W Europie znajdują się jedne z wiodących na świecie parków rozrywki , z zapierającymi dech w piersiach przejażdżkami, wciągającymi przeżyciami i spektakularnymi pokazami.

1) Disneyland Park, Disneyland Paris, Francja

W zeszłym roku w czołowym parku tematycznym w Europie nie nastąpiła niewielka zmiana frekwencji. Flagowa nieruchomość Disneyland Park w Disneyland Paris spadła o 1 procent do 9,74 miliona. Było to zgodne z trendem ruchu na całym kontynencie w nie więcej niż pojedynczych liczbach procentowych. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę dojrzałość rynku w Europie.

Wypróbowane i przetestowane atrakcje Disneyland Paris sprawiły, że goście przybyli licznie. Obejmuje to It’s a Small World, Big Thunder Mountain, Piraci z Karaibów i Gwiezdne Wojny Hyper Space Mountain.

Park w stylu Magic Kingdom nie otworzył w 2019 roku żadnych większych nowych atrakcji. Pod koniec roku natomiast otworzyła się przejażdżka samochodami Autopia z nowym wyglądem, w tym oświetleniem LED.

W nadchodzących latach większy ośrodek ma zainwestować 2 miliardy euro. Większość z nich zostanie wydana na przekształcenie sąsiedniego parku Walt Disney Studios. Retheme Marvela z Disneyland Paris’ Hotel New York , pierwotnie zaplanowany na debiut w lecie 2020 roku, zostanie odsłonięty w późniejszym terminie.

2) Europa-Park, Niemcy

Rok 2019 był najlepszym rokiem do zapamiętania w najbardziej ruchliwym w Europie parku tematycznym poza Disneyem, Europa-Park w Niemczech. Co najważniejsze, właściciele, rodzina Mack, uruchomiła największą w historii inwestycję parku: długo oczekiwany park wodny Rulantica .

Zbudowana za około 180 milionów euro oferta w większości przeznaczona do wnętrz budynków ma zachęcający motyw skandynawski. Kilka zjeżdżalni i atrakcji jest pierwszymi tego typu w Niemczech. Ten obiekt o powierzchni 32 600 metrów kwadratowych jest bezpośrednio połączony z Krønasår , szóstym hotelem tematycznym w ośrodku Europa-Park . Ponadto dodano nową ciemną przejażdżkę o nazwie Snorri Touren.

Ogólnie rzecz biorąc, to dbałość o szczegóły sprawia, że ​​Europa-Park jest tak atrakcyjnym miejscem do odwiedzenia. Przejażdżki i atrakcje są rozmieszczone w obszarach tematycznych reprezentujących 18 narodów europejskich. Nowością na rok 2020 jest wielomilionowa przebudowa ciemnej karuzeli Piraci z Batavii.

Frekwencja w parkach rozrywki w zeszłym sezonie wyniosła rekordowe 5,7 miliona. Gdy oboje będą ponownie działać z pełną wydajnością, a popyt powróci do poziomów sprzed COVID-19, łączna frekwencja w Europa-Park i Rulantica powinna spokojnie przekroczyć 6 milionów.

3) Efteling, Holandia

Następnym na liście najlepszych parków rozrywki w Europie jest Efteling. Park rozrywki nr 1 w Holandii odnotował w 2019 roku statyczną frekwencję na poziomie 5,4 miliona. Jednak ta bogata w bajki miejscowość w pobliżu Tilburga spisywała się wyjątkowo dobrze w ciągu ostatnich 10 lat , rosnąc z 4 milionów odwiedzających rocznie na początku dekady .

Efteling wprowadził również 365-dniowy kalendarz operacyjny i drugą wioskę wakacyjną, Loonsche Land. Odegrały one zasadniczą rolę w zwiększaniu liczby i tworzeniu bardziej międzynarodowego profilu gości.

W ostatnich latach park dodał też nowe, mocne atrakcje. Tylko w czerwcu uruchomiono zabawną przygodę z dwoma kolejkami górskimi, Max & Moritz. Dzieje się to zaledwie sześć miesięcy po premierze nowego doświadczenia 4D Fabula od Aardman Animations .

