Parki wodne to zabawa i dobry relaks dla każdego – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Niezależnie od pory roku, czy na dworze jest gorąco czy mroźno, aquaparki przyciągają tłumy. Wodne szaleństwo to idealny pomysł, gdy marzysz o przyjemnej przerwie od zwiedzania zabytków danego miasta. Nasz zaufany partner ITS Poland, polskie biuro podróży, pomógł nam przygotować kompleksową listę najlepszych aquaparków w Polsce. Gwarantowana fala atrakcji!

Spis treści

Park of Poland – Suntago

Park of Poland to największy  tropikalny park wodny zarówno w Polsce, jak iw Europie, zlokalizowany we Wręczy koło Mszczonowa, 60 km od Warszawy. Park podzielony jest na 3 strefy tematyczne : Jamango, Relaks i Sauntaria. Strefa Jamango to jedyna w swoim rodzaju wodna dżungla pełna atrakcji. 300 prawdziwych palm , 4000 leżaków, 32 zjeżdżalnie  na 6 piętrach o łącznej długości ponad 3,2 km dla dzieci i dorosłych, basen ze sztucznymi falami, dzikie rzeki , a także plac zabaw na świeżym powietrzu i wewnątrz. W strefie Relax  zasadzono 400 palm sprowadzanych z Florydy, Kostaryki i Malezji. Posiada basen termalny o powierzchni 840 m² z dwoma barami i ogrodem o powierzchni 20 000 m². Dodatkowo w strefie tej można skorzystać z gabinetów masażu , basenów witalnych, 3 basenów „Morze Martwe” oraz solariów. Ostatnia strefa – Saunaria – to strefa saun o powierzchni 2500 m2. Do dyspozycji jest 12 atrakcji tematycznych, w tym 10 saun z całego świata.

Park wodny Reda

Park Wodny w Redzie to jedyny park wodny w kraju połączony z oceanarium ,  w którym pływają rekiny  przywiezione prosto ze Sri Lanki. Tutaj znajdziesz również pierwszą w Europie obrotową zjeżdżalnię – Aqua Spinner . Podczas 90-sekundowego zjazdu dowiesz się, jak „smakuje” brak grawitacji i co to znaczy rozpędzić się do 40 km/h. Dodatkowo dla szukających wyzwań w aquaparku dostępna jest również zjeżdżalnia o 3 stopniach trudności – Multi Adventure  – na której można płynąć pontonem z całą rodziną oraz Blue Cosmo , z niezwykłymi efektami wizualnymi i pionowym Ultra. Slajd prędkości. Dla tych, którzy wolą spokojniejsze atrakcje, Wulkan czeka niezwykłe 24-osobowe jacuzzi tryskające wodą koloru lawy , a także basen, w którym można poczuć się jak na Bałtyku dzięki sztucznej fali , którą wytwarza „agresywny rekin”.

Kraków Water Park

Park Wodny w Krakowie to największy  kryty park wodny w Polsce, o długości zjeżdżalni ponad 800 m! W ogromnej hali znajdują się trzy baseny rekreacyjne  o powierzchni ponad 2000 m², z hydromasażami, przeciwprądami i fontannami. Najmłodszych zabawi rwąca rzeka , statek piracki  z armatkami wodnymi czy wodna ścianka wspinaczkowa. Dla nieco starszych gości przygotowano siłownię wodną , ​​a także boiska do piłki wodnej  i koszykówki,  które gwarantują świetną zabawę! Dodatkowo w aquaparku znajduje się jacuzzi solankowe, sauna oraz bar wodny, serwujący zimne napoje i desery. Wszystkie baseny są czyszczone tylko ozonem, więc nie poczujesz tu chloru. Cechą charakterystyczną tego aquaparku jest, jak przystało na Kraków, duża fontanna w kształcie smoka wawelskiego .

