W październiku 2019 roku ruszyła budowa długo wyczekiwanego szczecińskiego aquaparku Fabryka Wody, który powstaje w miejscu dawnego kąpieliska Gontynka. Fabryka Wody powstaje praktycznie w centrum Szczecina przy ul. 1 Maja (Emili Szczanieckiej).

Na budowę aquaparku w Szczecinie miasto zarezerwowało około 450 mln zł, a sam obiekt, poza szeroko pojętą rozrywką, ma stanowić także obiekt edukacyjny.

450 mln na basen w Szczecinie

Wykonawca budowy Fabryka Wody w Szczecinie ma 2,5 roku na uruchomienie aquaparku i oddanie go mieszkańcom miasta. Wg. najnowszych doniesień, wstępny termin uruchomienia basenów przewidywany jest na początek roku 2022. To będzie ogromna inwestycja, na którą czekają wszyscy mieszkańcy miasta.

Do tego czasu mieszkańcy Szczecina mogą latem cieszyć się z zabawy na terenie obiektu basenowo-rekracyjnego Arkonka. Tu także znajduje się jedna z najciekawszych restauracji i kawiarni w Szczecinie – Szyszka Restaurant and Cafe (www.szyszka.bar)

Dla fanów aquaparków zostaje Centrum Wodne Laguna w Gryfinie, które otwarte jest cały rok z krótką powakacyjną przerwą na konserwację obiektu. CW Laguna to jeden z najstarszych obiektów tego typu w regionie i w Polsce, który nieprzerwanie cieszy się dużym zainteresowaniem. Warto jednak przywołać tu trudne czasy, kiedy CW Lagiuna groziło bankructwo.

Park wodny w Szczecinie musi zarabiać

Problemem większości parków wodnych w Polsce jest brak możliwości zarabiania i uniezależnienia się od chociażby prywatnych przedsiębiorców. Takim obiektem ma być właśnie Fabryka Wody, w którą miasto nie chce pompować ogromnych pieniędzy. Dlatego kompleks powstaje w oparciu o potrzeby rynku, a także poza funkcją rekreacyjną, oferować także część edukacyjną.

To co motywuje miasto do budowy Fabryki Wody jest rosnące zainteresowanie tego typu obiektami w Polsce i w Europie. Warto dodać, że od wielu lat miastu Szczecin udaje się z powodzeniem dopinać coraz lepsze inwestycje, a miasto nabiera tempa w budowaniu znakomitego wizerunku dla tle innych miast Europy.

Szczecin to nie jest wioską z tramwajami, ale… na szczęście Szczecin leży nad morzem.

Jeśli czekacie na wielkie otwarcie Fabryki Wody w Szczecinie, szykujcie kąpielówki. Już za 1,5 roku na początku 2022 roku widzimy się w aquaparku w Szczecinie.