Fani mrocznych przejażdżek chwalili Symbolicę, która została otwarta w 2017 roku. Ponadto są duże nadzieje na nadchodzące ponowne wydanie klasycznego Droomvlucht (Dreamflight). Tymczasem kolejka nurkowa B&M Baron 1898 jest tak samo godna uwagi ze względu na swój doskonały motyw, jak jego napięcie i emocje.

Z CARO, Aquanura i Ravelijn (wyprodukowanym we współpracy z Puy du Fou), Efteling zapewnia również solidne występy. Dla wielu rodzin spacer po Sprokjesbos (Bajkowy Las) pozostaje nostalgiczną koniecznością. Przede wszystkim jest to park, który dostarcza Świętego Graala tematycznych atrakcji – opowiadania historii – w szpic.

4) Walt Disney Studios Park, Disneyland Paris, Francja

Druga brama w Disneyland Paris jest przygotowana na transformacyjną ekspansję w nadchodzących latach. W rzeczywistości, 2 miliardy euro ulepszeń planowanych przez Walt Disney Company w całym paryskim kurorcie jest większe niż te zainwestowane w park Studios, gdy jest nowy.

W Walt Disney Studios Park, który zajmuje czwarte miejsce na liście najlepszych parków rozrywki w Europie, goście mogą korzystać z takich atrakcji, jak Mickey’s PhilharMagic, Twilight Zone Tower of Terror i Toy Story Playland. Unikalna ciemna przejażdżka Ratatouille zostanie wkrótce powtórzona w Epcot na Florydzie.

Zamknięty z powodu remontu dawny Rock 'n’ Roller Coaster. Kryta kolejka do startu zostanie ponownie otwarta w 2021 roku z nowym motywem Iron Mana. To toruje drogę do nowego obszaru parku o tematyce Marvela.

Kampus Avengers to jedna z trzech nowych krain, które pojawią się w Walt Disney Studios Park w nadchodzących latach. Dołączą do niego również obszary o tematyce Gwiezdnych Wojen i Krainy Lodu. Zgrupowane wokół jeziora, znacznie zwiększą zasięg parku.

5) Ogrody Tivoli, Dania – frekwencja 4,58 mln

Ogrody Tivoli zainspirowały Walta Disneya podczas jego badań nad przemysłem rozrywkowym sprzed Disneylandu. A ta atrakcja wciąż zachwyca mieszkańców i gości Kopenhagi po ponad 175 latach.

Wewnątrz tej duńskiej instytucji goście mogą korzystać z misternie zaaranżowanej oferty rozrywki, rekreacji i gościnności. Ze względu na położenie śródlądowe Tivoli, istnieje wiele lotów powietrznych. Należą do nich Star Flyer, Vertigo, Fata Morgana i Golden Tower. Szczególnie zachwycająca jest malownicza drewniana kolejka górska Rutschebanen i statki galery. Park słynie również z restauracji i programu koncertowego.

Park i jego atrakcje są pięknie zaprojektowane. Ogrody Tivoli czerpią inspiracje z Art Deco, tradycyjnej architektury orientalnej i wpływów bliższych domu. Łącznie przejażdżki, atrakcje i ogrody wygenerowały 4,58 miliona odwiedzin w 2019 r. Liczba ta oznacza spadek o 5,5% w porównaniu z 2018 r.

6) PortAventura, Hiszpania

Światowej klasy przejażdżki i tematyka, zakwaterowanie na miejscu, morze w zasięgu ręki i ponadprzeciętne nasłonecznienie sprawiają, że PortAventura, wiodący hiszpański ośrodek parków rozrywki, jest ulubionym miejscem rodzin z całej Europy.

Połączony drugą bramą w 2017 roku w postaci Ferrari Land, oryginalny Park PortAventura nadal robi wrażenie. Supercoaster Shambhala jest tak samo radosny, jak wysoki i długi. Z oczywistych względów atrakcje wodne w parku są popularne.

