Czerwcówka, tak oto nazwano 4-dniowy długi weekend, który właśnie wystartował i potrwa do niedzieli. Komu udało się wziąć wolne na piątek, będzie miał okazję spędzić ten czas, korzystając z fantastycznej pogody. Przed nami 4 upalnie dni, a w weekend temperatura sięgnie nawet 30 stopni, co przy dobrej aurze spowoduje, że ratunkiem może być wycieczka nad wodę.

Pogoda Szczecin – czerwiec 2022, długi weekend

Pogoda w serwisie weather.com prezentuje się naprawdę wyśmienicie, od dziś, środy 15 czerwca do niedzieli, możemy mówić o prawdziwym lecie. Nie tylko całe dnie będzie świeciło słońce nad Szczecinem, to jeszcze w weeekend temperatura przekroczy 30 stopni.

Co robić w weekend w Szczecinie? Najlepszym wyjściem będzie wybrać się na jedno z dostępnych kąpielisk. Niestety zła wiadomość czeka wszystkich, którzy planowali wypad na Arkonkę. z powodu obecnej w wodzie bakterii, Arkonka jest nieczynna. Nieczynny jest także Aquapark Szczecin, który wciąż jest w trakcje budowy.

Dziś, 15 czerwca, rusza sezon na kąpieliskach, co oznacza, że od dziś dostępni są ratownicy oraz otwarta jest infrastruktura kąpielisk. Długi weekend czerwcowy możesz więc spędzić nad jeziorem Dąbie, nad jeziorem Głębokie i na kąpielisku Szmaragodowe.

Arkonka pozostaje zamknięta do odwołania, ale może okazać się, że w weekend będzie otwarta. O tym dowiecie się m.in. ze strony aquapark.szczecin.pl.

Kąpieliska Szczecin – godziny otwarcia i ceny biletów

Kąpielisko Dąbie w zeszłym roku przeszło modernizację, dzięki czemu pojawiły się na nim place zabaw, miejsca do grillowania, wiaty, leżaki, a także parking rowerowy.

Kąpielisko Dąbie jest czynne cały tydzień w godz. 10-20

Ceny biletów:

  • dzieci do lat 6 – bezpłatnie
  • bilet normalny – 12 zł (bez limitu czasowego)
  • bilet ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci, renciści) – 6 zł

Kąpieliska Dziewoklicz i Głębokie są czynne codzienne w godz. 10-20

Ceny biletów:

  • ulgowe – 5 zł,
  • normalne – 10 zł.

Kąpielisko Arkonka z kolei, po ponownym otwarciu, będzie czynne :

  • poniedziałek – czwartek 10-19 (czerwiec-lipiec)
  • piątek – niedziela 10-20 (czerwiec-lipiec)
  • poniedziałek – niedziela 10-19 (sierpień)

Ceny biletów Arkonka to 8 zł ulgowy i 16 zł normalny. Obowiązują dodatkowe zniżki.

Na wszystkie kąpieliska możecie kupić bilety online za pomocą aplikacji MOBILNA KARTA MIEJSKA SZCZECIN.

Kategorie: Blog