Kąpielisko Arkonka, a dokładnie kompleks basenowo-rekreacyjny w Szczecinie to największy w Polsce tego typu obiekt. Ponad 8000 metrów kwadratowych basenów sprawia, że nie można się nudzić. Jednak pytanie brzmi, jakie naprawdę atrakcje czekają na nas na kąpielisku Arkonka? Sprawdź to!

Kiedy otwarcie Arkonki w 2022? Sezon kąpielowy na szczecińskich kąpieliskach zaczyna się dokładnie 15 czerwca, ale kąpielisko Arkonka czynne będzie od 1 czerwca.

Atrakcje Arkonka

Arkona to kompleks basenowo-rekreacyjny. Powierzchnia basenów wynosi ponad 8000 metrów kwadratowych, co czyni ten obiekt największym tego typu w Polsce i jednym z czołówki największych w Europie. Powierzchnia basenów w Suntago wynosi ponad 3000 metrów, a w Aquapark Szczecin około 2700 (powyżej 2000). Sami widzicie, że jest spora różnica.

Na terenie Arkonki znajdują się 3 różne zjeżdzalnie i 4 różne baseny, w tym basen sportowy. Dostępne są tu także korty do badmintona i korty tenisowe. W sezonie letnim przy kąpielisku działa skatepark, który zimą zamieniany jest w lodowisko Szczecin.

Siłownia pod chmurką składa się z urządzeń do wyciskania, biegania czy przyciągania. Dostępne są także place zabaw dla dzieci i miejsce na ognisko/grilla. Cały teren otoczony jest trawnikiem i mocno nasłonieczniony.

Restauracja Arkonka – Szyszka Restaurant and Cafe

Na terenie, a dokładnie tuż przy Arkonce, znajduje się popularna restauracja Szyszka. Pełni ona funkcję restauracji i bistro, obsługując jednocześnie gości kąpieliska i wszystkich innych, którzy przychodzą do lasu Arkońskiego na spacer lub po prostu zjeść i napić się kawy.

Szyszka posiada w menu naprawdę wiele smacznych potraw, desery, kawy i inne napoje ciepłe oraz zimne. Możesz się zastanawiać gdzie w Szczecinie zjeść świeżą rybę, gdzie zjeść stek z antrykotu, placek po węgiersku czy dobre ciasto? Powinieś wybrać się do Szyszki!

Cennik Arkonka

Bilet ulgowy na Arkonkę w sesonie 2022 kosztuje 5 zł, a normalny 15 zł

Warto pomyśleć o karnecie, który daje nam 10% zniżki, czyli na 10 wejść, jedno będzie bezpłatne.

Za bilety zapłacimy także kartą miejską czyli bilety Arkonka online.

Informacje dodatkowe – jak dojechać Arkonka?

Arkonka znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i ul. Arkońskiej, niedaleko tory kolarskiego, Netto Arena, wieży Quistorpa.

Dojedziesz tutaj m.in. tramwajami 1, 9 i 12 do Ronda Olszewskiego, czy też 3 która zatrzymuje się na ul. Międzyparkowej tuż przy Arkonce. Dodatkowo w kierunku Arkonki kursuje autobus 80, 53 i 60.

Przy Arkonce znajduje się parking. Parking Arkonka umożliwia parkowanie na Arkonce:

  • opłata za parking 1h (każda rozpoczęta godzina) wynosi 1 zł

Kolejny parking znajduje się przy stadionie Arkonii i przy Netto Arena (Centrum przesiadkowe). Podkreślamy: nie warto parkować w lesie lub gdziekolwiek indziej na niewyznaczonym miejscu parkingowym.

Kategorie: Blog