Rodzinna kraina SésamoAventura przyciąga wielu młodych gości. Jednej rzeczy, której brakowało do zeszłego sezonu, była mroczna jazda. Na nagradzaną Sesame Street: Street Mission warto było czekać.

Frekwencja w zeszłym sezonie wyniosła 3,75 miliona. Uważa się, że wraz z Ferrari Land i Caribe Water Park trzy parki w szerszym świecie PortAventura przyciągają ponad 5 milionów osób rocznie. Z ponad 2000 pokojami na miejscu, sześć hoteli w ośrodku odgrywa ważną rolę w zachęcaniu do takich odwiedzin. Do największych grup przebywających na miejscu należą rodziny brytyjskie, niemieckie i rosyjskie.

7) Liseberg, Szwecja –

Największy park rozrywki w Szwecji odnotował w zeszłym sezonie 3,5-procentowy spadek frekwencji. Jednak w 2020 r. nie zostanie otwarty, ponieważ kraj przyjmie unikalną reakcję na koronawirusa. Podobnie jest z innymi szwedzkimi parkami rozrywki i miejscami, w których znajduje się ponad 50 osób,

Tak więc fani Liseberg będą musieli poczekać do następnej wiosny, aby odkryć tajny podziemny świat króliczych maskotek parku, przedstawionych w bezwstydnie oldschoolowej , mrocznej przejażdżce zwanej Uplandet.

Jeszcze większe rzeczy mają nadejść do 2023 roku . Tematyczny hotel i park wodny przybędą na czas z okazji 100-lecia parku. To zmieni model biznesowy Liseberg.

Podobnie jak w przypadku Tivoli w Kopenhadze, jedną z rzeczy, które sprawiają, że Liseberg jest tak cenionym atutem społeczności, jest jej status w centrum miasta i program koncertów/imprez. Ponowne odwiedziny, jakie to przynosi, wyjaśnia jego obecność na liście najlepszych parków rozrywki w Europie, w kraju liczącym niewiele ponad 10 milionów ludzi.

8) Gardaland, Włochy

Założona w 1975 roku Gardaland przyciąga co roku blisko trzy miliony wizyt. To sprawia, że ​​jest około dwa razy bardziej popularny niż drugi najbardziej ruchliwy park rozrywki we Włoszech, Mirabilandia, i plasuje go na 8. miejscu na liście najlepszych parków rozrywki w Europie.

Na obszarze 60 hektarów (64 akrów) mieszanka atrakcji jest bogata. Goście mogą korzystać z ośmiu kolejek górskich, trzech przejażdżek wodnych, trzech przejażdżek w ciemności i kilku mocno tematycznych atrakcji rodzinnych. Należą do nich Peppa Pig Land i Kung Fu Panda Academy.

Ponadto fani Gardaland mogą cieszyć się obszarem tematycznym poświęconym przyjaznej smoczej maskotce Prezzemolo, która jest tak stara jak sam park.

Będący częścią portfolio Merlin Entertainments od 2006 roku, park rozwinął swoją ofertę kurortową w ciągu ostatniej dekady, dodając kolejne dwa hotele tematyczne (obecnie łącznie trzy), akwarium Sea Life oraz, nowy w tym roku, pierwszy w Europie park wodny Legoland . Od „Magicznych” letnich nocy po Oktoberfest i Halloween, sezonowe uroczystości w Gardaland są również popularne.

9) Legoland Windsor, Wielka Brytania

Dawny park safari Windsor nigdy nie oglądał się wstecz od czasu jego ponownego uruchomienia jako Legoland Windsor w 1996 roku. Wykorzystanie infrastruktury dawnej atrakcji dało Grupie Lego przewagę, jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu na zachód od Londynu, który jest prawdopodobnie najbardziej interesujący pod względem topograficznym wszystkie dotychczasowe parki Legolandu .

Są tam wszystkie zszywki Legolandu. Od Lego City Driving School i Dragon’s Apprentice coaster po Ninjago The Ride i oczywiście modelowe miasto Miniland. Ciekawą atrakcją, powtarzaną teraz w różnych odsłonach w Legolandzie w Kalifornii, Dubaju i Japonii, jest przejażdżka łodzią podwodną Deep Sea Adventure.

