JEDŹ, OGLĄDAJ I UCZ SIĘ

Czy chciałbyś wiedzieć, jak jeździć idealną linią podczas kartingu na naszym torze wyścigowym? Chcesz wiedzieć, jak zdobyć rekord kursu? Następnie uważnie obserwuj innych jeźdźców, z pewnością możesz nauczyć się czegoś od jednego lub drugiego i odkryć sztuczki, o których wcześniej nie wiedziałeś. Żaden mistrz gokartów nie spadł jeszcze z nieba!

BŁĄD KIEROWANIA

Zawsze pamiętaj, że gokart bardzo precyzyjnie reaguje na Twój styl jazdy, dlatego koncentracja jest bardzo ważna. Jeden mały błąd i obrócisz się lub wpadniesz na rampę. Zaletą jest to, że karting jest zawsze ekscytujący! Nawet liderzy popełniają błędy.

NIE ŚLIZGA SIĘ

Staraj się ślizgać jak najmniej, ponieważ ślizganie spowolni twojego gokarta. To sprawia, że ​​czasy okrążeń są mniej dobre niż pokonywanie zakrętów z odpowiednią prędkością. Nie pozwól, aby gokart dryfował i staraj się trzymać go na właściwym torze. Gokart powinien być utrzymywany w limicie driftu.

POZYCJA SIEDZĄCA

Prawidłowa pozycja siedząca jest bardzo ważna podczas gokartów. Kolana i ramiona lekko ugięte. Ręce są w tej samej pozycji podczas prowadzenia gokarta, jak podczas prowadzenia samochodu: dziesięć do dwunastu. Zrelaksowane siedzenie w gokardzie pomaga w dotarciu do idealnej linii.

IDEALNA LINIA

Idealna linia to płynna ścieżka od startu do mety. Jazda jest możliwa tylko wtedy, gdy kierowca gokarta znajdzie odpowiednią kombinację przyspieszania, hamowania i kierowania. To jedyny sposób na osiągnięcie najlepszych czasów okrążeń. Jadąc na pełnym gazie w pojedynkę, żaden kierowca gokarta nie bije rekordu trasy.
Zawsze pozwól szybszym kierowcom wyprzedzać Twojego gokarta, raczej myśl o własnym bezpieczeństwie i oczywiście o bezpieczeństwie innych kierowców. Wyniesiesz więcej, próbując podążać gokartem lepszego kierowcy, ponieważ istnieje duża szansa, że ​​pojedzie on idealną linią.

KARTING NA MOKRYM TORZE WYŚCIGOWYM

Gokarty na mokrym lub wilgotnym torze są zupełnie inne niż na suchym. Oczywiście gokart ślizga się znacznie szybciej na zakrętach, a kierowca gokarta musi być jeszcze bardziej ostrożny. To bardzo ekscytujące dla tych, którzy szukają dodatkowego wyzwania podczas jazdy gokartami!

Kategorie: Blog