Wycieczka do aquaparku z dziećmi nie musi kończyć się krachami czy oparzeniami słonecznymi. Niezależnie od tego, czy jest to Twoja pierwsza wycieczka do parku wodnego z dziećmi, czy też masz złe doświadczenia z dziećmi w parku wodnym, mamy dla Ciebie porady i wskazówki, zainspirowane naszą niedawną wycieczką do parku wodnego, którymi możesz się z Tobą podzielić, abyś mógł większość twojej rodzinnej wycieczki do parku wodnego.

Wycieczka do parku wodnego z dziećmi to niesamowita rodzinna aktywność. To może być przytłaczające, gdy zaczniesz myśleć o wszystkich szczegółach. Jak przygotować się do wycieczki do aquaparku? W co się ubrać do parku wodnego? Co zabrać ze sobą do parku wodnego? Nasze 10 produktów niezbędnych do parków wodnych z dziećmi sprawi, że Twoja następna wizyta będzie tak spokojna jak leniwa rzeka.

WYBÓR AQUAPARKU Z DZIEĆMI

Park wodny oferuje rodzinne przygody we wszystkich czterech porach roku, a park wodny nie jest wyjątkiem. Park wodny oferuje coś na wszystko z atrakcjami wewnątrz i na zewnątrz.

Zostaliśmy zaproszeni do zapoznania się z nowymi aktualizacjami parku wodnego , który już uważaliśmy za niesamowity, więc spakowaliśmy nasze garnitury i udaliśmy się do parku wodnego. 

W sam raz na lato park wodny dodał 3 nowe zjeżdżalnie na świeżym powietrzu: Peak Plunge, Valley Vortex i naszą nową ulubioną. Kiedy wybierasz park wodny, weź pod uwagę niepogodę. Nic nie możesz zrobić, aby zmienić pogodę, ale możesz być przygotowany. Park wodny oferuje mnóstwo zabawy w pomieszczeniach przez cały rok.

1. ZAPLANUJ SWÓJ DZIEŃ

Zaplanowanie wycieczki do parku wodnego, aby uniknąć godzin szczytu, to najprostszy sposób na zapewnienie niesamowitej wycieczki. Zazwyczaj najlepiej jest przybyć wcześniej. Niektóre parki wodne mają również wstępy popołudniowe, które mogą być mniej zatłoczone. Więc planuj z wyprzedzeniem, jedź w dzień powszedni lub odwiedzaj poza godzinami szczytu.

Unikanie tłumów jest świetne, ale nie zapomnij uwzględnić harmonogramów swoich dzieci. Jeśli Twoje dzieci śpią późno i lubią leniwy poranek, nie planuj iść z dziećmi do parku wodnego podczas otwarcia. Jeśli Twoje dzieci nadal drzemią, możesz zdecydować się na karnet półdniowy, jeśli jest dostępny. Planuj swój dzień strategicznie.

Gdy już wiesz, kiedy jedziesz, możesz zaplanować resztę swojej wizyty.  Moglibyśmy tam pojechać tylko do Aquaparku, ale to dla nas naprawdę długi dzień, więc wolimy przenocować, aby wypoczęci i gotowi na przygodę dotrzeć do Aquaparku.

Podobnie jak park wodny , wiele parków wodnych ma inne atrakcje lub w pobliżu. Jeśli masz czas i budżet na nocleg, możesz zmaksymalizować czas rodzinnej przygody. 

Wiele osób pomija ten ostatni krok w procesie planowania – podgląd wymagań – ale nigdy go nie pomijamy, ponieważ dzieci mogą się rozwijać, gdy oczekiwania są jasne. Większość atrakcji ma wymagania dotyczące wzrostu, wagi lub wieku, które ustalamy przed przyjazdem. Wiedza, z jakich atrakcji mogą korzystać Twoje dzieci, sprawi, że dzień będzie przyjemniejszy i unikniesz stania w długich kolejkach za nic. Daje ci również wyobrażenie, w której części parku planujesz spędzać większość czasu, dzięki czemu możesz zaplanować, gdzie odpocząć.

Pokazujemy również naszym dzieciom wszelkie zdjęcia, mapy lub filmy, które dadzą im lepsze wyobrażenie o tym, czego się spodziewać. Jest to szczególnie przydatne podczas pierwszej wycieczki do nowego parku wodnego lub z małymi dziećmi, które mogą nie być w stanie wyobrazić sobie zjeżdżalni wodnej lub basenu ze sztuczną falą.

2. OGRANICZ TO

Po dotarciu do parku wodnego lubimy złapać kilka krzeseł, aby położyć ręczniki i ubrania. Jedną z rzeczy, które uwielbiamy w parku wodnym, jest to, ile krzeseł znajduje się zarówno w cieniu, jak i w pomieszczeniach.

