Park of Poland rozpoczął właśnie pierwszą fazę swojego rozwoju, która obejmuje największy w Europie kryty park wodny o nazwie „Suntago Water World”. Zlokalizowany we wsi Wręcza niedaleko miasta Mszczonów, niespełna godzinę jazdy od stolicy Warszawy, obiekt zajmie 190 akrów, a do tego doda park rozrywki, hotele, centrum handlowe i sale konferencyjne. Deweloperzy, Global City Holdings i Wund Group, twierdzą, że po ukończeniu będzie to drugi co do wielkości kompleks rozrywkowy w Europie.

Na razie Suntago Wodny Świat to park wodny o powierzchni 67 000 m2, który może pomieścić do 10 000 osób przez 365 dni w roku. Oferuje 18 basenów o łącznej powierzchni 3500 metrów kwadratowych, 32 zjeżdżalnie wodne o łącznej długości 3,2 km (w tym najdłuższa w Europie zjeżdżalnia o długości 320 metrów), 10 saun i luksusowych spa oraz „tropikalny” ogród o powierzchni 40 000 metrów kwadratowych, w którym znajduje się więcej ponad 700 prawdziwych, importowanych palm i innych roślin z Malezji, Florydy i Kostaryki.

Wzmacniając tropikalne wrażenia, park jest ogrzewany do tropikalnych temperatur 32 ° C (89 ° F) i zapewnia trzy wyraźne tropikalne doświadczenia z obszarami Jamango Water Jungle, Relax Suntago i Saunaria Suntago.

Relax Suntago i Saunaria Suntago są otwarte tylko dla gości powyżej 16 roku życia. W strefie relaksu znajdują się podgrzewane baseny termalne, bar typu swim-up i większość z 700 importowanych palm z parku, które są rozsiane wokół tropikalnych ogrodów. Półzatapiane drzwi obrotowe prowadzą z głównego basenu na teren zewnętrzny, gdzie goście mogą zaczerpnąć chłodnego polskiego powietrza z bezpiecznego termicznie podgrzewanej wody. W oddzielnym pomieszczeniu znajdują się kąpiele nasączone rozmaitymi solą z Morza Martwego, potasem, siarką i innymi minerałami, które rzekomo mają właściwości lecznicze. Dzięki tym bogatym udogodnieniom Relax Suntago spełnia swoją nazwę i cel.

Saunarium oferuje jeszcze więcej leżaków oraz sieć saun, łaźni parowych i stref relaksacyjnych z różnymi temperaturami i wilgotnościami od -12 stopni Celsjusza na „Mont Blanc” do 95 stopni w „Valhall”. W Saunarium można znaleźć zestaw pokoi znany jako „Egipska Wioska” z ekscentryczną kolekcją ręcznie robionych „starożytnych” artefaktów zdobiących ściany i przylegających do „Koreańskiej Sali Wypoczynkowej” i „Malediwskiej Sauny Plażowej”, tworząc kulturowo i doświadczenie inspirowane geograficznie. W tej części parku znajduje się również spa, w którym goście mogą skorzystać z najnowocześniejszych zabiegów kosmetycznych i masaży. 

Trzecim obszarem jest park wodny, Jamango, który jest głównym obszarem, w którym rodziny spędzają wspólnie czas. Znajdują się w nim różne baseny, „leniwa rzeka”, basen ze sztucznymi falami z rozsuwanym dachem, sztuczny park surfingowy i zjeżdżalnie… najdłuższa z nich przecina lobby parku i spada na 5 pięter do poziomu gruntu.

Jamango to „centrum galaktyki” i zawiera ponad tuzin charakterystycznych dla  zjeżdżalni. Kolorowe, kręte rurki wzniosą się ponad bujny krajobraz tropikalnych roślin i orchidei wewnątrz obiektu i będą zawierać:

Windigo.  Goście wchodzą obok siebie w zamkniętych rurach, które rozciągają się, tworząc geometryczne krzywe, które zwijają się równolegle do innych i kończą się pasami dla wielu wyścigów.

Multisurfing.  Na tej szybkiej i swobodnej zjeżdżalni z wyścigami na matach goście rywalizują na ścieżce od dwóch do sześciu pasów.

Zapętlająca rakieta.  Ta atrakcja zawiera unikalną „kapsułę startową” na 73 stopy w powietrzu z klapą, która wysyła jeźdźców przez szybką, poziomą pętlę 360 stopni.

Kosmiczna dziura.  Jedna z największych zjeżdżalni prędkości łączy zamkniętą rurę z ogromną, otwartą misą, w której siła odśrodkowa zawraca gości w kierunku zapierającego dech w piersiach wyjścia.

Szeroki slajd.  Atrakcja ta oferuje gościom płynną jazdę po wielu wzgórzach i jest szczególnie popularna w „latającym dywanie” i motywach tęczy.

Magiczna Dziura.  Zamknięta zjeżdżalnia o wyjątkowym, eliptycznym kształcie i płaskim dnie zapewnia niezapomniane wrażenia z różnymi zakrętami, zakrętami i upadkami.

Aquatube . Jeźdźcy tej atrakcji zaczynają od trzech pięter i śmigają przez przezroczyste rurki.

Połączenie Aquatube  +  Body Slide  . Jeźdźcy zaczynają na wysokości trzech pięter, ślizgając się przez przezroczyste rurki, zanim wejdą na różne ścieżki ślizgowe i z różną prędkością.

Czarna dziura.  Ten zamknięty slajd w kształcie tuby oferuje różnorodne efekty specjalne, aby stworzyć nieziemskie wrażenia wizualne.

Połączenie czarnej dziury + łodzi latających + promu kosmicznego.  Goście są napędzani podróżą przez rury i kapsułę w kształcie wahadłowca, a następnie wpadają w niespodziewany skok.

Połączenie Black Hole + Rafting Slide.  Jedna połowa tej zjeżdżalni zapewnia szybką podróż przez skręcające się, obracające się rury, podczas gdy druga pozwala gościom jeździć razem na tratwach.

Połączenie Family Rafting Slide + Family Wave Slide.  Zjeżdżalnia rodzinna umożliwia wspólną jazdę gościom w każdym wieku. Druga połowa to nowy szybki podjazd.

Kombinacja Nawigacja + Kula.  Dysze wodne przyspieszają jeźdźców dzięki wrażeniu przypominającemu kolejkę górską, w tym sferze, w której poruszają się z boku na bok.

Zapętlona rakieta + kombinacja swobodnego spadania .  Ta pełna adrenaliny przejażdżka zrzuca gości z platformy, aby zasymulować swobodny spadek bez niebezpieczeństwa.

Kombinacja Kul + Nawigacja + Czarna Dziura.  Napęd z wtryskiem wody wystrzeliwuje jeźdźców w górę i w dół wzgórz, przez Kulę i do zamkniętej zjeżdżalni rurowej.

Kategorie: Blog