Nowość na rok 2020, Duplo Dino Coaster (na zdjęciu) oferuje młodym gościom doświadczenie „pierwszej kolejki górskiej”. W 2017 roku Legoland Windsor Resort zadebiutował w nowej odsłonie konceptu Legoland Hotel. Zostało to teraz wykorzystane w projekcie kolejnych hoteli w kurortach Legoland na całym świecie.

Od 2015 roku obiekt jest najlepszym parkiem tematycznym w Wielkiej Brytanii pod względem liczby odwiedzających, a przy 5-procentowym wzroście w zeszłym sezonie do 2,45 miliona, odnotował trzeci największy wzrost frekwencji wśród wszystkich parków w Europie.

10) Parc Astérix, Francja

Parc Astérix szczyci się posiadaniem rodzimej francuskiej własności intelektualnej u podstaw. Oprócz spotkania z Asterix, Obelix i Galami goście mogą zanurzyć się w tematycznych krainach poświęconych starożytnej Grecji i Egiptowi. Zgodnie z komiksami, od których ten czołowy europejski park wziął swoją nazwę, po drodze jest wiele humorystycznych akcentów.

Ubiegłoroczny sezon 30. rocznicy był udany – a wiek Parc Astérix nie był jedyną liczbą godną uczczenia. Siedmioprocentowy wzrost frekwencji (najwyższy ze wszystkich parków rozrywki w Europie) do 2 326 000 oznacza, że ​​wspiął się o cztery miejsca w pierwszej dwudziestce.

To także przyćmiło frekwencję w Puy du Fou, aby odzyskać tytuł najbardziej ruchliwego parku rozrywki we Francji, niebędącego Disneyem. Ponadto przychody wzrosły o 13 procent.

Kilka sezonów kapitałochłonnych zaczyna wypłacać dywidendy operatorowi Compagnie des Alpes. Oprócz dodania atrakcji, takich jak Pégase Express 2017 i zeszłoroczny Uwaga Menhir! Dzięki doświadczeniu 4D, firma rozwinęła ofertę resortu Parc Asterix o nowe miejsca noclegowe. Obejmuje to La Cité Suspendue i Les Quais De Lutèce. Pierwszy sezon świąteczny w parku również przyczynił się do wzrostu frekwencji w zeszłym roku.

11) Puy du Fou, Francja

Puy du Fou we Francji to wyjątkowy i przełomowy park rozrywki i jeden z trzech najlepszych w kraju. Od czterdziestu lat jest własnością i jest zarządzana przez rodzinę de Villiers.

Zwycięzca obu nagród Thea Classic i Applause Award, Puy du Fou rozpoczął życie jako samodzielny wieczorny program o nazwie Le Cinéscénie. Od tego czasu wokół niego wyrósł pełny park rozrywki.

Goście chodzą od pokazu do pokazu, obserwując spektakularne reinterpretacje momentów z historii Francji. Obsady czasami setek wykonawców ludzi i zwierząt (lub tysiące w przypadku Kina) występują na tle ruchomych scenografii i efektów specjalnych.

Jest jedna przejażdżka, mała karuzela w wiosce Bourge 1900. Ale to tylko „dodatek” w parku, w którym występy są gwiazdami. Po stworzeniu produkcji w Anglii i Holandii oraz drugiego parku w Hiszpanii, Puy du Fou eksportuje teraz swój unikalny model rozrywki na cały świat, z Chinami kolejnymi na liście.

12) Parque Warner Madryt, Hiszpania – frekwencja 2,23 mln

Liczba odwiedzających w Parque Warner Madrid wzrosła w zeszłym sezonie o 2,2 procent do 2,23 miliona, co plasuje go na 12. miejscu listy najlepszych parków rozrywki w Europie. Obsługiwany przez Parques Reunidos od 2007 roku, jest teraz siostrzaną posiadłością Parc de Atracciones Madrid.

