Regaty The Tall Ships Races w Szczecinie odbędą się w 2024 roku. Szczecin będzie organizatorem finału całej imprezy (kolejny raz). Wielkie żaglowce zawiną do Szczecina na początku sierpnia 2024 roku, więc szykujmy się nad kilka dni znakomitej zabawy.

Wydarzenie rozpocznie się 27 czerwca 2024 roku i potrwa do 5 sierpnia 2024 roku, w Szczecinie impreza zacznie się 2 sierpnia w piątek, i skończy 5 sierpnia w poniedziałek.

Co to jest The Tall Ships Races?

Regaty Tall Ships Races, które odbędą się w 2024 r., będą obchodzone w 65. rocznicę wydarzenia, co uświetnia jego świętowanie i niecierpliwość. The Tall Ships Races to wieloletnie międzynarodowe regaty studyjne na morzu, które mają na celu zaangażowanie i edukację młodych ludzi oraz zwrócenie uwagi na obecny stan i zrównoważony rozwój środowiska morskiego. Co najmniej połowa członków załogi floty to młodzi ludzie w wieku od 15 do 25 lat z różnych krajów, wybrani spośród setek kandydatów w swoich krajach ojczystych, z których wielu odbywa swoją pierwszą podróż morską.

W regatach na Bałtyku The Tall Ships Races tradycyjnie bierze udział co najmniej około stu żaglowców i żaglówek. Największe we flocie są ponad stumetrowe i wielomasztowe żaglowce, zwykle należące do szkół morskich lub wojskowych. Pierwsze regaty Tall Ships Races odbyły się w 1956 roku z Torquay w Wielkiej Brytanii do Lizbony w Portugalii, a w ówczesnych imprezach wzięło udział dwadzieścia żaglowców.

Wyścig 2024 wystartuje 27 czerwca z Kłajpedy na Litwie. Następnie flota popłynie do Helsinek, Tallina, Turku i Mariehamn. Regaty kończą się 5 sierpnia w Szczecinie. Regaty Tall Ships Races 2024 Tallinn są organizowane przez miasto Tallin we współpracy z portem w Tallinie, przystań hydroplanów, przystań Noblessner i estońskie stowarzyszenie młodzieży żeglarskiej „STA Estonia”.

Finał regat The Tall Ships Races SZCZECIN

Szczecin to jedno z największych miast północnej Polski. Znane jest jako „zielone miasto ekologii” w Polsce i słynie z żeglarstwa. Był to ostatni port dla Tall Ships Races w latach 2007, 2013, 2015 i 2017, gdzie ponad dwa miliony ludzi przybyło, aby zobaczyć wspaniałe żaglowce na świecie podczas imprezy.

Kategorie: Blog