby usunąć wszystkie zanieczyszczenia i uniknąć zatkania.
 • Kiedy ktoś cierpi na biegunkę lub wysypkę skórną, nie pozwól mu pływać.
 • Filtr należy czyścić regularnie lub w razie potrzeby.
 • Powiedz dzieciom, aby korzystały z toalety i prysznica przed wejściem na basen. Zapobiegnie to zanieczyszczeniu płynów ustrojowych.

Wniosek

Baseny mogą być opłacalną inwestycją dla Ciebie i Twojej rodziny. Jednak może również powodować duże zagrożenie bezpieczeństwa, jeśli nie jest odpowiednio zarządzane. Te wskazówki pomogą Ci dokonać mądrych wyborów, dzięki czemu będziesz mógł cieszyć się bezpiecznym i gorącym latem!

Innym sposobem na zminimalizowanie wypadków na basenie jest skontaktowanie się z firmą zajmującą się przestrzeganiem przepisów i kontrolą bezpieczeństwa . Przeprowadzają również inspekcje bezpieczeństwa basenu i inną pomoc związaną z basenem, aby upewnić się, że Twój basen jest bezpieczny.

Kategorie: Blog