Park został zbudowany we współpracy z Six Flags, która obsługiwała go jako Warner Bros Movie World przez pierwsze trzy sezony, od 2002 do 2004 roku. Podczas gdy niemiecki park o tej samej nazwie został przemianowany na po prostu Movie Park po odejściu Six Flags, Obiekt w Madrycie zachował licencję Warner.

Oprócz postaci z Looney Tunes goście mogą również oglądać pokazy i spotykać się z superbohaterami z komiksów DC.

Od czasu imponującego arsenału atrakcji zgromadzonych podczas premiery nowych przejażdżek dreszczowych było niewiele. Obejmuje to dwie kolejki B&M, ogromną drewnianą kolejkę, potrójną przejażdżkę wieżą i trzy przejażdżki wodne. Jednak Parques Reunidos rozszerzył ofertę o Parque Warner Beach (na zdjęciu).

13) Alton Towers, Wielka Brytania –

Alton Towers świętuje swoje 40-lecie jako park rozrywki w 2020 roku. Dzięki kolejkom górskim, takim jak Nemesis, Rita i The Smiler, goście przyjeżdżają z całego kraju. W międzyczasie ma również trzy hotele tematyczne, loże, domki na drzewie i kryty park wodny. To sprawia, że ​​szerszy ośrodek Alton Towers Resort jest atrakcyjnym miejscem na krótkie wakacje.

Wielkim hitem wśród młodych gości i ich rodzin jest CBeebies Land. Do tego dołączy w 2021 roku mroczna przejażdżka Gangsta Granny , oparta na opowieściach autora książek dla dzieci Davida Walliamsa . Ponadto odwiedzający mogą nadal zwiedzać dobrze utrzymane ogrody na miejscu, które poprzedzają park rozrywki.

Frekwencja wzrosła w 2018 roku po premierze cudownie wciągającej drewnianej podkładki Wicker Man (na zdjęciu). W ubiegłym roku w miejscu w sercu Staffordshire Moorlands odbyło się 2.13 wizyt.

14) Phantasialand, Niemcy –

Jak wszystkie wspaniałe rodzinne parki rozrywki , Phantasialand zapewnia swoim gościom wyjątkowe wrażenia. Z liczbą 2,05 miliona odwiedzin w 2019 roku wyprzedził Legoland Deutschland, stając się drugim najbardziej ruchliwym parkiem w Niemczech i 14. najlepiej uczęszczanym parkiem tematycznym w Europie.

Podczas gdy obiekt o tematyce Lego w Bawarii oferuje przejażdżki, które powtarzają się w parkach rozrywki Lego na całym świecie, wiele ofert w Phantasialand (na południe od Kolonii) jest jedynych w swoim rodzaju .

Na przykład, goście mogą cieszyć się bardzo długim i obszernym kanałem z bali Chiapas ze wspaniałym meksykańskim motywem (jak na zdjęciu). Kolejnym arcydziełem jest obszar tematyczny Klugheim, w którym znajdują się kolejki górskie Taron i Raik. Wkrótce pojawi się nowa dzielnica Rookburgh, z najdłuższą na świecie latającą kolejką górską (FLY) i hotelem w stylu Steampunk.

Interaktywna, ciemna przejażdżka Maus Au Chocolat została wykonana z prawdziwym polotem i jest zabawna i pełna humoru. Rodzina Löffelhardt była w stanie na każdym kroku zanurzyć swoich gości w parku o stosunkowo ograniczonej przestrzeni i kilku ograniczeniach planistycznych. To hołd dla jego kreatywności.

15) Legoland Billund, Dania

Zlokalizowany w pobliżu siedziby Lego Group, Legoland Billund, pierwszy na świecie park Legolandu po ponad 50 latach wciąż się rozwija. Jego zdolność do przyciągania prawie dwóch milionów gości rocznie (1,95 miliona w 2019 r.) do miasta liczącego nieco ponad 6500 mieszkańców jest dowodem na siłę przyciągania słynnego klocka zabawkowego.

Rok 2019 był najlepszym rokiem, z liczbą odwiedzających o 5,5 procent, co pozwoliło osiągnąć drugi najwyższy wzrost parków rozrywki w Europie.

