Niewątpliwą zaletą korzystania z map Google jest fakt, że działają one w oparciu o zaawansowany mechanizm lokalizacji GPS i bardzo szczegółowych map działających m.in. na podstawie zdjęć satelitarnych. Takie rozwiązanie powoduje, że z bardzo dużą dokładnością kilku metrów możemy określić własną lokalizację oraz lokalizację innych punktów, np. zaparkowanego samochodu. Możesz zaznaczyć w mapach Google gdzie zaparkowałeś swój samochód, a następnie szybko wyznaczyć do niego trasę dojazdu lub dojścia.

  • Wyznacz trasę w mapach Google
  • Google Maps jak sprawdzić współrzędne geograficzne?

Pamiętaj, że oznaczanie zaparkowanego samochodu nie jest tym samym co śledzenie obiektów w Google Maps lub udostępnianie bieżącej lokalizacji mojego urządzenia. Chyba, że  Twój samochód posiada tracker GPS umożliwiający jego śledzenie, wtedy jego pozycja będzie widoczna w mapach Google jako ruchomy punkt, który możesz obserwować.

Znajdź zaparkowany samochód w Google Maps

Przy większej liczbie używanych samochodów znalezienie miejsca parkingowego staje się coraz trudniejsze co powoduje, że możesz zaparkować w miejscu, które zapomnisz. Zwłaszcza w obcym mieście, gdzie łatwo się zgubić spacerując. Zaznacz na mapie Google gdzie zaparkowałeś swój samochód, zostawiłeś rower lub rozbiłeś namiot.

  • Podczas parkowania samochodu otwórz Mapy Google i dotknij niebieskiej kropki, która pokazuje Twoją aktualną lokalizację. Następnie wybierz opcję Zapisz jako miejsce parkowania. 

Możesz użyć Map Google, aby zapamiętać, gdzie zaparkowałeś. Mechanizm ten działa także w innych okolicznościach, np. znalezienia lokalizacji na plaży lub polu namiotowym. Możesz też dodawać ulubione miejsca do listy zapisanej w Twoim telefonie co przydaje się do zapamiętywania różnych lokalizacji. Ten mechanizm działa niezależnie od dedykowanej funkcji parkowania w Google Maps.

Jak sprawdzić gdzie zaparkowałem samochód?

Skorzystaj z aplikacji mobilnej Google Maps na urządzeniu Android lub iOS aby zlokalizować zaparkowany samochód. Wykonaj tę czynność w momencie, kiedy stoisz obok lub przebywasz w pojeździe.

Uruchom aplikację mapy Google. Domyślnie, jeśli posiadasz włączony GPS (lokalizacja w telefonie) pojawi się niebieska kropka wskazująca Twoją bieżącą lokalizację.

Kliknij w niebieską kropkę Twojej lokalizacji.

Wybierz Zapisz jako miejsce parkowania w mapie Google.

Na mapie pojawi się nowa pinezka z opisem: Tu jest Twój pojazd.

Możesz kliknąć przycisk Trasa aby szybko wyznaczyć trasę dojścia do Twojego samochodu.

Jak szybko znaleźć swój samochód na mapie Google?

Jeśli udało Ci się zaparkować i zaznaczyć lokalizację samochodu, możesz wyruszyć w miasto zwiedzać. Jak szybko wrócić do samochodu w mapach Google?

Po uruchomieniu map Google pinezka z lokalizacją Twojego samochodu zostanie zapamiętana i będzie cały czas widoczna. Jeśli np. jesteś daleko i mapa Google aktualnie nie pokazuje lokalizacji samochodu, możesz go szybko znaleźć.

Kliknij w pole wyszukiwania na górze ekranu telefon. Na liście  będzie dostępna lokalizacja Twojego samochodu jako domyślna opcja wyszukiwania – miejsce zaparkowania

Informacja o dodanej lokalizacji samochodu w mapach Google znajdziesz także w widoku powiadomień Twojego telefonu:

Kategorie: Blog