Przygotowujesz się do wyruszenia w wielodniową przygodę? Upewnij się, że jest to przyjemna i bezpieczna jazda bez względu na to, dokąd się wybierasz, dzięki naszym najważniejszym wskazówkom dotyczącym bezpieczeństwa w podróży. 

Brać się do rzeczy

To może wydawać się proste, ale zapinanie pasów może uratować ci życie. Wypadki samochodowe są główną przyczyną śmierci dzieci w wieku od 1 do 54 lat w Ameryce. Zapinając pas bezpieczeństwa, możesz zmniejszyć ryzyko zranienia lub śmierci o 50%. To zdecydowanie nasza wskazówka numer jeden, jeśli chodzi o zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa, więc nie wrzucaj samochodu do biegu, dopóki wszyscy nie zapną się ciasno!

Daj swojemu samochodowi jedno spojrzenie

Czy Twój samochód jest gotowy do jazdy? Upewnij się, że jest to szybka wizyta konserwacyjna w lokalnym warsztacie lub zrób to samodzielnie. Należy sprawdzić ciśnienie w oponach, poziom bieżnika, poziom oleju, pióra wycieraczek i poziom płynów. Jeśli nadszedł czas na wymianę oleju, zdobądź go. Jeśli potrzebujesz uzupełnić płyny, zrób to. Jeśli musisz załatać lub wymienić oponę, nie oszczędzaj. Jeśli coś wygląda dziwnie, musisz to naprawić, zanim nadejdzie czas jazdy.

Oto kilka produktów, których możesz użyć, aby przygotować się do podróży:

  • Miarka poziomu oleju
  • Wskaźnik ciśnienia w oponach
  • Pióra wycieraczek
  • Płyn do wycieraczek

Odpocząć

Jazda zmęczona jest bardzo niebezpieczna. Co roku senni kierowcy powodują ponad 1500 śmiertelnych wypadków samochodowych . Dzieje się tak dlatego, że wraz z opadaniem powiek, Twoja zdolność do szybkiego reagowania, podejmowania rozsądnych decyzji i utrzymywania samochodu na właściwym pasie ruchu.

Być może nie myślisz, że jesteś zbyt zmęczony, aby prowadzić rozsądną jazdę, ale badania pokazują , że prowadzenie pojazdu po 18 godzinach czuwania powoduje, że mózg działa jak osoba, której zawartość alkoholu we krwi (BAC) wynosi 0,05%. Po przebudzeniu przez 24 godziny podwaja się do 0,10% BAC. To odpowiednik stukilogramowego mężczyzny, który pije pięć piw w ciągu godziny i wsiada za kierownicę.

Nie tylko brak snu przyczynia się do sennej jazdy. Przyjmowanie leków może powodować senność i nudę. Jeśli jesteś coraz bardziej zmęczony przez kilometr, albo zamień się z kimś, kto jest wypoczęty, zatrzymaj się, aby rozprostować nogi, nie otwieraj okna lub porozmawiaj z pasażerami, aby zachować czujność. Najlepszym lekarstwem na senną jazdę jest sen, więc jeśli możesz, odpocznij, a potem wracaj na drogę.

Miej pod ręką GPS i miej pod ręką wskazówki dojazdu

Wiedza o tym, dokąd się wybierasz, jest bardzo ważna. Jeśli się zgubisz, możesz znaleźć się w niebezpiecznych dzielnicach lub utknąć na wydmie – nigdy nie wiadomo. Mapując swój kurs przed wyjazdem i mając pod ręką GPS, będziesz mógł śledzić trasę przez całą podróż.

Innym sprytnym planem jest drukowanie lub robienie zrzutów ekranu z Twoimi wskazówkami na wypadek utraty sygnału przez telefon lub rozładowania baterii. W ten sposób nie stracisz z oczu tego, dokąd zmierzasz w punkcie krytycznym, zakręcie, wyjściu lub połączeniu.

Uważaj na pijanych kierowców

Co 52 minuty ginie jedna osoba po przejechaniu całego kraju pod wpływem alkoholu. To średnio około trzech osób na stan.