Debiutujący w 1968 roku Legoland składał się z niewiele więcej niż przejażdżki pociągiem wokół wioski modeli Lego. Ten ostatni, nazwany Minilandem, jest obecnie kluczowym elementem wszystkich dziewięciu parków Legolandu (z trzema kolejnymi w drodze ) i 27 Centrów Odkrywania Legolandu na całym świecie.

Dziś status kurortu Legoland Billund określają dwa znajdujące się na jego terenie hotele. Wersje większości atrakcji wewnątrz parku można teraz znaleźć w innych parkach Legolandu. Jednak ma również kilka unikalnych funkcji, takich jak Legoredo Town i Polar Town. Nowość na 2021 r., otrzyma pierwszy w Europie Lego Movie World.

Wraz z otwarciem Lego House w 2018 roku globalny status Billund jako epicentrum turystyki Lego ugruntował się na wiele lat.

16) Thorpe Park, Wielka Brytania

Dawna żwirownia kilka mil na południe od londyńskiego lotniska Heathrow, Thorpe Park stał się atrakcją turystyczną w 1979 roku. Wraz z Alton Towers i Chessington Worlds of Adventures był to jeden z trzech brytyjskich parków wybranych przez Merlin Entertainments, gdy firma nabyła Tussauds w 2007 roku.

Ze względu na stosunkowo bliskie sąsiedztwo Chessington (a także Legolandu Windsor), Merlin postanowił zróżnicować ofertę w Thorpe Park. Tutaj skupiamy się na spragnionym wrażeń młodym gościu, podczas gdy Chessington jest teraz nastawiony bardziej na rodziny.

Po premierze pierwszej na świecie kolejki górskiej z 10 odwróconymi kolejkami w 2002 roku, Colossus, nastąpiła lawina nowych kolejek górskich. Należą do nich Nemesis Inferno, SAW – The Ride, Stealth i The Swarm. Oprócz SAW w parku występują również marki Walking Dead i Angry Birds .

Jedną z najbardziej wyjątkowych atrakcji Thorpe Park jest pociąg widmo Derrena Browna. Łącząc akcję na żywo, efekty specjalne i przerażające wrażenia VR, rozgrywające się w londyńskim pociągu metra, nie przypomina żadnego innego pociągu duchów.

16) Futuroscope, Francja – frekwencja 1,9 mln

Na wspólnym 16. miejscu na liście najlepszych parków rozrywki w Europie znajduje się Futuroscope. Chociaż niektórzy dokonali porównań do Epcot, ten park na zachodzie Francji jest czymś w rodzaju wyjątkowej oferty. „Futuroscope to inteligentny park rozrywki”, głosi oświadczenie na swojej stronie internetowej.

Tego lata Futuroscope otworzył swoją pierwszą kolejkę górską, Objectif Mars. Jednak większość jego głównych atrakcji to oferty filmowe i medialne, mieszczące się w często przyciągających wzrok pawilonach.

Należą do nich misja astronautów oparta na IMAX Oczami Thomasa Pesqueta, latający teatr L’Extraordinaire Voyage, The Kube Mysteries z planem wideo z mapami, nocny pokaz La Forge aux Étoiles i interaktywna przejażdżka w ciemności z udziałem Kórlików .

Otwarty w 1987 roku obiekt znajduje się poza miastem Poitiers, między Doliną Loary, La Rochelle i Bordeaux. Wiele z jego atrakcji znajduje się w pomieszczeniach i nie jest tak uzależnione od grup rodzinnych, jak bardziej tradycyjne parki rozrywki. Oznacza to, że park ma długi sezon operacyjny (od lutego do grudnia).

Futuroscope został zbudowany za publiczne pieniądze w momencie jego uruchomienia. Następnie 45% udziałów w spółce operacyjnej parku zostało przydzielone Compagnie des Alpes w 2014 roku. Ekspansja o wartości 304 milionów euro, obejmująca najnowocześniejszy park wodny i dwa hotele, została niedawno zatwierdzona przez Radę Departamentu w Vienne.

