Niektórzy rodzice uważają, że na publicznym basenie ratownicy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich dzieci, gdy przebywają na publicznym basenie. Jest to jednak częściowo prawda.

Należy uważać na zachowanie dzieci w basenie łonowym, aby uniknąć wypadków. Jako rodzic/opiekun jesteś również odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego dziecka w basenie.

W związku z tym, oto wpis na blogu, w którym znajdziesz kilka wskazówek, jak zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo w publicznych basenach.

1. ZAPEWNIJ DZIECIOM AKTYWNY NADZÓR

Baseny publiczne są na ogół przepełnione, zwłaszcza w sezonie letnim. Należy zwracać szczególną uwagę na swoje dzieci, gdy są w basenie.

(1) Bądź przygotowany: upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz przed wejściem do wody, na przykład ręczniki i suche ubrania .

(2) Bądź blisko: Zawsze bądź w zasięgu ramion dziecka.

(3) Cała Twoja uwaga: Skup całą swoją uwagę na dziecku, wejdź do basenu, porozmawiaj i baw się z nim.

(4) Cały czas: Nigdy nie powinieneś zostawiać dziecka samego w wodzie, ani zostawiać go pod opieką starszego dziecka lub z założeniem, że twoja odpowiedzialność maleje z powodu obecności ratowników.

Pilnowanie dzieci na publicznym basenie to jeden ze skutecznych sposobów zapobiegania wypadkom, takim jak utonięcie. Ponadto powinieneś nauczyć swoje dzieci, aby były świadome własnego bezpieczeństwa, gdy są w basenie.

2. WŁAŚCIWA HIGIENA W BASENIE

Ponieważ jest to basen publiczny, oczekuje się, że każdy może popływać i popływać. Należy pamiętać, że baseny są podatne na pewne problemy zdrowotne, takie jak infekcje skóry i biegunka.

Możesz nie wiedzieć, że niektóre dzieci nie biorą prysznica przed pływaniem, a nawet sikają w basenie. Brud wewnątrz basenu może powodować podrażnienia skóry u dzieci, ponieważ można go mieszać z chlorem i innymi chemikaliami w basenie.

Należy przypomnieć dzieciom , że nie wolno im długo przebywać na basenie. Ponadto, aby uniknąć infekcji skóry i innych chorób, należy nauczyć je dbać o higienę, np. nie sikać w basenie, nie przynosić zwierząt podczas pływania itp.

3. NAUCZANIE DZIECI NA TEMAT ETYKIETY NA BASENIE PUBLICZNYM

Dzieci powinny zrozumieć, że nie są jedynymi osobami w basenie. Są też inne rodziny i dzieci, które chcą popływać. Na przykład chlapanie jest dobrym sposobem na wyrażenie podekscytowania i radości, gdy są w basenie, ale może również denerwować innych ludzi lub powodować inne niedogodności. Naucz swoje dzieci, że podczas chlapania powinny mieć świadomość, że nie krzywdzą ani nie przeszkadzają innym.

Inne etykiety basenowe , takie jak noszenie odpowiedniego stroju kąpielowego, branie prysznica przed wejściem na basen i wiele innych, również powinny być nauczone swoich dzieci.

WNIOSKI I PODEJMOWANIE DZIAŁAŃ

Dzieci mogą być bardzo aktywne i zabawne, zwłaszcza na publicznych basenach, gdzie jest dużo ludzi. Dlatego należy podjąć odpowiednie środki ostrożności, aby zapobiec wypadkom i urazom, które mogą im się przydarzyć.

W przypadku basenów prywatnych zasada bezpieczeństwa jest podobna, ale nieco inna.

Pełna kontrola bezpieczeństwa basenu może również pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom w prywatnym basenie. Zwykle jest to wykonywane przez doświadczonego, prywatnego certyfikującego . Poprowadzą i doradzą, jak zadbać o bezpieczeństwo własnego basenu dla wszystkich.

Kategorie: Blog