Potem spacerujemy i oglądamy różne atrakcje. Wszyscy wybierają jedną rzecz, na którą są najbardziej podekscytowani, a my opracowujemy plan, aby nikt nie wychodził z uczuciem, że nie zrobił tego, co był najbardziej podekscytowany.

Park wodny właśnie dodał 3 nowe zjeżdżalnie na świeżym powietrzu, więc nasz spacer po okolicy pozwolił nam zaplanować, które z nich wypróbować jako pierwsze i przypomnieć nam o naszych ulubionych z naszej ostatniej wizyty. Spacer z zakresem to także świetny sposób na podkręcenie czegoś, co może być niepewne dla dzieci. Obserwowanie, jak uśmiechnięte, wesołe buzie dzieci wysiadają z MASS Mayhem, zdecydowanie wzbudziło naszą pewność siebie.

Idąc, widzimy również, gdzie są łazienki i jakie jedzenie jest dostępne, więc kiedy ich potrzebujemy, wiemy, gdzie się udać.

3. MIEJ MIEJSCE SPOTKAŃ

Więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, ale ważne jest, aby najpierw zrobić plan, gdzie się spotkać, jeśli ktoś zostanie rozdzielony. Lubimy spotykać się na krzesłach, na których kładziemy nasze rzeczy, więc kiedy spacerujemy, żeby omówić różne rzeczy, rozmawiamy o tym, jakie punkty orientacyjne pozwolą nam wrócić na nasze krzesła.

Zawsze też wybieramy miejsce spotkania na koniec przejażdżki. Czasami nasze dzieci jeżdżą same, a czasami z nami, ale zawsze wiedzą, dokąd jechać i co robić na dole w rzadkich przypadkach, gdy pokonają nas do końca.

Nasze miejsce spotkań to świetne miejsce, aby się z nami spotkać i ponownie nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny, posiedzieć w cieniu na minutę i napić się wody.

4. WYZNACZ SOBIE TEMPO

Park wodny zapewnia mnóstwo zabawy dla wszystkich grup wiekowych, więc kiedy odwiedziliśmy go po raz pierwszy, jeden z nas spędził prawie cały czas w basenie z atrakcjami Splash-A-Nutten i obszarze dla dzieci na zewnątrz i w pomieszczeniu Frog Pond. Uwielbiamy, że są obszary dla najmłodszych poszukiwaczy przygód. Jeśli znajdziesz miejsce na spotkanie z najmłodszymi, może to być świetne miejsce na spotkanie dla starszych dzieci.

White Cap Wave Pool był jednym z naszych ulubionych miejsc spotkań podczas naszej ostatniej podróży do parku wodnego . Kolejki na niektóre zjeżdżalnie mogą być dość długie, a posiadanie fajnego miejsca do spędzania czasu i oczekiwania na przegrupowanie sprawia, że ​​jest to przyjemniejsze dla wszystkich.

Jeśli chodzi o bieganie w łazience, przerwy na wodę i postoje z filtrem przeciwsłonecznym, może to być męczące, jeśli jeden rodzic robi to wszystko. Przez lata nawiązaliśmy dobrą komunikację niewerbalną, aby potrzebować przerwy lub chęci zmiany. Nigdy nie zaszkodzi zameldować się i zobaczyć, jak czuje się nasz partner, ponieważ zabieranie dzieci (zwłaszcza małych dzieci) do parku wodnego może być wyczerpujące, jeśli nie nadążasz.

5. OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Z miłością nazywam nasz typ skóry półprzezroczystą. Mamy jasną karnację i łatwo się palimy, więc poważnie traktujemy ochronę przeciwsłoneczną. Chcąc ograniczyć częstotliwość nakładania kremów z filtrem, do ochrony skóry używamy czapek , okularów przeciwsłonecznych i strojów kąpielowych z długim rękawem .

Upewniamy się, że przed wejściem do parku wodnego namyliśmy się z doskonałym pokryciem, więc nie wszyscy jesteśmy rozgrzani i spoceni podczas pierwszej aplikacji.

Podczas pobytu w aquaparku wbudowujemy przerwy w ponownej aplikacji kremu przeciwsłonecznego. Ponownie składamy wniosek, kiedy korzystamy z łazienki, dostajemy wodę lub jemy. Patyczki z filtrem przeciwsłonecznym są doskonałe do samodzielności i pozwalają dzieciom wykonywać więcej własnych aplikacji.

Dętki świetnie nadają się również do robienia cienia podczas oczekiwania w kolejce.

6. NAPALIJ SWOJĄ PRZYGODĘ

Kolejki z jedzeniem w parkach wodnych mogą być naprawdę długie w porze lunchu lub kolacji. Wiesz, kiedy twoje dzieci są najbardziej głodne, dla nas to ciągle (ha! ale poważnie). Zwykle ładujemy się zdrowymi przekąskami przed wejściem i jemy wczesny lunch lub przekąskę, aby pokonać długie kolejki na koncesje.

