Szukasz rozrywek w Niemczech dla całej rodziny? Nie zapomnij zapoznać się z listą najlepszych parków rozrywki i parków rozrywki w Niemczech.

W Niemczech znajdziesz wiele wspaniałych parków rozrywki z atrakcjami dla całej rodziny. Tutaj znajdziesz wszystko, od imponujących parków rozrywki, pełnych przygód parków rozrywki, fascynujących studiów filmowych i ogromnych parków wodnych.

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz jeden z niemieckich parków rozrywki, parków wodnych, czy coś zupełnie innego, jedno jest pewne… Możesz cieszyć się na dzień pełen rozrywki z przejażdżkami , magicznymi pokazami i rozrywką dla całej rodziny.

Jeśli więc planujesz wyjazd do Niemiec , trafiłeś na idealny blog podróżniczy. Oto lista najlepszych i najpopularniejszych parków rozrywki w Niemczech.

Spis treści

Najlepsze parki rozrywki w Niemczech:

1. Europa-Park

Europa-Park znajduje się w miejscowości Rust w południowo-zachodnich Niemczech, około 170 kilometrów od Stuttgartu . To największy park rozrywki w Niemczech i drugi najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie , ustępujący jedynie Disneyland Paris.

Wewnątrz parku znajduje się 15 różnych światów o tematyce europejskiej i 3 światy o tematyce fantasy. W rzeczywistości Europa-Park jest domem dla ponad 100 atrakcji i pokazów, więc na pewno nie będziesz się nudzić. Tutaj znajdziesz karuzele, place zabaw, przejażdżki wodne dla dzieci i wiele więcej.

Jeśli szukasz dzikich przejażdżek, w parku znajdziesz 13 różnych kolejek górskich. Nie zapomnij też wypróbować Silver Star. Przy wysokości 73 metrów Silver Star jest jedną z najwyższych kolejek górskich w Europie . Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Europa-Park .

2. Kraina fantazji / Phantasialand

Phantasialand w mieście Brühl niedaleko Kolonii jest drugim najczęściej odwiedzanym parkiem rozrywki w Niemczech . Park podzielony jest na kilka różnych światów tematycznych, z których każdy oferuje zabawne przejażdżki i atrakcje dla całej rodziny.

Chociaż w Phantasialand można znaleźć ponad 40 ekscytujących przejażdżek i pokazów, to głównie wyszukana dekoracja parku jest niezwykle imponująca. Bez wątpienia magiczny dzień czeka w jednym z najlepszych parków rozrywki w Niemczech. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Phantasialand .

3. Hansa-Park

Hansa-Park znajduje się nad Morzem Bałtyckim w Szlezwiku-Holsztynie w północnych Niemczech. I to jedyny niemiecki park rozrywki położony nad morzem. Należy jednak pamiętać, że jest otwarty tylko sezonowo od kwietnia do października.

W Hansa-Park znajdziesz 12 fascynujących światów tematycznych z mnóstwem ekscytujących przejażdżek dla dzieci i dorosłych. W parku znajduje się ponad 120 atrakcji i przejażdżek. Przejażdżki wahają się od cichych karuzeli i placów zabaw po szybkie kolejki górskie i wysokie wieże z panoramicznym widokiem.

Jeśli nie przepadasz za przejażdżkami, jest też mnóstwo pięknie udekorowanych obszarów do zwiedzania. Więcej na oficjalnej stronie Hansa-Park .

4. Playmobil FunPark

Playmobil FunPark znajduje się w miejscowości Zirndorf niedaleko Norymbergi w południowych Niemczech. W rzeczywistości park jest inspirowany popularną zabawką Playmobil . Tym samym jest to jeden z najlepszych parków rozrywki w Niemczech dla rodzin z małymi dziećmi.

Możesz znaleźć niezliczone atrakcje zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jednak nie oczekuj, że znajdziesz przejażdżki samochodem. Celem parku jest zachęcenie dzieci do aktywnej zabawy i korzystania z wyobraźni w technologicznym świecie. Właśnie dlatego park składa się przede wszystkim z tematycznych placów zabaw z mnóstwem okazji do wielogodzinnej zabawy. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Playmobil FunPark .

5. Park kinowy / Movie Park

Movie Park znajduje się w zachodnich Niemczech, około 60 kilometrów na północ od Düsseldorfu. Park skupia się wokół filmów. W rzeczywistości sam park produkuje filmy i seriale . Dlatego jest to wyjątkowa okazja, aby uzyskać wgląd w imponującą branżę filmową.