Możesz chronić siebie i swoich pasażerów, zachowując czujność i zgłaszając każdą zauważoną jazdę pod wpływem alkoholu. Jedna wskazówka dotycząca bezpiecznej jazdy to nigdy nie pozostawać na lewym pasie, chyba że mijasz. Jeśli ktoś zjedzie z drugiej strony drogi, będziesz pierwszy w kolejce do kolizji. Pozostanie po prawej stronie drogi da ci czas na uniknięcie w razie potrzeby pijanego kierowcy.

Zaopatrz się w zapasy

Nie zabraknie benzyny do samochodu lub brzucha. Zapewnij wszystkim energię na całą podróż, zaopatrując się w prowiant, środek do dezynfekcji rąk, napoje i gaz. Wybierz mieszankę słonych i słodkich oraz niezdrowych i zdrowych składników, aby zachować zbilansowaną dietę.

Nie zapomnij też zapakować do bagażnika pełnej kanistra! Utknięcie na poboczu drogi, mile od miejsca odpoczynku lub stacji benzynowej, nie tylko opóźni podróż, ale może być niebezpieczne.

Noś zapasowy… i wiesz, jak go wymienić

Zwiększać

Każdego roku w USA pojawiają się doniesienia o około 220 milionach przebitych opon . To około siedmiu przebijanych opon na sekundę.

Jeśli nie masz członkostwa w pomocy drogowej i czasu do stracenia podczas oczekiwania na pomoc, warto zapoznać się ze sposobem samodzielnej wymiany przebitej opony. 

Nie masz podnośnika ani zapasowego? Możesz to naprawić od razu, kupując podnośnik i znajdując zapasowy , który będzie pasował do twojego samochodu. Jeśli masz miejsce, zakup dwóch części zamiennych nie jest złym pomysłem na wypadek, gdybyś wysadził więcej niż jedną.

Zapakuj odpowiednie narzędzia

Jeśli Twój samochód się zepsuje, ulegnie uszkodzeniu opony lub ktoś zostanie ranny w Twoim pojeździe, będziesz potrzebować pomocy. Na szczęście istnieje wiele samochodowych zestawów ratunkowych, które zapewnią Ci dziesiątki przedmiotów, których możesz użyć w mgnieniu oka.

Zestaw pomocy drogowej zawiera wiele elementów, w tym kable rozruchowe, latarkę, ponczo, podstawową apteczkę, kamizelkę odblaskową i trójkąt oraz wiele innych.  To naprawdę okazja na całe bezpieczeństwo, które może dodać do Twojej podróży.

Zdobądź własny system bezpieczeństwa samochodu

Może przyda Ci się system bezpieczeństwa samochodu. Jeśli musisz zostawić samochód na poboczu, dwukierunkowy alarm samochodowy poinformuje Cię, czy ktoś manipuluje przy nim. Może również zapewnić bezpieczeństwo podczas parkowania w różnych hotelach i lokalizacjach na noc. 

Zapewnij wszystkim rozrywkę

Krzyczące dzieci krzyczące: „Czy już tam jesteśmy?” to ogromna rozrywka dla kierowców. Daj drodze swoją niepodzielną uwagę, zapewniając wszystkim rozrywkę. Czy Twój samochód ma możliwość odtwarzania filmów? Masz smartfona z aplikacjami i grami? Czy jesteś zainteresowany przejściem tradycyjną drogą gier samochodowych?

Miej oko na niebo

Przekraczanie linii stanowych i powiatowych może być w Twoim samochodzie łatwe. Jednak to, co czeka na Ciebie po drugiej stronie, może być niebezpieczne.

Aby przygotować się na pogodę w różnych regionach, pobierz aplikację na smartfona, aby mieć oko na nadchodzące burze. Następnie zaplanuj alternatywną trasę lub przeczekaj ją w bezpiecznym miejscu, jeśli droga wygląda przerażająco.

Jeśli nie masz smartfona lub telefonu komórkowego, możesz również włączyć radio. Możesz sprawdzić stację radiową w swoim stanie. Lub po prostu włącz popularną częstotliwość wiadomości FM, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i alertami pogodowymi.

Kategorie: Blog