Nie ma znaczenia, kiedy jesz, po prostu upewnij się, że przewidujesz głody (głodne + zły = głodne dzieci).

Parki wodne zwykle nie słyną z niesamowitych wyborów jedzenia, więc jeśli masz wybrednych smakoszy, warto sprawdzić opcje jedzenia przed wyjazdem. Jeśli o to chodzi, często po dniu spędzonym w parku wodnym wykorzystujemy perspektywę fajnego słodkiego przysmaku, takiego jak lody, aby zachęcić do zjedzenia czegoś.

7. NAWILŻYĆ

Otaczając się wodą, czasami trudno jest pamiętać o nawodnieniu. Picie dużej ilości wody jest ważne przez cały rok, ponieważ chodzi o pływanie i spacery. Uwielbiamy przynosić nasze butelki z wodą, dzięki czemu woda pozostaje chłodna i możemy uniknąć gorących plastikowych butelek.

Jesteśmy gangiem kochającym wodę, ale jeśli potrzebujesz pomocy w nakłonieniu dzieci do picia wody, spróbuj świeżego owocu w swojej butelce z wodą lub spraw, aby była to gra, w której dzieci muszą pić za każdym razem, gdy słyszą „magiczne” słowo.

8. MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Jeśli jesteś już od jakiegoś czasu, wiesz, że wolimy spakować się lekko i bardzo ostrożnie dobierać nasz sprzęt, aby trwał. Przyniesienie wszystkich rzeczy do parku wodnego może być kuszące, ale biorąc pod uwagę wszystkie spacery, które odkryliśmy, najlepiej jest zabrać ze sobą minimum.

Dla każdej rodziny jest inaczej, ale nasze niezbędniki to kamera GoPro , bidony , krem ​​do opalania , ręczniki , gumowe kapcie i gogle . Resztę zostawiamy w domu. Pamiętaj, aby sprawdzić w odwiedzanym parku wodnym, czy są dostępne dodatkowe ręczniki i kamizelki ratunkowe. Jeśli nie, koniecznie weź ze sobą to, czego potrzebujesz.

Zazwyczaj nie nosimy butów do wody w aquaparku, ale tylko dlatego, że nasze dzieci nie są nimi zachwycone. Jeśli twoje dzieci są przyzwyczajone do ich noszenia, nie zapominaj o nich. Najważniejsze jest, aby zabrać ze sobą jak najmniej rzeczy, ale zapewnić dziecku wygodę.

9. ZAMKNIJ SWOJE KOSZTOWNOŚCI

Większość parków wodnych oferuje szafki, a my zawsze je dostajemy. Szafki znajdują się w pobliżu niektórych łazienek i przebieralni w parku wodnym , co ułatwia koniec dnia. Zamykamy wszystkie nasze kosztowności i elektronikę, ale zabieramy ze sobą nasze GoPro. Zawsze dobrze jest mieć suche ubrania po aquaparku, zwłaszcza jeśli masz długą drogę do domu, więc zostawiamy również ubrania na zmianę lub cokolwiek, co chcemy wysuszyć w szafce.

Posiadanie szafki oznacza, że ​​mamy przy sobie tylko naszą torbę. Nasze bidony , kremy przeciwsłoneczne , ręczniki , gumowe kapcie i gogle mogą siedzieć na krześle bez obaw. Wolelibyśmy grać cały dzień, nie martwiąc się o zamoczenie telefonów i aparatów.

10. BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM

Jak we wszystkich rodzinnych przygodach, bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem . Kiedy najpierw stawiamy na bezpieczeństwo, mamy więcej okazji do zabawy! Podobają nam się wskazówki dotyczące bezpieczeństwa w parku wodnym jako punkt wyjścia i więcej wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w parku wodnym.

Większość parków wodnych ma ratowników przy basenach i atrakcjach. Jesteśmy pod wrażeniem ratowników. W naszych doświadczeniach zawsze byli uważni, czujni i proaktywni.

Naginanie zasad lub ignorowanie znaków ostrzegawczych umieszczonych w parkach wodnych może być kuszące, ale dzieci są szczególnie narażone na urazy w parkach wodnych, gdy obchodzone są środki ostrożności. Napad złości twojego dziecka z powodu niemożności czerpania przyjemności z atrakcji nie jest wart ryzyka obrażeń.

Jako były ratownik i instruktor pływania, mam przyjazne przypomnienie, że parki wodne są wyczerpujące dla dzieci, więc zaplanuj dużo przerw, cienia i wody. Znamy też nasze dzieci lepiej niż ktokolwiek inny, więc to, że spełniają minimalne wymagania dotyczące wzrostu, wagi lub wieku, nie oznacza, że ​​są na to gotowe. Przede wszystkim zaufaj swojemu osądowi .

Kategorie: Blog