Często dzieci uwielbiają bawić się wodą. Ale pytanie brzmi, czy latem są „gotowe na wodę”? A co ważniejsze, jesteś?

Wypadki w basenach, takie jak utonięcie, zwykle zdarzają się małym dzieciom. Mogą bardzo łatwo wpaść do basenu i utonąć. Dlatego właściwie utrzymywane ogrodzenie ochronne wokół basenów jest ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

Wdrożono związane z tym przepisy dotyczące ogrodzenia basenów, zgodnie z którymi właściciele basenów będą musieli zainstalować barierki ochronne. Ma to na celu ograniczenie łatwego dostępu do basenów nieruchomości mieszkalnych w NSW. Odpowiedzialność za budowę dotyczy wszystkich właścicieli basenu.

Po zainstalowaniu odpowiednich i zgodnych barier wokół basenów konieczne jest, aby właściciele zadbali o ich utrzymanie, aby nadal działały prawidłowo.

Co najważniejsze, instalując barierki basenowe i nadzór dorosłych, możesz zapewnić swoim bliskim bezpieczeństwo wokół basenów.

Nadzór dorosłych

Barierki basenowe nie mogą zastępować nadzoru osoby dorosłej. Dzieci bawiące się w okolicy muszą być obserwowane przez osobę dorosłą.

Poniżej przedstawiono kilka prostych kroków, które należy wykonać, aby upewnić się, że małe dzieci są odpowiednio nadzorowane na terenie basenu/spa i wokół niego:

1. W tym przypadku nadzór oznacza ciągłe czuwanie nad dziećmi dla ich bezpieczeństwa. Musisz mieć stały kontakt wzrokowy.

2. Musisz zabrać ze sobą dzieci, jeśli opuścisz teren basenu choćby na kilka minut.

3. Nadzór obejmuje upewnienie się, że barierki bezpieczeństwa, takie jak bramy i drzwi, nie są pozostawione otwarte przez dzieci, w złej konserwacji lub podparte na stałe.

Podczas gdy nadzór dorosłych jest bardzo pomocny w zapewnieniu bezpieczeństwa dzieciom, zainstalowanie zgodnego z przepisami ogrodzenia basenu i odpowiednia konserwacja basenu są również bardzo ważne. Czytaj dalej.

Konserwacja ogrodzenia basenu

Po zainstalowaniu odpowiednich zgodnych barier właściciele basenów muszą zapewnić ciągłą konserwację, aby basen był bezpieczny dla wszystkich.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak prawidłowo konserwować barierki ochronne:

1. Utrzymuj bariery bezpieczeństwa zainstalowane na bramach, drzwiach i oknach prawidłowo zamontowane i nadal działające prawidłowo.

2. Często sprawdzaj ogrodzenia, aby sprawdzić, czy są w dobrym stanie i nie mogą się na nie wspinać małe dzieci.

3. Sprawdź krajobraz, aby upewnić się, że małe dzieci nie mogą wspiąć się na gałęzie drzew, rośliny doniczkowe itp. w celu uzyskania dostępu do basenu.

4. Utrzymuj ogólny obszar wokół barierek ochronnych, aby upewnić się, że na krzesłach, boksach itp. nie mogą się wspinać małe dzieci w celu uzyskania dostępu do basenu.

Należy również rozważyć sprawdzenie sąsiednich nieruchomości i upewnić się, że nie ma potencjalnych zagrożeń lub obiektów, po których można się wspinać, które mogą umożliwić małym dzieciom dostęp do basenu.

OGRODZENIA BASENÓW I BARIERKI OCHRONNE SPA

Wszystkie baseny i spa powinny być wyposażone w odpowiednie ogrodzenia lub barierki, aby uniemożliwić małym dzieciom wejście na teren basenu. Regulacje:

1. Uregulować wszelkie pozostałe pule niespełniające wymogów po dacie zgodności.

2. Wymagaj obowiązkowego samozamykania bram i drzwi w szlabanach do basenów i spa sprzed 1991 r.

WPROWADZENIE OBOWIĄZKÓW ALIMENTACYJNYCH I ODPOWIEDZIALNOŚCI

1. Wymagaj pozwolenia na budowę nowego ogrodzenia basenu i nowych basenów o głębokości wody powyżej 300 mm.

2. Zwiększenie maksymalnych kar sądowych za nieprzestrzeganie przepisów.

Więcej informacji na temat tych przepisów można znaleźć poniżej.

Inne kroki bezpieczeństwa

Istnieje wiele innych strategii, które właściciele basenów mogą zastosować, aby zapewnić lepszą ochronę małym dzieciom w basenie i wokół niego.

Poniżej znajdują się środki bezpieczeństwa, które należy wziąć pod uwagę. Z basenu/spa każdy powinien korzystać z myślą o bezpieczeństwie.

1. Rozważ możliwe niebezpieczeństwo picia alkoholu podczas przebywania w basenie.

2. Wokół basenu należy wywiesić dobrze widoczną mapę resuscytacji.

3. Możesz przejść zatwierdzony kurs pierwszej pomocy/resuscytacji.

4. Zachęć małe dzieci do nauki pływania i pomóż im zdobyć umiejętności niezbędne do bezpiecznego pływania w basenie.

Wniosek

Zapobieganie wypadkom w Twojej rodzinie wydaje się przytłaczające. Jednak utrzymując basen w czystości, bezpiecznym i dobrze utrzymanym, możesz zmniejszyć liczbę wypadków. Powyższe wskazówki z pewnością pomogą Twoim bliskim zachować bezpieczeństwo w przyszłości. Bezpiecznego i przyjemnego sezonu basenowego! 

Kategorie: Blog