Bezpieczeństwo w basenie i jeziorze dla dzieci

 1. Zapisz swoje dzieci na lekcje pływania
 2. Zdobądź osobiste urządzenia pływające dla swoich dzieci
 3. Chodź – nigdy nie biegnij – przy basenie
 4. Miej pod ręką gogle
 5. Stwórz system kumpli
 6. Jeśli to możliwe, trzymaj dzieci w pobliżu ratownika
 7. Użyj innych urządzeń zabezpieczających wodę
 8. Rozpoznaj niebezpieczne warunki pływania

1. Zapisz swoje dzieci na lekcje pływania

Pływanie to ważna umiejętność przetrwania i sprytny sposób na ćwiczenia. A Twoje dzieci mogą zacząć się nim cieszyć wcześnie. Czy wiesz, że dzieci już od pierwszego roku życia mogą zacząć naukę pływania?

Udaj się do swojego basenu społecznościowego lub lokalnego oddziału YMCA, aby zapisać swoje dzieci na niedrogie lekcje pływania. Nie tylko nauczą się, jak zachować bezpieczeństwo w wodzie, ale będą się dobrze bawić.

2. Zdobądź osobiste urządzenia pływające dla swoich dzieci

Dzieci mogą utonąć w zaledwie kilku centymetrach wody, więc gdy jesteś przy basenie lub jeziorze, powinieneś ściśle przestrzegać odpowiedniego protokołu bezpieczeństwa wody.

 • Pływaki: Przeczytaj uważnie etykiety przed zakupem pływaków na ramię, skrzydeł do wody lub urządzeń do pływania dla swoich dzieci. Chcesz przywieźć do domu najbezpieczniejszą opcję.
 • Kamizelki ratunkowe: Porozmawiaj ze swoimi dziećmi, dlaczego ważne jest, aby nosiły kamizelki ratunkowe — nawet jeśli mogą wydawać się głupie. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się zdarzyć sytuacja awaryjna, więc mądrze jest przygotować się na wszystko.

3. Chodź – nigdy nie biegnij – przy basenie

Jeśli ratownik jest w pobliżu, lepiej uwierz, że zatrąbi na twoje dzieci, jeśli będą biegać po basenie — łatwo się poślizgnąć i upaść na mokrych powierzchniach.

Podczas gdy większość poślizgnięć powoduje drobne stłuczenia i siniaki, Twoje dziecko może uderzyć się w głowę i stracić przytomność w przypadku poważnego upadku. Uratuj swoje dzieci przed piszczeniem gwizdka na basenie lub bólem upadku, ucząc je o bezpieczeństwie na basenie.

Upewnij się, że wiedzą, jak chodzić po basenie i oszczędzać konie, aby zapewnić bezpieczniejsze środowisko.

4. Miej pod ręką gogle

Jeśli Twoje dziecko ześlizgnie się pod wodą nad jeziorem, może być ciemno. Zawsze miej pod ręką gogle, aby szybko i łatwo znaleźć dziecko w wodzie.

Bądź przygotowany na sytuacje awaryjne

Przeczytaj nasz przewodnik, co zrobić, jeśli Twoje dziecko ześlizgnie się pod wodą , aby zapobiec utonięciu.

5. Stwórz system kumpli

Jeśli Twoje dzieci są na tyle duże, że chcą trochę niezależności, skonfiguruj system kumpli z przyjaciółmi. Upewnij się, że dzieci wiedzą, że są odpowiedzialne za opiekowanie się sobą i natychmiastowe powiadamianie dorosłych, jeśli coś się stanie.

Zastanów się, czy nie dać im wodoodpornego urządzenia śledzącego GPS lub smartwatcha dla dzieci , abyś mógł je szybko znaleźć lub zadzwonić w celu odprawy.

6. Jeśli to możliwe, trzymaj dzieci w pobliżu ratownika

Pływanie w pobliżu ratowników oznacza, że ​​pomoc nigdy nie będzie zbyt daleko, a profesjonalne oczy zawsze wypatrują Twoich pociech. Nie zawsze łatwo jest dostrzec tonącą ofiarę, ale certyfikowani ratownicy mają wszystko, czego potrzeba, aby ratować ludzi w niebezpieczeństwie i egzekwować zasady bezpieczeństwa na basenie. 

7. Użyj innych urządzeń zabezpieczających wodę

Nie ma czegoś takiego jak bycie zbyt bezpiecznym w pobliżu wody. Zastanów się nad zakupem niektórych z poniższych materiałów zabezpieczających wodę, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy w oceanie, basenie lub jeziorze.

 • Alarmy basenowe: Alarmy bezpieczeństwa basenów występują w wielu różnych stylach: niektóre monitorują ruch na powierzchni wody, podczas gdy inne wykrywają otwarcie bramy basenu. Bez względu na to, czy zwierzę, sąsiad lub Twoje dziecko wejdzie na basen bez nadzoru, będziesz o tym wiedział.
 • Bramy basenowe, siatki i osłony: większość stanów ma przepisy dotyczące grodzenia basenów, ale nawet jeśli twoje nie, nadal powinieneś zainstalować ogrodzenie lub zabezpieczyć przykrycie basenu w swoim domu. Sprawdź, czy wybrana przez Ciebie opcja może wytrzymać wystarczającą wagę, aby zapewnić Twojemu dziecku bezpieczeństwo.
 • Pokrywy odpływów: Odpływy wykorzystują ssanie do syfonowania wody do filtra w celu oczyszczenia. Jeśli Twoje dziecko pływa w pobliżu odpływu, może utknąć. Kup osłonę odpływu , która utrzymuje włosy, kostiumy kąpielowe i części ciała na zewnątrz.
 • Nadające się do noszenia bransoletki z alarmem: Możesz kupić urządzenie śledzące GPS dla swoich dzieci i ustawić bezpieczne strefy wokół basenu. W ten sposób, jeśli zbliżą się zbyt blisko wody, otrzymasz alert, aby uchronić je przed niebezpieczeństwem.

Przeczytaj nasz pełny przewodnik po sprzęcie zabezpieczającym przed wodą

8. Rozpoznaj niebezpieczne warunki pływania

Zabierając rodzinę nad jezioro lub plażę, uważaj na niebezpieczne warunki, takie jak zakwity glonów, prądy zrywające i nieodpowiedzialni żeglarze.

 • Niebieskozielone algi są toksyczne i potencjalnie śmiertelne w przypadku połknięcia lub wdychania. 2
 • Prądy zrywające stanowią zagrożenie wzdłuż Wielkich Jezior i plaż nad oceanem. 3  Nawet silny pływak w płytkiej wodzie może zostać wciągnięty na głęboką wodę przez prąd zrywający.
 • Zimna woda może zabić. Unikaj temperatur wody niższych niż 77 stopni Fahrenheita. 4
 • Łodzie, skutery wodne i skutery wodne mogą zderzać się z pływakami lub tworzyć przytłaczające fale, gdy są obsługiwane nieodpowiedzialnie. Miej się na baczności.

Ostatnie słowo

Małe dzieci w pobliżu wody powinny zawsze znajdować się pod nadzorem osoby dorosłej. Skorzystaj z naszych wskazówek, aby uzupełnić własne instynkty rodzicielskie, jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci w basenie i jeziorze. Rozważ zapisanie się na bezpłatny internetowy kurs bezpieczeństwa wodnego Amerykańskiego Czerwonego Krzyża, aby uzyskać dodatkową dawkę pewności siebie i ostrożności.

Kategorie: Blog