Park podzielony jest na 7 światów tematycznych z bogatą ofertą atrakcji dla dzieci i dorosłych. Odwiedź SpongeBoba na Dole Bikini, wybierz się na misję na kolejce górskiej Star Trek lub wybierz się na wycieczkę na molo w Santa Monica.

Możesz także spróbować innych przejażdżek lub obejrzeć jeden z zabawnych pokazów w parku. Dzięki ponad 35 atrakcjom możesz cieszyć się zabawą dla całej rodziny. Możesz przeczytać więcej na oficjalnej stronie Movie Park .

6. Wyspy Tropikalne / Tropical Islands

Około 60 kilometrów na południe od Berlina leży Tropical Islands, największy kryty park wodny na świecie . Mieści się w starym hangarze lotniczym, znanym jako jedna z największych wolnostojących hal na świecie.

Odwiedzając Tropical Islands, wejdziesz do największego na świecie lasu deszczowego pod dachem. Tutaj przywitają Cię tropikalne rośliny, baseny, zjeżdżalnie, plaża i wiele więcej.

Wybierz się na ekscytującą przejażdżkę po najwyższej zjeżdżalni wodnej w Niemczech lub zrelaksuj się na plaży. Możesz także zrelaksować się w spa, popływać w lagunach lub podziwiać widok z balonu na ogrzane powietrze. Możliwości są nieograniczone, więc w Tropical Islands można dość łatwo spędzić kilka dni. Aby odwiedzić największy na świecie kryty park wodny; czytaj więcej na oficjalnej stronie Tropical Islands .

7. Heide Park

Heide Park znajduje się w mieście Soltau w połowie drogi między Hamburgiem a Hanowerem. To największy park rozrywki w północnych Niemczech z ponad 40 atrakcjami i rozrywkami dla całej rodziny. Park znajduje się w malowniczej okolicy z głębokimi obszarami leśnymi, dużym jeziorem i kolorowymi klombami.

Jeśli lubisz prędkość, Heide Park to idealny park rozrywki w Niemczech. Tutaj znajdziesz jedne z najdzikszych przejażdżek w Europie . Na przykład główną atrakcją Kolosów jest najbardziej stroma drewniana zjeżdżalnia na świecie. Inną popularną atrakcją jest Scream, jedna z najwyższych na świecie wież ze spadkiem o wysokości 71 metrów. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Heide Park .

8. Tripsdrill

Tripsdrill znajduje się w miejscowości Cleebronn na północ od Stuttgartu w południowych Niemczech. Duży i przestronny park został otwarty w 1929 roku i jest tym samym najstarszym parkiem rozrywki w Niemczech . W rzeczywistości Tripsdrill nadal jest własnością i jest zarządzana przez tę samą rodzinę, która starała się zachować tradycje.

Wewnątrz parku znajdziesz ponad 100 atrakcji, w tym karuzele, kolejki górskie, place zabaw, muzea i wiele innych. Jeśli znudzi Ci się przejażdżka, jest też zoo z ponad 130 zwierzętami. Możesz przeczytać więcej na oficjalnej stronie Tripsdrill .

9. Park wakacyjny / Holiday Park

Holiday Park to popularny park rozrywki w południowo-zachodnich Niemczech. Park znajduje się nieco ponad 100 kilometrów od Frankfurtu nad Menem i Stuttgartu .

Wewnątrz Holiday Park znajdziesz duży wybór przejażdżek, zjeżdżalni, atrakcji wodnych i rozrywkowych pokazów. W parku znajduje się również pierwsza w Europie wieża do swobodnego spadania . Wieża jest nadal jedną z najpopularniejszych atrakcji i atrakcji w dzisiejszym parku. Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Holiday Park .

10. Legoland Niemcy / Legoland Deutschland

Legoland Deutschland to jeden z najpopularniejszych parków rozrywki w Niemczech . Park znajduje się mniej więcej w połowie drogi między Stuttgartem a Monachium w południowych Niemczech. Tutaj znajdziesz ponad 50 milionów klocków Lego i 60 atrakcji. Pamiętaj, że są one skierowane przede wszystkim do rodzin z dziećmi.

Odkrywaj mini-krainę klocków Lego lub zajrzyj za kulisy fabryki Lego . Możesz także wskoczyć na tył latawca lub zostać rzuconym przez robota. A co powiesz na próbę zdobycia prawa jazdy w dziecięcej szkole nauki jazdy? Jedno jest pewne, nie będziesz się nudzić! Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie Legoland Deutschland .

To wszystko na tej liście najlepszych parków rozrywki w Niemczech. Które z tych parków rozrywki w Niemczech chciałbyś odwiedzić? Zapraszam do zostawienia komentarza.

Kategorie: Blog