18) Legoland Deutschland, Niemcy – frekwencja 1,7 mln

Legoland Deutschland został otwarty w 2002 roku pod miastem Günzburg. Obecnie odwiedza go 1,7 miliona osób rocznie, co daje mu 18. miejsce na liście najlepszych parków rozrywki w Europie.

Układ 43-hektarowego (107-akrowego) terenu posłużył jako plan dla kolejnych Legolandów. Legoland Deutschland Resort jest również pionierem w zakresie tematycznej oferty zakwaterowania. Na przykład Lego Castle Hotel, który został udostępniony w kilku innych witrynach Legoland, oraz Pirate Island Hotel.

Jest domem dla wszystkich wypróbowanych i przetestowanych faworytów Legolandu. Ponadto strona w Günzburgu oferuje również kilka wyjątkowych ofert. Na przykład Land Der er Pharaonen (na zdjęciu) i galeria Lego z gwiazdami futbolu.

Park został zbudowany przed przejęciem biznesu Legoland Parks przez Merlin. Jednak Niemcy okazały się dobrym rynkiem dla drugiego co do wielkości operatora atrakcji turystycznych na świecie. Wybrała Berlin jako lokalizację pierwszego na świecie Centrum Odkrywania Legolandu, które zostało otwarte w 2007 roku. Teraz powtórzone w 26 innych lokalizacjach na całym świecie, drugi niemiecki punkt sprzedaży znajduje się w Oberhausen.

18) Heide Park, Niemcy

18. miejsce na liście najlepszych parków rozrywki w Europie to kolejna remis, podzielona przez Heide Park i Legoland Deutschland. Heide Park znajduje się w Soltau, mniej więcej w połowie drogi między Bremą, Hanowerem i Hamburgiem. Cieszy się statusem kurortu z hotelem Abenteuer (Adventure) i obozem wakacyjnym.

Ośrodek o powierzchni 850 hektarów został założony przez showmana Hansa-Jürgena Tiemanna na terenie dawnego parku dzikich zwierząt.

Wraz z takimi miejscami jak Alton Towers, Bobbejaanland i Holiday Park, jest to jeden z kilku dużych europejskich parków rozrywki, które rozkwitły w latach 80., ale teraz są w rękach korporacji. Spuścizna z tamtych czasów to koryto z bali Wildwasserbahn i kolejka górska Big Loop.

Dziś goście mogą cieszyć się zapętloną kolejką górską wraz z ekscytującymi przejażdżkami „Wielkiej Siódemki” , które obejmują również Kolosy – Kampf der Giganten , Flug der Dämonen, Desert Race, Krake, Limit i Scream. Merlin, który przejął park, kiedy przejął grupę Tussauds w 2007 roku, wprowadził również doświadczenia oparte na IP, w tym Peppa Pig Land i interaktywną ciemną przejażdżkę Ghostbusters 5D .

20) Chessington World of Adventures, Wielka Brytania

Kolejną własnością Merlin Entertainments na liście najlepszych parków rozrywki w Europie jest Chessington World of Adventures. Ta przyjazna rodzinom atrakcja ma korzenie w zoo, które sięgają 1931 roku. Zwierzęta nadal stanowią kluczową część oferty.

Goście są zaproszeni do odbycia off-roadowej podróży ciężarówką przez równiny o tematyce afrykańskiej na Zufari. Tymczasem ci, którzy nocują w hotelach Safari i Azteca, mogą cieszyć się całkowicie wciągającymi wrażeniami dzięki pokojom tematycznym i spotkaniom ze zwierzętami w pobliskim rezerwacie Wanyama.

Niedawno dodano dwie własności intelektualne autorstwa Julii Donaldson i ilustratora Axela Schefflera. Przygoda z przejażdżką po rzece Gruffalo zabiera pasażerów w magiczną podróż łodzią po głębokim, ciemnym lesie. Tymczasem Pokój na miotle – magiczna podróż to przeżycie, które zaprasza gości do interakcji z postaciami z księgi o tym samym tytule.

Kategorie: Blog