Wrocławski Park Wodny

Wrocławski park wodny jest jednym z najczęściej odwiedzanych  parków wodnych w Europie. Rocznie odwiedza go ponad 1,7 mln zwiedzających. Park wyróżnia tropikalna roślinność , klimatyczne mostki i groty oraz sztuczne fale o wysokości 70 cm  w jednym z basenów. Karaibski klimat podkreślają również atrakcje dostępne na miejscu, m.in. zewnętrzny basen solankowy  z gejzerami i leniwa rzeka wewnątrz obiektu. Dla amatorów mocnych wrażeń przygotowano superszybką zjeżdżalnię – High-Fly  . Oprócz tego w aquaparku znajduje się 6 innych zjeżdżalni.  Dla najmłodszych dzieci jest specjalny brodzik o głębokości 15 cm . Również tutaj jest Zatoka Dzieci, czyli specjalna strefa, która pomaga maluchom od 4 miesiąca życia przyzwyczaić się do wody. Kompleks obejmuje również saunę i klub fitness .

Zakopane Water Park

Aquapark Zakopane to świetna propozycja  dla tych, którzy nie mogą się zdecydować, czy wolą pluskać się w wodzie, czy podziwiać górskie widoki . W sezonie letnim można pływać w basenach termalnych  lub opalać się na leżaku, a jednocześnie podziwiać cudowną panoramę Tatr . Temperatura wody w basenie zewnętrznym wynosi 32 stopnie ! Wewnątrz znajduje się basen rekreacyjny z torami pływackimi, basen rekreacyjno-terapeutyczny oraz basen dla dzieci. Dzika Rzeka  i 5 zjeżdżalni, z których najdłuższa ma około 170 metrów, czekają na miłośników wodnych wrażeń. Ofertę uzupełniają wanny jacuzzi, Świat Saun, 5-torowa kręgielnia i liczne bary.

Park Wodny Sopot

Sopocki Park Wodny to najsłynniejszy  park wodny w Trójmieście. Choć aquapark znajduje się zaledwie 100 metrów od plaży, nie brakuje entuzjastów wodnych szaleństw. Wszystko dzięki atrakcjom dostępnym na miejscu, m.in. 5 całorocznych basenów, najdłuższa dzika rzeka  w Polsce wijąca się na 71 m długości, trzy zjeżdżalnie, w tym ekstremalna zjeżdżalnia Turbo  i grota wodna. Z myślą o najmłodszych przygotowano również mniejszy basen  z armatkami wodnymi, gejzerami, sztucznymi zwierzętami i zjeżdżalniami. Można również skorzystać z całorocznego basenu zewnętrznego, a w sezonie letnim z basenu zewnętrznego ze zjeżdżalniami dla dzieci oraz wodnego placu zabaw. Na terenie obiektu znajduje się również kręgielnia , restauracja i pub sportowy.

Dlaczego warto?

Aquapark to świetna forma rozrywki , z  której warto skorzystać podczas letnich podróży. Zbliżający się sezon świąteczny  to idealny czas na przetestowanie na własnej skórze najciekawszych aquaparków. 

Aquapark Szczecin

Po zakończeniu budowy pod koniec 2022 roku, Aquapark Szczecin Fabryka wody dołączy do rankingu największych aquaparków w Polsce, ustawiając się na drugiej pozycji zaraz za Suntago. Aquapark Szczecin to ponad 2700 metrów powierzchni wody oddanej do użytku. 17 wewnętrznych basenów i 4 zewnętrzne. Zjeżdżalnie – w Fabryce Wody znajdziesz ich aż 11, z czego najdłuższa – pontonowa – ma 77 metrów długości. Dostępna będzie m.in. zjeżdżalnia wyścigowa do szybkich zjazdów czy wariant rodzinny do nieco spokojniejszej rozrywki całą rodziną.

W tym zestawieniu nie znajdziesz kąpieliska Arkonka, które jest największym kąpieliskiem w Polsce, dokładnie kompleksem basenowo-rekreacyjnym, i jednym z największych w Europie. Ponad 8000 metrów kwadratowych basenów, 4 zjeżdzalnie, skatepark, boiska do gry, tereny rekreacyjne, na miejscu animacje oraz wspaniała restauracja Szyszka (nie mylić z często spotykanymi „sklepikami” z hamburgerami z torebki.

Kategorie: Blog