Zastanawiasz się, gdzie pojechać do Aquaparku i spędzić niezapomniany dzień pełen zabawy w wodzie? Wybór Aquaparków w Polsce jest naprawdę ogromny, znajdziesz tu co najmniej 15 dużych parków wodnych w Polsce, które zapewnią Ci rozrywkę na cały dzień, ale funkcjonuje ich kilkadziesiąt – mniejszych i większych. Dziś przedstawiamy Ci jeden z najnowszych aquaparków w Polsce, a zarazem jego bardzo ciekawą lokalizację, szczególnie jeśli planujesz wakacje nad morzem lub w jego okolicy – Aquapark Szczecin, czyli Fabryka Wody w Szczecinie, to nowoczesny aquapark o powierzchni basenowej ponad 2000 metrów kwadratowych. A do tego Szczecin – miasto, które podobno leży nad morzem, ale nawet jeśli nie, to w 2024 roku będzie na językach całej Europy.

Zaplanuj wakacje w Szczecinie

Planujesz spędzić niezapomniany dzień pełen wodnych atrakcji? Wybór aquaparków w Polsce jest naprawdę ogromny, a od 2024 roku do listy dołącza nowy, spektakularny obiekt – Fabryka Wody w Szczecinie. To nowoczesny aquapark, który z pewnością stanie się jedną z głównych atrakcji regionu. Oto, co warto wiedzieć o tym miejscu i o Szczecinie!

Szczecin to miasto, które leży nad rzeką Odrą, a dzięki odpowiednio pokierowanym inwestycjom, ta rzeka nabrała ogromnego znaczenia. Bulwary, plaża miejska, łasztownia i wesołe miasteczko Holiday Park Szczecin to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na mieszkańców i turystów. W sierpniu odbędą się tu regaty The Tall Ships Races, co dodatkowo podkreśla atrakcyjność Szczecina jako miejsca na wakacje w Polsce w 2024 roku.

Fabryka Wody: Nowoczesność i rozrywka

Fabryka Wody w Szczecinie to jeden z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie aquaparków w Polsce. Oficjalne otwarcie miało miejsce 1 czerwca 2024 roku, co było wielkim wydarzeniem nie tylko dla mieszkańców Szczecina, ale również dla miłośników wodnych rozrywek z całego kraju.

Lokalizacja: Fabryka Wody znajduje się w centrum Szczecina, co czyni ją łatwo dostępną zarówno dla mieszkańców miasta, jak i dla turystów.

Powierzchnia basenowa: Ponad 2000 metrów kwadratowych wodnych atrakcji, w tym zarówno baseny rekreacyjne, jak i sportowe.

Atrakcje: Kompleks oferuje szeroką gamę atrakcji, takich jak:

  • Zjeżdżalnie wodne: Od łagodnych po te bardziej ekstremalne, jak Shark Slide, prowadząca przez akwarium z rekinami.
  • Baseny: W tym basen olimpijski, baseny z hydromasażem, gejzery wodne i dzika rzeka.
  • Saunarium: Aż 16 różnych saun, w tym sauna hawajska, ziołowa i grota śnieżna, oraz liczne rytuały saunowe.
  • Edukatorium: Interaktywna strefa edukacyjna, gdzie odwiedzający mogą poznać tajniki nauki o wodzie.

Cennik i godziny Otwarcia Aquapark Szczecin

Fabryka Wody oferuje różne opcje biletowe, dostosowane do potrzeb odwiedzających.

Bilety:

  • Baseny rekreacyjne i sportowe: 60 zł za 2 godziny, 85 zł za cały dzień (normalny); 50 zł za 2 godziny, 70 zł za cały dzień (ulgowy).
  • Saunarium: 50 zł za godzinę, 40 zł za cały dzień (normalny); 40 zł za godzinę, 30 zł za cały dzień (ulgowy).
  • Edukatorium: 37 zł za cały dzień (normalny); 29 zł za cały dzień (ulgowy).

Dostępne są również bilety rodzinne i karnety, które umożliwiają korzystanie z wielu atrakcji przez dłuższy okres czasu​.

Szczecin: Miasto pełne atrakcji

Szczecin to nie tylko nowy aquapark. Miasto to oferuje wiele atrakcji, które przyciągają turystów przez cały rok. Od malowniczych bulwarów nad Odrą, przez plażę miejską na Łasztowni, po liczne festiwale i wydarzenia, jak finał regat The Tall Ships Races 2024. Szczecin staje się coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym, szczególnie w okresie letnim, a powinieneś wiedzieć, że nie zawsze tak było. Ogrom atrakcji, fantastyczny region Pomorza Zachodniego i wbrew pozorom, małe obłożenie turystyczne.

Podsumowanie

Jeśli zastanawiasz się, gdzie spędzić niezapomniany dzień pełen zabawy w wodzie, to Aquapark Szczecin, znany również jako Fabryka Wody, może być doskonałym wyborem! Ten gigantyczny aquapark znajduje się w samym centrum Szczecina i oferuje mnóstwo atrakcji. 

Fabryka Wody w Szczecinie to doskonałe miejsce na spędzenie dnia pełnego zabawy i relaksu. Dzięki nowoczesnym atrakcjom i dogodnej lokalizacji, aquapark ten szybko stanie się ulubionym miejscem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Planując wakacje nad morzem lub w okolicy, koniecznie uwzględnij wizytę w Fabryce Wody.

Kategorie: Blog