Każdy, kto podróżuje rowerem, niekoniecznie chce jeździć po drogach ekspresowych lub terenach przemysłowych. Planuj lepsze trasy z OpenCycleMap.

Pokazują to rzesze rowerzystów: całodniowe wycieczki rowerowe nad jezioro kąpielowe, w góry lub do ogródka piwnego znów cieszą się dużą popularnością przy ładnej pogodzie. Ale jak znaleźć najpiękniejszą i najbardziej relaksującą drogę do celu?

Oprócz pomocnych aplikacji nawigacyjnych, które w całości specjalizują się w jeździe na rowerze, takich jak Bikemap , Naviki czy komoot , możemy szczególnie polecić OpenCycleMap , które można wykorzystać do planowania wspaniałych wycieczek rowerowych po wszystkich regionach Europy. Oprócz warsztatów rowerowych i parkingów wzdłuż trasy znajdują się również restauracje, kawiarnie i bary.

Ciekawą alternatywą jest także mapa Targeo, która pokazuje natężenie ruchu, ale także jest bardzo szybko aktualizowana oraz posiada niesamowity system wyświetlania numeracji domów.

OpenCycleMap: Wiele kolorowych ścieżek rowerowych

Na pierwszy rzut oka OpenCycleMap wygląda bardzo kolorowo i dezorientująco. Ale jeśli rzucisz okiem na legendę OpenCycleMap , szybko odnajdziesz drogę.

Na czerwono zaznaczono krajowe trasy rowerowe, czyli dalsze trasy, które często prowadzą z miasta do miasta. Istnieją również regionalne ścieżki rowerowe w kolorze fioletowym, które łączą np. większe miasta w obrębie regionu. Trasy niebieskie to głównie krótsze trasy śródmiejskie – na przykład w Monachium czy Berlinie.

Mniejsze ścieżki rowerowe w miastach i gminach są również oznaczone niebieskimi przerywanymi liniami. Te z kolei można łatwo odróżnić od czystych chodników, które mają kolor pomarańczowy. Nawiasem mówiąc, fajna funkcja: obiekty, takie jak ścieżki zdrowia i inne ulice wolne od samochodów, są również wprowadzane do OpenCycleMap .

Kliknij „Klucz i informacje” w prawym dolnym rogu, aby zobaczyć legendę mapy i uzyskać więcej informacji.

NAJLEPSZE ZNACZKI RABATOWE NA TWÓJ NASTĘPNY TELEFON KOMÓRKOWY!

Miejsca parkingowe dla rowerów, wypożyczalnia rowerów i bezpłatna woda pitna

Miejsca parkingowe dla rowerów oznaczone niebieskimi prostokątami są szczególnie praktyczne, z mniej niż 20 miejscami parkingowymi lub z większymi miejscami parkingowymi oznaczonymi literą „C” i odpowiednią liczbą miejsc parkingowych. Na mapie zaznaczono również wypożyczalnie rowerów, profesjonalne warsztaty oraz lokalizacje z ogólnodostępnymi narzędziami i darmową wodą pitną.

Są też restauracje, kawiarnie i bary, które również zaznaczono na mapie. Miejsca z bezpłatnym WiFi są również odpowiednio wyróżnione. Szczególnie praktyczne: jeśli musisz na przykład wyjechać z miasta w okolice, możesz użyć menu poziomowego po prawej stronie ekranu, aby jednocześnie wyświetlić informacje o transporcie publicznym. W ten sposób możesz znaleźć właściwą drogę do celu bezpośrednio ze stacji S-Bahn.

Niezbędne na wycieczki rowerowe: Możliwe podjazdy, które trzeba pokonać. Pomocne są tutaj warstwy oferowane w prawym górnym rogu. Tutaj możesz wywołać specjalną mapę krajobrazową, która pokazuje na mapie odpowiednie metry wysokości.

Jak sama nazwa wskazuje, OpenCycleMap jest ogólnodostępną usługą mapową, którą każdy może edytować i dodawać do niej dodatkowe informacje . Powiązana duża społeczność zapewnia aktualny status z najnowszymi zmianami wszędzie i stosunkowo szybko. Podstawą OpenCycleMap jest OpenStreetMap , który jest znany z wielu usług nawigacyjnych i aplikacji , który jest również swobodnie dostępny i jest aktualizowany i stale rozbudowywany przez wielu wolontariuszy.

Kategorie: Blog